Ocena wątku:
Popychacze/samoregulatory hydrauliczne - objawy/awarie/wymiana/problemy
05-09-2018, 16:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2018 16:39 przez Sianko.)
Post: #41
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Jak na zlosc dzis jechalem i ucichlo ale mimo wszystko wymienie ja, w vw serwisie kosztuje 225euro nowa a w pobliskim sklepie Febi 98euro wezme ta z febi na weekend sie za to wezme Dziekuje wszystkim za pomoc, plukanke zrobie tylko tu w niemczech nie bardzo wiem jaki srodek uzyc do plukanki i zastanawiam sie czy ropa zwykla mozna to zrobic ?
Reklama

05-09-2018, 17:00
Post: #42
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Jeśli już to naftą lub benzyną ekstrakcyjną. Nie wiem czy już cokolwiek z febi jest coś warte zachodu bo się ostatnimi czasy spodlila ta marka.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: Sianko
09-09-2018, 21:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2018 21:14 przez Sianko.)
Post: #43
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Ok kupilem nowa pompe Febi nowy filtr płukanka z Liqui Moly i olej 5w40 z tej samej firmy sprawdzilem stara pompe ma lekkie luzy na walku napedowym na boki i troche chalasuje ale nowa pompa daje takie same cisnienie jak tamta orginalna 0,6bara na wolnych i 2bary na 2tysiacach obrotow czyli zmienilem pompe na darmo ?
Sprawdzilem cisnienie u kumpla w sharanie z podobnym przebiegiem i ma takie samo cisnienie jak bylo u mnie nie mam pomyslow co dalej
09-09-2018, 21:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2018 21:48 przez tolus24.)
Post: #44
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Witam.

A po co się uparłeś, żeby wymieniać pompę Wink, czytałeś co Ci napisałem wcześniej, najpierw pomiar ciśnienia w momencie występowania "stukania", potem dopiero decyzja co dalej. A sprawdzałeś czy na tej nowej pompie "stukanie" występuje, bo może się okaże, że jednak pomogło, bo np. stara nie wyrabiała przy wysokich obrotach i dodatkowo płukanka np. pomogła. Może się też okazać, że co innego robi problemy z ciśnieniem, albo co innego stuka czy też nowa pompa "lipa". Przeanalizuj jeszcze raz na spokojnie co zostało napisane w Twojej sprawie i po kolei sprawdzaj, tu już nic nowego się nie wymyśli, jak coś to pytaj.

Pozdrawiam
 Thanks given by: Sianko
09-09-2018, 22:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2018 22:13 przez wesol.)
Post: #45
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
autodata podaje ze tdi musza miec nie miej jak 2.0 bara przy 2000 obr. Czyli spelnia swoje. Genelanie zaczyna sie od sprawdzania nie od kupowania. A mowia ze mechanicy w aso to wymieniacze. Pracowalem w dwoch aso i jakby ktos tam powiedzial o ktorym-kolwiek mechaniku to bym odrazu w pysk walil.

A sprawdzic czy stuka cos pod klawiatura czy tez pod miska olejowa to zadna robota tylko chęci i naklad finansowy minimalny.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: Sianko
10-09-2018, 12:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2018 12:51 przez Sianko.)
Post: #46
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Ogolnie zrobilem na nowej pompie 31km dzis i jest tak ze do póki olej jest zimny to stuka chyba wszedzie ;P przy jezdzie a na postoju roznie
Ae poprawa pod tym wzgledem ze na starej pompie przy odpaleniu zimnego dlugo szklanki bylo slychac 15-20 sekund teraz odpalam i nwm czy 5 sekund i cisza, jak mam kat wtrysku zle ustawiony to moze stukac czy nie powinno ? Na tamtej pompie ciezko bylo stwierdzic bo raz sobie stukalo a raz nie przy tej stuka najwiecej przy jezdzie na zimym oleju jak sie zagrzeje do 60 stopni to jest duzo cisze, sprobuje dzis sprawdzic jeszcze podczas jazdy i chyba sciagne dekiel obejrze szklanki
Bo juz nwm moga byc szklanki.zapowietrzone po plukance czy cos ?
Albo zaczne glosniej muzyke sluchac i moze samo sie nareperuje Big Grin
10-09-2018, 16:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2018 16:34 przez tolus24.)
Post: #47
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Witam.

