Ocena wątku:
Isofix przedniego fotela
27-01-2019, 22:53
Post: #1
Isofix przedniego fotela
Witam
czy istnieje możliwość dołożenia systemu isofix do przedniego fotela pasażera ?
Do golfa mk7 dokupiłem listwę którą przykręcało się od spodu fotela.
Reklama


Madison - Trade and service company MADISON offers boxes and cartons for customers from all over Europe. They can be use for packaging Manufactured goods, Groceries, Cleaning supplies, household appliances.
28-01-2019, 11:01
Post: #2
RE: Isofix przedniego fotela
Ta najlepiej na masce zamontować będzie można dziecko okazjonalnie ubrać i wykorzystać jako maskotkę w usłudze przewozu pary młodej ;-)
28-01-2019, 11:30
Post: #3
RE: Isofix przedniego fotela
Co za żenujący komentarz
28-01-2019, 11:43
Post: #4
RE: Isofix przedniego fotela
Taak a pytanie nie? Sprawdź sobie przepisy odnośnie dzieci w samochodzie może najpierw
28-01-2019, 12:14
Post: #5
RE: Isofix przedniego fotela
Hej, no przecież można dziecko w foteliku na przednim miejscu pasażera wozić, poduchę tylko trzeba wyłączyć. O co chodzi?
28-01-2019, 21:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2019 22:24 przez kalamb.)
Post: #6
RE: Isofix przedniego fotela
Obecnie wożenie dzieci z przodu stało się bardzo modne, wygodne i....trendy.
I choć faktycznie przepisy na to pozwalają ( musza być spełnione pewne warunki ponieważ w 2015 roku przepisy w Polsce zostały dostosowane do właściwych warunków technicznych określonych w przepisach Unii Europejskiej lub w regulaminach EKG ONZ) wzbudza ten trend sporo kontrowersji.
Po pierwsze ile procentowo jest samochodów wyposażonych w manualny wyłącznik Airbag?
Wystarczy przeanalizować co proponują producenci i dealerzy w tej materii,
Ano niewiele bo w większości samochodów wyłączenie poduszki pasażera jest opcjonalne ( dość spore koszty) rzadko w standardzie.
Po drugie nawet w przypadku posiadania on/off dość często znajdują się one w dziwnych, nieporęcznych miejscach dlatego zaaferowani rodzice dość często o nim po prostu zapominają.
Poduszka w momencie zderzenia wybucha z prędkością ok 300km/g wiec może bez problemu doprowadzić do poważnych obrażeń nawet gdy fotelik jest odwrócony tyłem do kierunku jazdy.
Z tych powodów została wprowadzona europejska norma ECE 16 ( do nas szybko nie dotrze) nakazująca montowanie systemów Airbag wykrywających automatycznie fotelik dziecięcy.
Jednakowoz każdy może robić co chce ze swoim dzieckiem, stosować modne trendy, uważać ze jego to nie dotyczy itp. Ale czy to ma służyć dobru i faktycznemu bezpieczeństwu to już niech każde z Was rodzice sam przemyśli. Moda modą a rozsądek rozsądkiem niech pozostanie bo w większości znanych mi przypadków decyduje moda a nie konieczność.
Dziękuje za uwagę :-)
28-01-2019, 23:09
Post: #7
RE: Isofix przedniego fotela
Ty masz ewidentne problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Proszę Cię żebyś przestał się udzielać w tym temacie jak nie masz nic mądrego do dodania.
28-01-2019, 23:31
Post: #8
RE: Isofix przedniego fotela
Kalamb Ty masz chyba jakiś problem ze sobą. Pierwsze mi piszesz jakieś głupoty a teraz innemu... gość kulturalnie zapytał o normalną rzecz a Ty z takim tekstem. Dziecko można wozić z przodu z tylu a nawet w bagażniku(oczywiście jak tam są fotele) tylko muszą być zachowane pewne zasady. Na forum się odpowiada na pytania a nie głosi swoje mądrości.
Kolego poszukaj coś na allegro pod hasłem adapter ISO fi x pozdro
31-01-2019, 09:59
Post: #9
RE: Isofix przedniego fotela
Bulikowy sprawdziłem dokładnie jak się mają kwestie isofix. Po pierwsze od 2011 r wszystkie samochody sprzedawane w UE musza posiadać system isofix albo fabryczne gniazda montażowe, wiec poszukaj dokładnie bo według normy ISO w roczniku 2014 nie powinno być problemu, po drugie isofix musi!!! być przytwierdzony do nadwozia w związku z powyższym jakiekolwiek listwy przykręcane do siedzenia są nielegalne.
31-01-2019, 10:33
Post: #10
RE: Isofix przedniego fotela
(31-01-2019 09:59)kalamb napisał(a):  ...po drugie isofix musi!!! być przytwierdzony do nadwozia ...

Ej, no jak? Oryginalne, fabryczne mocowania Isofix są do nadwozia mocowane?
Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name