Ocena wątku:
LPG seat alhambra 1.8T
10-09-2013, 07:29
Post: #21
RE: LPG seat alhambra 1.8T
G.T jeśli na regach będzie źle to założy mi hany najlepiej byloby podjechac na hamownie isprawdzic czy jest spadek mocy na lpg. Dzisiaj odbiore auto i zobaczę jak jeździ



seat alhambra 1,8T
Reklama

10-09-2013, 13:16
Post: #22
RE: LPG seat alhambra 1.8T
zrob pomiar przyspieszania na drodze.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-09-2013, 14:52
Post: #23
RE: LPG seat alhambra 1.8T
ja mam jeden taki prosty odcinek staje daje w palnik i tak po 500 metrach jest znak i patrzę ile mam na zegarze gdy go mijam. Audi 1,8 mam 145 km/h a seatem 1,8t 165kmh/



seat alhambra 1,8T
10-09-2013, 16:59
Post: #24
RE: LPG seat alhambra 1.8T
mozna anwet pomiar taki zrobic VCDSem albo jakis pomiar na przyspieche tylko chyba najlepiej nie od zera tylko z pewnej predkosci do pewnej na okreslonym biegu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-09-2013, 18:29
Post: #25
RE: LPG seat alhambra 1.8T
auto odebralem i na dupohamowni jest nice ;-) nie czuje różnicy benzyna -lpg, zobaczymy czy po tysku km nie rozkalibruja się tak jak valteci
dziś zrobiłem trase i fajnie zasuwa na lpg :-) nareszcie jestem zadowolony wtryskiwacze to omvl reg dream xxl typu fast
Witam mój poprzedni nick to ARTUROO#1948 ale konto mi przepadlo wiec mam nowy Wink. Caly czas mam problem z tym gazem przypomne, że instalacja to sterownik kme nevo, parownik zavoli, wtryski omvl reg, auto to seat alhambra 1,8T 150 hp . Problemem jest to, że cyklicznie co miesiąc samochod w zakresie obrotów 2500-4500 przestaje jechac, muli sie delikatnie szarpie gdy przekroczy 4,5 tys wyrywa do przodu.Po auto kalibracji problem ustaje, a za miesiąc znów sie pojawia i tak w kółko. Najpierw poprzednia listwa valtec zostala wymieniona na o reg, problem pozostał. Wczoraj gazownik założył mi drugi fabrycznie nowy sterownik nevo to na ciepłym jest dobrze, ale na zimnym szarpie nie chce wchodzic na obroty i tak do okolo 60-70 stopni potem problem ustaje. Jutro znów stawiam go do gazownika i znów gmeranie moze ktos potrafi powiedziec od czego tak fiksuje to moze podpowiem cos gaziarzowi bo widze, że on sam jest w kropce i skoro po wymianie listwy i sterownika dalej jest to samo to gdzie szukac przyczyny? Na benzynie chodzi dobrze no tam moze jak zimny i depne mu z wolnych gaz do podłogi to ciut poszarpnie ale jest to ledwo wyczuwalne. Podpowiedzcie mi cos bo juz mnie to dobija



seat alhambra 1,8T
29-01-2014, 22:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2014 09:05 przez Rysiekkk.)
Post: #26
RE: LPG seat alhambra 1.8T
(29-01-2014 11:03)ARTUROO26 napisał(a):  Podpowiedzcie mi cos bo juz mnie to dobija
podpowiadam -> jechać do DOBREGO gazownika !
cudów nie ma - gdzieś został popełniony błąd w montażu/doborze komponentów/strojeniu.

Jesteś z Łomży ?
Do Białego daleko nie masz...

3 polecane adresy z forum LPG:

STAGMAG Mirosław Gryko,
ul. Szosa Baranowicka 166
15-509 Białystok - Grabówka
tel. 85 667 05 06, 666 266 627

AUTOŁUKASZ
15-239 Białystok
ul. Bracka 21
+48 85 6533938
+48 509 343 115
http://www.autolukasz.pl

Alex
Zambrowska 4a
Kleosin/Białystok
http://autogaz-alex.pl/index.php?option=...67&lang=pl
30-01-2014, 16:36
Post: #27
RE: LPG seat alhambra 1.8T
uszczelka mi poszla i olej stał na świecach i mówil, że od tego te jaja. Teraz wymienie uszczelkie i zobacze co bedzie sie działo. Ten gazownik jest naprawde dobry i wiem, że znajomym montował gaz do 1,8T i śmiga az milo a u mnie cos jest nie tak.Gaz ma 1,5 roku i jeszcze gwarancje to musze jego męczyc bo pojade gdzies indziej wyskocze z kasy i dalej może byc to samo.



seat alhambra 1,8T
05-02-2014, 13:59
Post: #28
RE: LPG seat alhambra 1.8T
Kolego jak by był dobry to nie zamontowałby do turbo reduktora zavoli, który do doładowanych silników się kompletnie nie nadaje i dziadowskich wtrysków Valtek. Te co masz teraz regi też bez szału. Diagnostyka na PB zrobiona czy wszystko OK, aby do niej stroić LPG?
06-02-2014, 10:32
Post: #29
RE: LPG seat alhambra 1.8T
Diagnostyka zrobiona. Uszczelke zmienilem i narazie jest dobrze, ale czuje ze i tak rozleci sie na gazie. Parownik jeszcze moze byc ale ta listwa valtec porażka :/ . Powiem tylko, że kolega ma 1,8T w konfiguracji valtec- stag-zavoli i chwali sobie, a jezdzi juz dwa lata. Nauczylem sie na błędzie i niedoinformowaniu mnie przez gazownika , teraz zupelnie inaczej konfigurowałbym sekwencje. Jeżeli teraz rozejdzie mi sie na gazie to gazownik we własnym zakresie ma założyc mi wtryski hanki , sterownik założyl mi juz nówkie nevo.



seat alhambra 1,8T
14-05-2014, 21:29
Post: #30
RE: LPG seat alhambra 1.8T
Witam.
Zastanawiałem się między zakupem Gali a Szarika.. Seat odpadł bo jakoś.. nazwa do mnie nie przemawia Tongue Myślałem czy nie kupić z gotową instalacją ale wtedy auto jest o 1ooo€ droższe no i silnik już ma przelatane coś z gazu i pewnie cofany licznik.
Wybór padł na Szarika bo mocy więcej (i planuję podnieść o jeszcze kilkana) a poza tym muszę mieć automat z powodu problemów zdrowotnych z kolanami. Trudniej o Galę w automacie.
Miałem już zagazowane Mondeo i bardzo dobre mam doświadczenie z tego połączenia.
Mój wybór ze skromnej wiedzy to:
Komp: STAG 300
Przewody: Faro 0.8
Wtryski: Hana
Reduktor: ?
Co sądzicie o takim zestawie i jaki reduktor byście polecili?
Pozdrawiam



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name