Ocena wątku:
Isofix przedniego fotela
31-01-2019, 23:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2019 23:06 przez kalamb.)
Post: #11
RE: Isofix przedniego fotela
w zależności od modelu, wersji itp do nadwozia, ewentualnie elementów z nadwoziem połączonych w sposob homologowany przez producenta, regulamin ECE R14 i R16 określa szcźegolowo metody i homologacje kotwiczenia pasów bezpieczeństwa i innych elementów za bezpieczeństwo odpowiadających. Nie jesteś w stanie samodzielnie legalnie zamontować dodatkowych pasów, isofix, i-side, mocowań siedzeń i innych elementów odpowiadających za bezpieczeństwo jeśli narusza to strukturę fabryczną. I to właściwie jest istota sprawy, która zazwyczaj w tym kraju jest lekceważona. I potem mamy takie przypadki, ze ktoś Cię oślepia w nocy bo jemu się „podobają” HIDy, dzieci ulegają urazom bo ktoś niedokładnie zamontował fotelik (Bulikowy nie bierz tego do siebie ), ktoś inny tez Cię oślepia bo uważa, ze może zamontować xenony bez poziomowania, możnaby książkę na ten temat napisać. Inne normy ECE odpowiadają za np. światła inne za przyciemnianie szyb itd
Reklama

01-02-2019, 01:10
Post: #12
RE: Isofix przedniego fotela
Chodzi mi oczywiście o oryginalne mocowanie. Inaczej zapytam, ma ktoś w ogóle isofix przedniego fotela? Jak to wygląda fizycznie?
01-02-2019, 01:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2019 01:46 przez kalamb.)
Post: #13
RE: Isofix przedniego fotela
Bulikowy oryginalne mocowania tylko fabryczne kupione na Allegro już niekoniecznie ;-) piałem już ze od 2011 r wszystkie samochody sprzedawane w UE musza je posiadać.
Znajdę zdjęcia to zamieszczę

Często są schowane za jakimiś wkładkami zamaskowane elementami tapicerki tak jak na drugim obrazku


Załączone pliki Miniatury
               
01-02-2019, 09:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2019 09:16 przez Bulikowy.)
Post: #14
RE: Isofix przedniego fotela
Kalamb wiem jak wygląda isofix. Interesuje mnie do czego jest przymocowany do przedniego fotela pasażera (Kalamb to ten obok kierowcy). Często jest tak, że ktoś nie domówił przy kompletacji auta i w łatwy sposób możemy to rozbudować. Np. kupując, o zgrozo, na Allegro oryginalne elementy
01-02-2019, 09:32
Post: #15
RE: Isofix przedniego fotela
Części gdzie się kupuje to mało istotne. Ważne by były sprawne i przy montażu też zamontowane że tak powiem że sztuką i rozumem. Napewno nie wolno montować na jakieś śruby przemysłowe klasy 5.8 czy takie jakie spotykam w pracy od Chińczyków 4.8 chyba już z plastiku czy gumolitu.
Tak te mocowania są przyczepione do fotela i ten dopiero do karoserii ale wiemy o o chodzi w tej rozmowie wcześniejszej.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-02-2019, 10:28
Post: #16
RE: Isofix przedniego fotela
Tak wygląda oryginalna część kupiona w aso do np. golfa octavii
https://zapodaj.net/2c1a22a174300.jpg.html
01-02-2019, 11:32
Post: #17
RE: Isofix przedniego fotela
To samo mam w touranie. To czy zamontowano to w fabryce czy sam w domu to już mało istotne. Ważne by to zrobić dobrze. Nie spawać nie przykręcać na śruby z ołowiu czy jakieś inne że śmietnika i tyle.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-02-2019, 12:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2019 12:51 przez Bulikowy.)
Post: #18
RE: Isofix przedniego fotela
Tylko fotel w Sharanie inaczej jest zrobiony i ta listwa już nie pasuje :/ pytanie czy ma ktoś nr części pasującej
Fabryka zrobiłaby dokładnie to samo, czyli przykręciła. Nawet śruby były specjalne w zestawie.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name