Ocena wątku:
MFD wersja D
01-04-2018, 10:26
Post: #1
MFD wersja D
Jeśli ktoś ma wiedzę ile kosztuje taka nawigacja nowa jeśli byłaby dostępna w serwisie będę wdzięczny za info, bo właśnie zniknęła z mojego samochodu.
Muszę dać info do ubezpieczyciela.

Nauka z tego taka, że przekręcając wkładkę złodziej wyłącza alarm i opuszcza sobie wszystkie szyby w aucie - potem tylko wypiął kostki i zabrał.

Szczęście, że bez szkód.

...niestety to nie prima aprilis.



150KM -> 150kW Tongue
Reklama

01-04-2018, 22:25
Post: #2
RE: MFD wersja D
Najwłaściwszą wiedzę posiada ASO :-)
01-04-2018, 22:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2018 22:29 przez andrew7800.)
Post: #3
RE: MFD wersja D
Nie wiem ile w ASO ale na portalach aukcyjnych potrafi do tysiąca sięgnąć cena za używkę. Zadzwoń do ASO i zapytaj, na pewno powiedzą.

Sprawdź kodowanie może dasz radę ustawić to inaczej. Jest możliwość że wkładkę przekręcisz a auto i tak da sygnał że rabują.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
01-04-2018, 22:45
Post: #4
RE: MFD wersja D
Nie wina kodowania a spięcia kabli. Otwarcie centrala powoduje wyłączenie alarmu-dezaktywacje. Dezaktywację powinno robić tylko wciśnięcie guzika na pilocie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-04-2018, 23:27
Post: #5
RE: MFD wersja D
Gdybyś szukał zamiennika to mam wersję "D" na zbyciu.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
02-04-2018, 10:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2018 10:49 przez dyzioNR1.)
Post: #6
RE: MFD wersja D
Zapytam w ASO, ale jak wiecie zamknięte mają terazSmile a i tak mi zamortyzują wartość za lata używania... a musiałem zgłaszając podać wartość policemanom.

Co do samej zasady otwarcia kluczem - zawsze dioda w drzwiach mi gasła i tak też mam napisane w instrukcji, że wyłącza w tym momencie alarm, chętnie to zmienię, niech trąbi w niebogłosa jak wkładkę ktoś przełamie, może na tym akcja by się skończyłaSmile zagłębię tą wiedzę, bo trzeba to zmienić i tym samym przestrzegam forumowiczów, bo może więcej z nas ma tak skonstruowany alarm fabryczny. Wtedy złodziej wchodzi "jak do siebie" Możesz rozwinąć Wesol, nie widzę tu raczej przyczyny poza kodowaniem, bynajmniej nie w zwarciu kabli.

Generalnie brak szkód tylko radia nie ma, więc przyspieszy to nieznacznie zmianę audio.

Wkładka nawet dalej kluczem działa - przekręcili ją w pozycję otwórz szyby i tak auto rano zastałem. Sąsiad zadzwonił i jak to bywa 1.04 - jaja se robisz...jak szyby otwarte? ..a tu niestety.

Tak jak mówię szczęście w nieszczęściu bo ani kabli nie poucinali, ani większych rys nie ma.

Jedynie wiedza kradziei pozostawia wiele do życzenia - za 500 złotych taka akcja, przecież to nawet mp3 nie ma...

Darek, teraz wjedzie albo 1DIN Pioneera, albo hindusinko na androidzie, ale dzięki za info.



150KM -> 150kW Tongue
02-04-2018, 10:37
Post: #7
RE: MFD wersja D
A nie pisałeś że chodzi o fabryczny alarm. On jest dla dekoracji. To każdy wie że ori to najgorsza z opcji. Jakiś tani z allegro spięty odpowiednio będzie lepszy. Ori po to jest że z grota we wkładce musi się dezaktywować. Podepnij osobno centralkę alarmowa z allegro która będzie aktywowana i dezaktywowana pilotem radiowym.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-04-2018, 10:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2018 10:57 przez dyzioNR1.)
Post: #8
RE: MFD wersja D
I tak chyba zrobię, albo zmienię kufer na kurnik i koguta tam wsadzę Smile

Mimo wszystko wesołych Świąt i dzięki za odpowiedzi.

Beka będzie z autocassco jeśli wycenią jak się spodziewam, tyle lat płacę, może się ogarnę. Pozostaje tylko spokój jak zszedłem, zero nerwów, jest ubezpieczenie.

..a na marginesie, ponoć to jakaś grupa, która jeździ po miastach i jednej nocy ginie kilka-kilkanaście sztuk. Problem to mają Ci, co mniej wiekowe auta mają, tam ori navi sporo kosztuje. I jak widać wiedzą co i jak robić, żeby nie wtopić, bo po wejściu nie zostaje żaden ślad, a jak technik przyjechał, zobaczył otwarte szyby i wilgoć na zewnątrz, to powiedział, że nie za bardzo ma co tu zbierać.



150KM -> 150kW Tongue
02-04-2018, 16:51
Post: #9
RE: MFD wersja D
[Obrazek: min_722e897a834b34991270c59ef5b9.jpg] Uploaded with fotem.pl



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
 Thanks given by: dyzioNR1
02-04-2018, 17:58
Post: #10
RE: MFD wersja D
Właśnie o to chodziło. Dzięki.

Dam znać jak walka z ubezpieczycielem, bo pewno takowa będzie.



150KM -> 150kW Tongue




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name