Ocena wątku:
Prośba o pomoc w zakupie- Radom
30-06-2018, 23:35
Post: #1
Prośba o pomoc w zakupie- Radom
Witam, jestem nowy na forum. Od dłuższego czasu szukam dla siebie Sharana, Alhambry, ewentualnie Galaxy. Rocznik od 2002 do 2005, silnik: 1.8T lub fordowski 2.3.
Szukam auta w dobrym stanie blaharskim i co najważniejsze z całymi progami i wzmocnieniem przednim między podłużnicą a progiem (myślę, że użytkownicy wiedzą o co chodzi). Swoje okolice przejrzałem już dość dobrze- jak wszystko fajnie blaharsko to okazuje się, że to wzmocnienie podłogi praktycznie nie istnieje. Blacharze niechętnie chcą robić rekonstrukcję tego elementu- twiedrdzą że to element konstrukcyjni i skoro się zdematerialoziwał to już się tego nie naprawia.
Do brzegu, jestem z Gdańska i znalazłem na otomoto Alhambrę pod Radomiem. Może ktoś mieszka w pobliżu i mógłby zerknąć jak auto wygląda od spodu?
https://www.otomoto.pl/oferta/seat-alham...4a15ecec3e
Oczywiście odwdzięczę się jakimś % Wink
Reklama

02-07-2018, 11:44
Post: #2
RE: Prośba o pomoc w zakupie- Radom
Radom i okolice to zagłębie handlarzy..... niekoniecznie o dobrej opinii. Wiadomo handlarz nie głupi trupa nie kupi ale musi kupić "coś" żeby podpicować i swoje tj. min. 2K zarobić.... wiec polecam cierpliwie szukać....
03-07-2018, 08:41
Post: #3
RE: Prośba o pomoc w zakupie- Radom
Map Pełną świadomość, że Radom to taki Starogard Gdański tyle, że bardziej na południu, niemniej jednak czasem nawet u handlarzy zdarzają się sensowne oferty. Nie liczę na okazję życia bo takich nie ma. Zależy mi jedynie, żeby kupić coś co pojeździ 3-5 lat i nie trzeba będzie poważnie inwestować w blacharkę i silnik zaraz po zakupie.
03-07-2018, 12:08
Post: #4
RE: Prośba o pomoc w zakupie- Radom
Kupiłem mój autobus od tzw. handlarza i w momencie kupna był w stanie "Niemiec płakał jak sprzedawał". Nadal zresztą jest super.
Warunek, który pomógł: handlarz jest w małym miasteczku (nadal jest), gdzie wszyscy go znają i sporo osób od niego kupuje. Moja rodzina mieszka na tej samej ulicy. W takich warunkach nawet handlarz (czyli w obiegowej opinii samo zło) ma jednak pewne "granice przyzwoitości", w których musi się mieścić.
Kupowanie od handlarza w mieście dużym i odległym to jednak większe ryzyko.
03-07-2018, 14:43
Post: #5
RE: Prośba o pomoc w zakupie- Radom
Zgadzam się w całej rozciągłości- nie mam nic do handlarzy, każdy chce zarobić i nie ma się temu dziwić, ale najbardziej wkurza mnie jak ludzie próbują ukrywać różne rzeczy. Prawie kupiłem już Sharana w Lidzbarku Warmińskim od handlarza, ale dobrze, że zabrałem ze sobą dociekliwego szwagra. Auto oglądałem 2 razy- pierwszy raz sam i oprócz kłopotów z przyspieszaniem nic nie budziło moich wątpliwości. Auto miało nawet zrobioną świeżą konserwację podwozia (na początku w ogóle nie wzbudziło to moich wątpliwości). Przy drugim oglądaniu szwagier zaczął wtykać paluch w konserwację i okazało się, że podłużnice łatane- dziury w progach od strony podłogi załatane tylko konserwacją. Najbardziej wkurzył mnie fakt, że pierwszym razem niepokoiło mnie nierówne przyspieszanie auta, dlatego wahałem się kilka dni. Potem zadzwoniłem do gościa, żeby pogadać o cenie (chciałem coś zbić na ewentualną naprawę silnika- nie wyglądało to na nic poważnego). W czasie rozmowy handlarz powiedział, że wymienił przepływomierz i teraz jest ok. No to pojechałem już z kaską i szwagrem na miejsce. Jak się potem okazało na miejscu, handlarz powiedział, że wymienił przepływkę, ale na egzemplarz z zupełnie innego auta i chyba dalej jest to samo. Myślałem, że typa zjem na miejscu. Stwierdziłem, że skoro wali ściemę co do silnika to cholera wie co ukrył pod tą konserwacją
03-07-2018, 15:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2018 15:06 przez Czerwony.)
Post: #6
RE: Prośba o pomoc w zakupie- Radom
No widzisz - kontrola podstawą zaufania. Dobrze, że masz takiego szwagra. Tak to właśnie należy robić.

