Ocena wątku:
Ściągacz-Prasa do lozysk
21-05-2017, 20:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2017 22:36 przez wesol.)
Post: #11
RE: Ściągacz-Prasa do lozysk
(20-05-2017 16:05)wesol napisał(a):  ale w 15 czy 20 letnim to bym nie liczyl ze bez prasy i nawalanki mlotem pusci.

Dlatego tez chciałem podpytać was czy te śruby i gwinty temu dadzą rade w tych ściągaczach (mini piaskach). Tutaj wesol jeśli by chodziło o wymianę w przodzie to bym nie cudowal tylko bym wyją cała piastę z auta i finoto.Natomiast w tyle trochę mi się nie chce demontować całego wahacza,hamulce (przewody),abs,sprężyny itp.Troche mało profUndecided
Reklama

21-05-2017, 22:35
Post: #12
RE: Ściągacz-Prasa do lozysk
Tyl to faktycznie lipa jest. Nie wiem czy takie stubowe to sam cos nie wymyslisz. Pamietaj ze tam jest kilka przekladek roznej srednicy w komplecie ale nie jest to tak ze kazda piaste tym zrobisz. Tak czy siak bedziesz sobie dobieral rozne poerscienie przekladki itp. Pewnie tez dorabial u tokarza.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-05-2017, 23:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2017 23:38 przez Bogos.)
Post: #13
RE: Ściągacz-Prasa do lozysk
No jest lipa niestety.Te zestawy co sa na necie to tylko te drogie (470-550 zł )mają w zestawie tuleję do wyciskania o wymiarze 80mm takie jak są w SGA. W sumie to tych łożysk aż tak dużo sie nie przerabia a i zrobić też by nie było aż tak trudno.Jakiś mocny pret gwintowany, łożysko stożkowe i choćby nawet jakięś łożysko (szalkę) ze starego łożyska kilka spawów i pewnie by to spokojnie szafną.
Po drugie to mam całe zawieszenie z sga to sobie zobacze co potrzeba i chyba nastawię sie na zrobienie samemu..RolleyesRolleyes


Załączone pliki Miniatury
   
24-05-2017, 20:57
Post: #14
RE: Ściągacz-Prasa do lozysk
Boguś szybciej ściągniesz zwrotnice i na prasie to zrobisz niż takim zestawem na samochodzie ,ostatnio u Wujasa w galaxy wymieniałem łożysko zajęło mi to 40 minut,więc myślę że to nie długo Smile



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
03-11-2018, 02:23
Post: #15
RE: Ściągacz-Prasa do lozysk
a te adaptery do prasy z allegro to wytrzymają nacisk prasy?




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name