Ocena wątku:
2 mas vs sztywne koło
14-03-2012, 14:25
Post: #21
RE: 2 mas vs sztywne koło
(12-03-2012 21:01)niebieski91 napisał(a):  nie moc a moment i to z dolnej granicy obrotów

a rozwali dwumas oczywiście

Notabene zastanawiam się nad wstawieniem sztywnego sprzęgła
czy ktoś ma jakieś doświadczenia
takie proste zwykłe
większe drgania itp (wywalenie poduch)
dajta znac
ja o T 4 kach słyszałem ale to nieporównywalne bo one jeździły w transporcie więc kilometrów klepały a i co raz to inny kierowiec w aucie więc za dużo porównywac nie ma co

ja mam jednomas w AHU i jest git
może silnik nie pracuje super równo (szklanka z wodą spadnie Big Grin) ale jest ok
poduszka to mi się raz urwała ta pod spodem ale ma ona swoistą wadę fabryczną - urywanie się gwintu w aluminiowej łapie lub pękanie samej łapy - po naprawie śmigam już półtora roku i jest ok
z tego co słyszałem to dwumasa w starej budzie jest mocna i rzadko pada ale jak już padnie to prawie każdy wkłada jednomas i nie narzeka



VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
Reklama

22-03-2012, 16:45
Post: #22
RE: 2 mas vs sztywne koło
wiec nadszedł czas na 2mas .Postanowiłem że wymienię sam, kanał- podnośnik -klucze mam raczej prof. przynajmniej będę miał pewność że wszystko poskręcam ( chyba że polecicie dobrego mech . który nic nie urwie i wszystko poskłada , godnie zapłacę!! ) Tu pytanie , jak poprawnie zmontować wypełnić płynem wyprzęgnik hydrauliczny ?jest jakaś procedura poprawnego montowania wysprzeglika ?
22-03-2012, 19:52
Post: #23
RE: 2 mas vs sztywne koło
wysprzeglik wymieniasz- zamieniasz na nowy. skladasz skrzynie i odpowietrzanie jak juz pialem najlepiej przez spiecie odpowietrznika sprzegla z odpowietrznikiem hamulca w kole dowolnym. Pompujac hamulcem odpowietrzasz sprzeglo.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
22-03-2012, 20:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2012 20:42 przez kotlet.)
Post: #24
RE: 2 mas vs sztywne koło
oki w teorii zawsze łatwo ;-). Czy przewód spinający odpowietrzniki to jakiś specjalny przewód ? odpowietrznik założyć ściśnięty czy rozprężony? .Ostatnio dobierałem sie do intercoolera i wpadłem na pomysł że do demontażu skrzyni tez można zdemontować przedni pas razem z chłodnicami kilka śrubek więcej a dostęp jak na dłoni , co ty na to ?
? odpowietrznik założyć ściśnięty czy rozprężony? .


Oczywiście chodzi o wyprzęglik
22-03-2012, 21:58
Post: #25
RE: 2 mas vs sztywne koło
zwykly kawalek wezyka z castoramy kupowany na metry. Zakladasz wężyk na odpowietrzniki, luzujesz je i pompujesz pedalem hamulca. Od czasu do czasu takze ledalem sprzegla mozna przypompowac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-04-2012, 10:05
Post: #26
RE: 2 mas vs sztywne koło
Witam
Mam sharkia z 2003 ASZ ale modzonego w niemcowni 114 kW(brief)
Nadchodzi chyba nieubłaganie czas zajęcia się sprzęgłem
Wiem że valeo robi zestaw 1 masy do tego silnika ale przynajmniej u mnie nie jest osiągalny
Poradźcie koledzy czy pchać się w jednomas do tej mocy czy komplet dwumasy Luka
wiem że miałem zmienianą 2 masę akcją serwisową jakieś 140000 tyś temu
18-04-2012, 16:40
Post: #27
RE: 2 mas vs sztywne koło
Hmm. Problem w tym ze ten program z niemcowni to moze byc robiony z głową ale w wiekszosci przypadkow jest to rozpier...... dwumas czyli tzw german. Chodzi oto iz dowalaja niutona z dolu a to niestety wykonczy dwumase u kiepskiego kierownika.

Jednomas valeo- hmm mogloby to zdac egzamin ale boje sie ze tarcza i docisk nie jest przystosowany na wielkie moce. Nikt nie wie ile taki 1M valeo wytrzymuje. Z dwumasem natomiast problem jest taki ze do sharanów od 130 koni w zwyż jest najmocniejszy ale za to dosc drogi. Jesli DM masz dobra to wymień sama tarcze sprzeglową.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-04-2012, 19:07
Post: #28
RE: 2 mas vs sztywne koło
dzięki za odpowiedź
Ale mam jeszcze pytanko
mianowicie w katalogu valeo napisali że jest zestaw do asz i btb
czyli do 130 i 150 czyli teorii powinien wytrzymać parę niutków i kucy pod maska
a propos progamu germana mam papiery do brifa z ABT SPORTSLINE
wiem ze w briefie mam napisane 114 kw / 3700 czyli nie tak nisko
a i jeszcze o numer koła - ja według serwisu wpisu w książce mam 038105266BA
Tak czy siak dalej się waham nie chodzi o parę złotych ale o to żeby spokojnie polatać a nie zastanawiać się ile wytrzyma
A co do 2 masy jaki są objawy jej uszkodzenia ??????
Niezła zagwozdka.......
ConfusedConfusedConfusedConfusedSad
18-04-2012, 20:06
Post: #29
RE: 2 mas vs sztywne koło
Chyba nie rozruzniasz moment obrotowy od mocy. Niemcy raczej nie maja dobrych tunerów. Zawsze mozesz podjachac na jakas hamownie i auto zhamowac i wykres zamiescic. Zamach BA i AS jest od ASZ/BTB tak wiec spoko masz ten namocniejszy czyli prawidlowy w tym silniku DM.
Valeo tosobie moze pisac a do seryjnych aut robia tez zestawy i nie daja rady wytrzymywac. o tej firmie czasmi mowia walnęło a nie valeo.

Wytluczony dwumas bedzie wydawal dzwieki, powodowal wibracje na ajlowych i wiele innych objawow.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-04-2012, 07:18
Post: #30
RE: 2 mas vs sztywne koło
dzięki
Tak więc trzeba założyć 2 masę
A co do hamowni nie wiem czy z czasami ślizgającym się sprzęgłem mogę go dać na hamownię
pozdrawiamSmile




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy taki koło zamachowe będzie pasować pupek 15 3,856 04-08-2016 06:23
Ostatni post: wesol
  Koło dwumasowe zamiana na sztywne. peters 24 5,508 25-06-2016 08:12
Ostatni post: wesol
  Urwane koło pasowe wału korbowego Kondziu89 21 14,792 17-01-2015 10:05
Ostatni post: raventes
  koło pasowe z tłumikiem drgan na wale korbowym stefanek 18 12,585 24-09-2014 20:24
Ostatni post: blabson
  Koło dwumasowe od 2.0 140 do 1.9TDI 131 KowalikD 1 3,578 20-06-2011 13:04
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name