Co do mnie, to jestem zadowolony z zakupu, ale było to okupione kilkoma kompromisami:
Ten "mój" "handlarz" sprowadził mi samochód na zamówienie. Nie miał pięciu takich na placu, tylko jednego, więc wybór żaden - "bierzesz, albo nie". Czekałem kilka miesięcy. Z tego, co zamówiłem, to zgadzał się tylko silnik i dobry stan. Wtedy chciałem Sharana czarnego lub srebrnego i jeszcze z dobrym wyposażeniem. Mam czerwonego golasa Galaxy. Nawet tylne fotele musiałem na własną rękę dokupić. Czyli na pierwszy rzut oka - porażka, jak na auto sprowadzone na zamówienie. A ja zadowolony jestem.

Tak więc - i Tobie życzę cierpliwości w poszukiwaniach i powodzenia na końcu! Szczęście - nie świnia - czasem się uśmiecha Smile
04-07-2018, 00:20
Post: #7
RE: Prośba o pomoc w zakupie- Radom
@Wnusiek mój znajomy ma fajnie wypasionego Sharana w tdi Automat, Skóra z alkantarą itd. Jak chcesz to wpadnij w moje okolice. Auto godne uwagi. Jak będziesz potrzebował nr tel do kontaktu ze sprzedającym to tez podam.Wink



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
04-07-2018, 09:46
Post: #8
RE: Prośba o pomoc w zakupie- Radom
@andrew7800 dzięki9 za propozycję, ale w grę wchodzi tylko benzyna i to jeszcze 1.8T lub 2.3 Jakbym szukał TDI to już pewnie dawno bym kupił- akurat ich jest na pęczki.
@Czerwony chyba też będę musiał znaleźć kogoś kto mi na zamówienie sprowadzi bo już załamuję ręce. Gdybym tylko miał bliżej Radom to może wśród gąszczu handlarzy znalazłbym może jeden uczciwy egzemplarz.
Tak BTW to znalazłem koło siebie bardzo fajnego Galaxiaka- niestety jest czerwony. Niestety mam złe wspomnienia z czerwonym kolorem w VAG'ach. Mam jeszcze Arosę rocznik 2001, czerwoną- dwa lata temu rozpoczął się samoczynni rozkład klaru na dachu, słupkach i klapie bagażnika. Galaxiak, którego oglądałem miał już malowany dach i maskę z tego samego powodu, trochę się boję, że zacznie to postępować na słupki i błotniki. @Czerwony a u Ciebie nic się nie dzieje? Tamten Galaxy to rocznik 2005
04-07-2018, 10:03
Post: #9
RE: Prośba o pomoc w zakupie- Radom
Mój jest z 2004, co do lakieru, to:
  • Na dachu pojawiły się pierwsze 2-3 ubytki klaru, średnicy nie większej niż 1 cm. Planuję to jakoś zabezpieczyć, choćby i amatorsko.
  • Z lusterek zaczęło trochę schodzić;
  • Maskę robiłem ze 3 lata temu z powodu odprysków "kamykowych", więc klar jeszcze jest ok. Niestety są już nowe odpryski i chyba jest to kwestia stromej maski w naszych samochodach. Zastanawiam się na przyszłość, czy jak kolejny raz zrobię maskę, to czy by jej od razu nie pokryć przezroczystą folią?
Nie mam pewności, czy inny kolor na 14-letnim samochodzie by wyglądał lepiej. Na bokach uzbierało się też trochę rysek z ciasnych parkingów - na ciemnym to by było znacznie bardziej widoczne. Dojrzewa we mnie myśl o lakierowaniu po całości, ale taka zabawa kosztuje niewiele mniej niż cały samochód... Ale gdybym lakierował, to czerwony jest teraz dla mnie wyborem oczywistym Big GrinHeart