No to inwestycja się zwróciła i nie będziesz miał wyrzutów sumienia Smile. A wracając do tematu, to oczywiście, że przestawiony kąt wtrysku będzie miał wpływ na stukanie, a jeszcze bardziej stukają "wyrobione" wtryskiwacze ale jest to trochę inny "stukot" choć dla laika może być nierozróżnialny. Jeżeli masz podejrzenia w tym kierunku, to najpierw ustaw prawidłowy kąt, nie ma z tym dużo roboty, potem stetoskop warsztatowy w rękę i posłuchaj wtrysków, gdy Ci stuka w silniku i gdy nie stuka i będziesz słyszał czy one w tych momentach też zmieniają dźwięk albo podjedź do kogoś kto ma doświadczenie albo jakiegoś "diesel center" i gość tylko jak usłyszy z bliska, to będzie wiedział czy wtryski klepią ale nie sądzę, żeby to one tak klepały.
Co do "zapowietrzenia" samoregulatorów, to takie cuda się nie zdarzają, natomiast jeśli po wymianie samoregulatorów, nie przekręciłeś na sucho parę razy wałem korbowym, tylko od razu odpaliłeś silnik, to mogły się "przytrzeć" ale nie ma reguły na to. Czas 15-20 sek., na "wyciszenie szklanek", to bardzo długo, 5 sek., to już dużo lepiej ale szału nie ma jak na nowe "szklanki" i nową pompę, także pewnie problem leży cały czas w układzie smarowania (może olej, może filtr, zapchane kanały) ewentualnie wadliwych/uszkodzonych nowych "szklankach".

Pozdrawiam
 Thanks given by: Sianko
10-09-2018, 18:25
Post: #48
RE: Popychacze/samoregulatory hydrauliczne - objawy/awarie/wymiana/problemy
Dzieki, póki co musze ten kat ustawic a szybko tego nie ogarne szczerze mowiac bo nie mam kabelka odpowiedniego pojezdze miedzy czasie zobacze co bedzie dalej i dam znac zapytam znajomego moze ma bo wiem ze kiedys cos grzebal z konputerami
Co do popychaczy w sumie nie krecilem recznie walem ale wyciagnolem przekaznik 109atke i krecilem chwile zeby naciaglo oleju a dopiero pozniej probowalem odpalac




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wymiana łożyska/poduszki na kolumnie McPersona kajdan 3 140 08-02-2024 23:41
Ostatni post: kajdan
  Wymiana tarcz hamulcowych tyl piotrb79 0 205 19-08-2023 22:21
Ostatni post: piotrb79
  Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy artak_09 145 24,753 04-06-2023 21:34
Ostatni post: Stefano
  Wymiana przedniego błotnika juniormater 1 393 23-03-2023 10:02
Ostatni post: Niemago
  Wymiana dwumasy sharan 4motion Bogos 49 12,655 12-03-2023 00:18
Ostatni post: PabloLG
  Wymiana blendy juniormater 3 490 06-03-2023 22:07
Ostatni post: Bogos
  Czy to UPG/uszczelka pod głowicą? - objawy/problemy/rozwiązania itp. - temat zbiorczy marecki_name 262 41,672 30-10-2022 12:28
Ostatni post: wesol
  kolory nadwozia, ile jest odcieni czarnych ? Wymiana drzwi w kolorze. m-blue 4 1,208 19-11-2021 18:54
Ostatni post: wesol
  ['03] Kierownica zwykła wymiana leo 3 976 19-10-2021 07:06
Ostatni post: leo
Question Wybierak skrzyni biegów - demontaż/montaż, problemy/objawy itp. sharan1996 44 31,290 17-07-2021 21:18
Ostatni post: cierny

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name