Ocena wątku:
Wyciek oleju przy skrzynce bezpiecznikowej
14-05-2018, 11:04
Post: #1
Wyciek oleju przy skrzynce bezpiecznikowej
Hej
Koledzy mam zagadkowy wyciek oleju,
Podczas odkurzania auta zauważyłem plamę oleju wielkości dłoni po lewej stronie u kierowcy,mniejwiecej tam gdzie jest miejsce na podparcie lewej nogi.
Nachyliem sie i zauważyłem że kable wychodzące od skrzynki bezpieczników są mokre w tym oleju. Olej jasny,czysty, zapach podobny do "zapachu elektroniki", byc moze ten zapach pochodzi od tasmy szmacianki ktora jest tym nasączona. Pompka sprzęgła i jej okolica sucha, okolice hamulca suche. Co to może być? Moze jakis uklad elektroniczny ktory byl zalany olejem? Kondensator? (Jak na moje oko to za duzo tego oleju jak na elektronike).Moze po wiązce wpływa z komory silnika? Z góry silnika i skrzyni nic nie widze, a do kanału nie mam narazie dostępu. Jakieś pomysły?
Ostatnio przestała mi działać klima, ale tam chyba nie ma zadnych przewodów klimy zeby wyciekl olej z klimy?(klima 2 parowniki). Ostatnio mialem dziwny zapach mokrej szmaty w aucie ktorego nie moglem zlokalizowac(ale niewiem czy łączyć z tym olejem)
Wszelkie sugestie mile widziane
Reklama

15-05-2018, 09:15
Post: #2
RE: Wyciek oleju przy skrzynce bezpiecznikowej
Witam! W tym rejonie jest połączenia przewodów do tylnego spryskiwacza tylko że mokro raczej pod dywanikiem - czytałem gdzieś na tym form - ale wtedy to nie olej.....
Natomiast jeśli to kapie z góry z elektroniki to tam jest moduł centralnej elektryki. Jak długo masz auto? może poprzednik coś ulepszał? Jak coś namierzysz napisz dla potomnych.
15-05-2018, 22:05
Post: #3
RE: Wyciek oleju przy skrzynce bezpiecznikowej
Nie wiem czy pomogę moim opisem , nie traktujcie tego jak OT bo ponikąd dotyczy on tajemniczego miejsca za skrzynką bezpieczników . Od pewnego czasu za skrzynką mam coś co piszczy jak nienasmarowane kółko od rowerka mojej córki mniejwięcej po pierwszych trzech kilometrach to coś zaczyna piszczeć z częstotliwością około 4do5 obrotów na sekundę przez jakieś 40 sekund po tym czasie piskliwy detal w ułamku sekundy milknie . Czy jest to jakaś część mechaniczna ? Nie jest to pompka od ogrzewania bo ją odłączyłem na jeden dzień , nie jest to silniczek od klapy cyrkulacji bo ten jest bardziej po środku dechy więc może jest to coś co po ukręceniu się będzie puszczać olej jak u kolegi z początka wątku . Opis zamieszczam bo może ktoś bardziej zorientowany w temacie potrafi powiązać te dwie sprawy. Pozdro



AFN,AFN,BRT
23-06-2018, 11:30
Post: #4
RE: Wyciek oleju przy skrzynce bezpiecznikowej
Witam ponownie .
Sprawa piszczącego elementu za skrzynką bezpieczników rozwiązana . Szkoda , że przy okazji nieźle się wkurzyłem . Przy kolejnym popiskiwaniu postanowiłem zatrzymać furke i wybadać co i jak przy naciśnięciu sprzęgła pisk zniknął ale w sekunde później zgasł silnik . Odpalam po sekundzie silnik gaśnie i tak jeszce ze dwa razy , dałem se spokój z uruchamianiem i zadzwoniłem do kumpla żeby mnie sholował do garażu .Na fisie wywala błąd abgas werkstatt .Kolega przywiózł ze sobą kompa i VCDS był po chwili podłączony do złącza OBD - błąd połączenia przepustnicy czy jak kto woli klapy gaszącej . Nie wiem jakim cudem złącze , które jest niby hermetyczne na skrajnych pinach było zasyfiałe jak cholera . Oczyszczenie pinów środkiem KONTAKT 60 oraz wyczyszczenie obudowy złącza przy uszczelce załatwiło sprawę . Po naprawie / czyszczeniu złącza przepustnica a właściwie jej silniczek nie piszczy . Zobaczymy na jak długo to pomogło .
Pozdrawiam.



