Ocena wątku:
Jakosć plastikow deski.
24-07-2018, 21:47
Post: #1
Jakosć plastikow deski.
Witam

Czy fatalny stan plastikow w poliftowych sharanach to norma?
Pourywały mi się zaczepy dolnej części deski (te pod listwą ozdobną). Plastik się kruszy, łamie...
Jest szansa znalezienia tej części w stanie umożliwiającym jej solidne dokręcenie, czy wszystkie z tych roczników są takie i lepiej coś rzeźbić, kleić, sztukować?



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Reklama

24-07-2018, 22:00
Post: #2
RE: Jakosć plastikow deski.
W moim podobnie, nawet desksa w jednym miejscu pękła ...
A pod listwą ozdobną też się kruszy, pomimo tego, że chyba nikt tam nie zaglądał bo pomazane mazakiem.
25-07-2018, 00:02
Post: #3
RE: Jakosć plastikow deski.
Niestety, ale są to mega badziewne plastiki, u mnie deska po łataniu w jednym miejscu pęknięcia i zaczepów, w 2 kolejnych widzę pęknięte. Zastanawiam się nad wymianą przy okazji może na czarny spód, ale jak te z nowszych lat mają też taką jakość to nie wiem czy jest sens. W przedlificie decha to była bajka, jedynie kratki głosników i w pierwszym wypuście problemy z boczkami od foteli były bardziewne. Tutaj nawet boczki drzwi z materiału na wszystkich 4 szt widzę odkleiły się bo gąbka się wykruszyła. Podsufitka też odchodzi.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
25-07-2018, 06:25
Post: #4
RE: Jakosć plastikow deski.
Utlenia się plastik. Pewnie ekologia weszła i muszą dodawać jakieś dodatki do plastiku bio.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-07-2018, 09:36
Post: #5
RE: Jakosć plastikow deski.
Jest z tym duży problem, takie niestety są i tyle. Mam znajomego który sprowadza SGA niestety nie ma dostępnych plastików ponieważ tego typu działalność jest obciążona obowiązkiem oddawania ich do recyklingu.
Klejenie jest bardzo trudne (próbowałem wielu preparatów) to plastik typu PP i trzeba próbować znaleźć klej do tego typu, niedługo będziemy próbować „spawania” bo mam w zasięgu speca. Dam znać o rezultatach
25-07-2018, 10:13
Post: #6
RE: Jakosć plastikow deski.
Może to zabrzmi głupio, ale działa. Moja rada: nie grzebać tam jak nie ma potrzeby. Dopóki się tego nie rozpina, to wszystko gra. U mnie (Galaxy) wszystkie są jeszcze w przyzwoitej kondycji, oprócz centralnego zegarka, który musiałem ze dwa razy wyjąć i chyba jeden zaczep trochę gorzej trzyma.
26-07-2018, 19:32
Post: #7
RE: Jakosć plastikow deski.
(25-07-2018 10:13)Czerwony napisał(a):  Może to zabrzmi głupio, ale działa. Moja rada: nie grzebać tam jak nie ma potrzeby. Dopóki się tego nie rozpina, to wszystko gra. U mnie (Galaxy) wszystkie są jeszcze w przyzwoitej kondycji, oprócz centralnego zegarka, który musiałem ze dwa razy wyjąć i chyba jeden zaczep trochę gorzej trzyma.

Dokładnie tak !;-) bo ludzie tam grzebią zakładają pierdoły kamerki brzeczyki lampeczki zegarki głosniczki i inne duperelki , to nie auta z lat 80 gdzie deska była przykrcana srubkami 8 mm , tez tam nigdy nie grzebałem to mój 3 polift kadzyb zrobiłem po 300 tys km i zadnych problemów
26-07-2018, 22:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2018 22:38 przez mamwi.)
Post: #8
RE: Jakosć plastikow deski.
Ja też dołożę swoje trzy grosze - u mnie nic nie trzeszczy i nie pęka (2007 rok), ale chyba też nie była rozbierana.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
26-07-2018, 23:03
Post: #9
RE: Jakosć plastikow deski.
Jeszcze za świeża.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-08-2018, 19:46
Post: #10
RE: Jakosć plastikow deski.
A u mnie w aucie na gwincie trzeszczy wszystko i łamie się wszędzie. Takiego badziewia dawno nie widziałem. Lubię to auto i tylko dlatego nadal je mam, ale wnętrze (jego jakość) to jeden z głównych powodów, dla którego chcę zmienić auto.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poprawa plastików paneli raczek szyb zywus1988 31 6,869 16-08-2019 08:33
Ostatni post: Czerwony
  Jakość montażu Waszych aut... empe 9 5,473 07-02-2013 22:32
Ostatni post: daneczek76
  demontaż plastików bagażnika Osiah 4 4,275 02-01-2013 19:14
Ostatni post: Osiah

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name