W Twojej sytuacji, nie odrzucałbym ze względu na kolor, jeżeli tylko auto spełnia inne kryteria (stan i silnik).
04-07-2018, 10:43
Post: #10
RE: Prośba o pomoc w zakupie- Radom
No właśnie na mojej Arosie w pierwszej fazie pojawiły się taki bębelki pod klarem o średnicy tak mniej więcej 1mm. Auto stało pod chmurka i potem poszło już lawinowo. Pierwszy duży ubytek powstał w zimę, auto miało delikatnie oblodzony dach. Musiałem pojechać 30 kilometrów żeby coś załatwić. Na trasie usłyszałem w pewnym momencie że lód z dachu zaczyna się odrywać. Po przyjechaniu na miejsce okazało się, że nie ma klaru na powierzchni ok 10cmx10cm. Nie dało się tego niczym zabezpieczyć bo odpryski pojawiały się cały czas w nowych miejscach. Finalnie skończyło się tym, że jak myłem na wiosnę auto myjka ciśnieniową ( z dość sporej odległości) to za pierwszym przyłożeniem lancy spadła jakaś 1/4 klaru z całego dachu, najgorsze jest to, że klar zaczął również schodzić na słupkach przednich i tylnych.
Jeżeli chodzi o lakier czerwony to myślę, że po 14 latach wygląda jak każdy inny- gdyby nie problem z odchodzącym klarem.
Niestety nie są to odosobnione przypadki, po tym jak zaczął schodzić klar na arosie to zacząłem rozglądać się wkoło i zauważyłem, że sporo aut z podobnych roczników, z grupy VAG, oczywiście czerwonych ma ten sam problem.
Niestety lakierowanie auta tak dużego sporo kosztuje i nie wiem czy mam ochotę się w to bawić za 2-3 lata, bo jak już proces się rozpoczął to postępuje bardzo szybko- szczególnie zimą.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc w zakupie/oględzinach - Rzekuń Bungee 0 14 26-03-2024 07:31
Ostatni post: Bungee
  Prośba o wstępną ocenę. Łukasz12502 21 1,894 06-02-2023 20:11
Ostatni post: Łukasz12502
  Na co zwrócić uwagę przy zakupie Sharana showmelinks 2 1,458 31-10-2021 19:40
Ostatni post: showmelinks
  Prośba o wstępną ocenę Sharan 2012 yros 2 1,008 18-09-2021 15:37
Ostatni post: wesol
  Pomoc w zakupie SGA kemot_79 5 2,820 24-01-2020 09:51
Ostatni post: kemot_79
  Prośba o poradę przy zakupie Alhambry Pitutek 3 1,920 12-05-2019 12:50
Ostatni post: Pitutek
  Pomoc w zakupie auta. Garsija 0 911 14-03-2019 18:38
Ostatni post: Garsija
  Sharan 1,4 tsi prośba o opinie p.zet 0 1,000 05-12-2018 11:12
Ostatni post: p.zet
  Prośba o pomoc w zakupie - Lublin Czerwony 5 2,113 13-12-2017 10:50
Ostatni post: Czerwony
  Prośba o pomoc w zakupie - Olsztyn KarDob 23 7,438 04-12-2017 13:34
Ostatni post: KarDob

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name