AFN,AFN,BRT
23-06-2018, 11:46
Post: #5
RE: Wyciek oleju przy skrzynce bezpiecznikowej
Witam.

Ta klapka gasząca lubi się zacierać, a dodatkowo jak miałeś słaby kontakt na zasilaniu, to nie miała siły pokonać oporu i stąd ten pisk.

Pozdrawiam
23-06-2018, 12:27
Post: #6
RE: Wyciek oleju przy skrzynce bezpiecznikowej
Ta klapa gasząca to jest niezły ulep w wykonaniu das auto. W passku b6 to przerabiałem, jakiś hans wymyślił zamiast na podciśnienie to elektroniczną. Po jej rozebraniu cała elektronika w oleju, dodatkowo ułamany ząbek i nie działa. Naprawiłem ząbek, wyczyściłem, po jakimś czasie to samo. Z tego co wyczytałem to albo nówkę trzbea kupić albo ją całkowicie rozebrać, żeby wymienić oring poprzez który dostaje się olej. Ten ktróry to wymyślił powinien pić ten olej który się do niej dostaje Big Grin



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
23-06-2018, 12:44
Post: #7
RE: Wyciek oleju przy skrzynce bezpiecznikowej
Producentem tego elementu jest zdaje się wahler. No cóż pewnie każdy by się cieszył jakby tam zastosowali po trzy uszczelki i tryby z tytanu ale wiemy że dziś są pewne wyznaczniki i koszty produkcyjne. Skoro cena jest wyznacznikiem to nikt nie zapłaci 100% więcej by było pozadnie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
23-06-2018, 14:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2018 14:16 przez wossi_2008.)
Post: #8
RE: Wyciek oleju przy skrzynce bezpiecznikowej
Cena nowej przepustnicy powietrza to chajs rzędu 800 PLN za PIERBURGA podobno przepustnice od Audi produkowane przez VDO/SIEMENS nie mają przypadłości zacierania się i pasują 1:1 . Nie wiem na ile jest to prawdą bo używke można kupić za 250-300 PLN . Jak mi się spierdzieli to chyba się poświęce i wypróbuje ten wariant Smile



AFN,AFN,BRT
23-06-2018, 15:04
Post: #9
RE: Wyciek oleju przy skrzynce bezpiecznikowej
Wiesz dla Niemca pewnie to nawet taniej będzie i na jego kasę to zaledwie 200 euro. To że my jesteśmy biedni nie znaczy że już jest to szajs. Dla Rosjanina to taki egr chyba rok pracy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
23-06-2018, 15:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2018 15:20 przez wossi_2008.)
Post: #10
RE: Wyciek oleju przy skrzynce bezpiecznikowej
Ale ja napisałem chajs = kasa a nie szajs = badziewie Smile Smile Smile



AFN,AFN,BRT




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zgrzytanie skrzyni biegów przy wrzucaniu 3 biegu mari0 0 214 04-07-2023 21:22
Ostatni post: mari0
  Hałas przy skręcaniu w lewo/jeździe prosto abecadlo 0 393 07-08-2022 22:01
Ostatni post: abecadlo
  poziom oleju w manualnej skrzyni 6-biegowej rafalsiem 5 3,140 06-04-2022 15:16
Ostatni post: petec
  Wyciek płynu do spryskiwaczy, co mogło pęknąć jak zamarzło? m-blue 2 766 13-02-2022 01:08
Ostatni post: Stefano
Information Kontrolka oleju po wymianie uszczelki pokrywy zaworów adrianb 8 1,744 26-09-2021 09:19
Ostatni post: adrianb
  Turkotanie z prawej strony przy puszczaniu nogi z gazu. Vicheld 0 1,818 29-03-2021 18:00
Ostatni post: Vicheld
  Sharan 2001 - Problem z szarpaniem przy przyspieszaniu karkwa123 1 841 30-11-2020 20:55
Ostatni post: Stefano
Lightbulb Coraz większe wibracje przy hamowaniu... server92 1 831 20-09-2020 23:12
Ostatni post: kalamb
  stuki przy zmianie biegów vito33 2 2,964 16-09-2020 20:49
Ostatni post: Slowik8609
  Temperatura oleju - wartości/wskazania/problemy ze wskaźnikiem lucek2825 54 15,950 03-01-2020 21:57
Ostatni post: kisand

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name