Ocena wątku:
Alhambra MK I FL 2,0i ATM 115 - dziurawy przewód pod schowkiem pasażera
15-05-2018, 01:54
Post: #1
Alhambra MK I FL 2,0i ATM 115 - dziurawy przewód pod schowkiem pasażera
Witam,
kilka dni temu zauważyłem, że po jakimś czasie od uruchomienia klimatyzacji na dywaniku pasażera (z przodu) pojawia się strużka/ mała kałuża wody.
   
Przy pierwszej możliwej okazji odsunąłem fotel pasażera do tyłu i sprawdziłem okolice pod schowkiem pasażera - skąd prawdopodobnie pochodził wyciek. Ukazał mi się widok dziurawego plastikowego przewodu wychodzącego spod warstwy wygłuszającej i przechodzącego w stronę komory silnika.
   
Wygląda na to, że to stamtąd kapie.
Czy ktoś z was spotkał się może z tego rodzaju uszkodzeniem?
Czy taka dziura w przewodzie mogła powstać za sprawą np. kopnięcia przez pasażera?
Od czego konkretnie jest przewód ze zdjęcia? (jakoś nigdzie nie mogłem znaleźć schematu na który były on zaznaczony / opisany)

Na pierwszym zdjęciu widać na dywaniku obok kałuży także coś co przypomina wiórki / małe kawałki plastiku. Mogłoby to sugerować wygryzienie tego otworu przez jakieś zwierzę, ale nie jestem pewien czy to przypadkiem nie moje dzieło, bo sporo gmerałem przy tym przewodzie paluchami starając się wymacać rozmiar uszkodzeń.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam.
Reklama

15-05-2018, 04:28
Post: #2
RE: Alhambra MK I FL 2,0i ATM 115 - dziurawy przewód pod schowkiem pasażera
To chyba przewód odprowadzający na zewnątrz skropliny ze skraplacza.
Wygląda na wygryziony, bo przy mechanicznym uszkodzeniu, krawędzie byłyby ostre i raczej gładkie. Tu masz postrzępione. Zagadka dla Rutkowskiego Wink
15-05-2018, 06:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2018 06:13 przez wesol.)
Post: #3
RE: Alhambra MK I FL 2,0i ATM 115 - dziurawy przewód pod schowkiem pasażera
Skraplacz jest za zderzakiem. Tu będzie parownik. Woda tu leci bo odpywowa rurka pod autem na ścianie grodziowej jest zatkana. Wystarczy pod auteo wejść i drucikiem udrożnić odpływ.

Wieki temu było o tym na forum.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-05-2018, 07:21
Post: #4
RE: Alhambra MK I FL 2,0i ATM 115 - dziurawy przewód pod schowkiem pasażera
Racja parownik, ale nie o nazewnictwo tu chodzi.
Na drugim zdjęciu widać, jakby ta rurka była uszkodzona




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alhambra MK I FL - Climatronic - awaria nie załącza Klocek 7 4,160 19-04-2015 21:04
Ostatni post: mokun
  Zamknięta klapka nawiewu pasażera Squiby 11 5,828 18-06-2013 16:51
Ostatni post: wesol
  Alhambra 1.8T Freon jest a Climatronik nie działa Pietras83 4 3,234 28-05-2013 23:40
Ostatni post: Pietras83
  Syczenie ze schowka pasażera. czarny1976 3 3,774 25-08-2012 09:44
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name