Ocena wątku:
Chińska podróba w znanej sieci sprzedaży części .
27-03-2018, 14:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2018 14:23 przez wossi_2008.)
Post: #1
Chińska podróba w znanej sieci sprzedaży części .
Witam wszystkich .
Chciałem napisać kilka zdań na temat sprzedawanych w sklepach ogólnopolskiej sieci z częściami zamiennymi czujników ciśnienia doładowania 038 906 051 C jakie są instalowane w naszych samochodzikach a na pewno we wszystkich pow. 2006 r.
Udało mi się nabyć taki i zamontować u siebie w alhambrze niestety skutek był opłakany . Brak turbiny podczas jazdy w górach to strach w oczach i narażanie się na joby z ust innych na drodze gdzie wyprzedzać nie ma jak a ja wlokę się pod górkę 40 km/h. Ale wróćmy do czujnika jest na oko taki sam jak oryginał jest sprzedawany w opakowaniu , które też wygląda na oryginalne ale wszystko to efekt misternej pracy fachowców z dalekiego wschodu. Mechanik który wymieniał nieszczęsny czujnik sam doszukał się różnic ale ocenił pracę chińskich fachowców na " niezłą podróbę " . Czujnik BOSCHa kupiłem w sieci inter.........rs i dobrze że zachowałem rachunek . Reklamacje uznali bez mrugnięcia okiem więc nie wiem czy sprzedaż mojego czujnika była " z pod stołu" czy oficjalna ????. Jak będziecie nabywać podobne proszę bierzcie rachunki kasowe. Na moich fotkach zamieściłem zaznaczone na czerwono różnice między podróbą i oryginałem na którym nic nie zaznaczałem .
Pozdrawiam wszystkich :-)


Załączone pliki Miniatury
               



AFN,AFN,BRT
Reklama

27-03-2018, 14:41
Post: #2
RE: Chińska podróba w znanej sieci sprzedaży części .
Takie rzeczy to się kupuje używki. Raz że chodzą po 10-15 zl to jeszcze jest to rodzaj czujnika więc nigdy się nie kupuje z zamiennika. Nawet jakbyś miał zamiast Boscha kupić Siemensa itp. tak samo z przeplywkami. Tylko ori i tyle. Zresztą te map sensory to się tak psują nieczęsto że w ciemno można brać używkę.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-03-2018, 15:55
Post: #3
RE: Chińska podróba w znanej sieci sprzedaży części .
InterSzajs...
Te ich marże na części to jakaś masakra ....
27-03-2018, 17:11
Post: #4
RE: Chińska podróba w znanej sieci sprzedaży części .
Tak bo jak kupisz przegub nie za 80 zł w normalnym motoryzacyjnym tylko u nich tej samej firmy za 130 zł to odrazu jest o niebo lepszy. Ludzie i tak dziś przeliczają wszystko albo na kasę albo na rocznik.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-03-2018, 20:58
Post: #5
RE: Chińska podróba w znanej sieci sprzedaży części .
Jak chciałem kupić to miałem do wyboru sklep wspomnianej sieci albo ASO więc poszedłem po taniości : w ASO 189 PLN a u nich 144 PLN i bądź tu mądry hłe hłe . Używek w Wawie nie znajdziecie a na alledrogo to niestety trzeba się naczekać . Tak źle i tak niedobrze :-)



AFN,AFN,BRT
27-03-2018, 21:14
Post: #6
RE: Chińska podróba w znanej sieci sprzedaży części .
Witam.

Też przyłapałem kilka razy wyżej wspomnianą hurtownię na podróbkach/towarach drugiej jakości dlatego nigdy nie kupuje tam rzekomo oryginalnych rzeczy, te kupuje tylko w ASO. Z takich rzeczy niby oryginalnych to np. czujnik temperatury silnika sprzedawany w woreczku foliowym choć bite na nim numery oryginału - przekłamuje, cewka zapłonowa z modułem do 1.8/2.0 starego typu firmy TEMIC (tą nazwą są sygnowane wszystkie oryginały - pada po miesiącu. Niestety ta hurtownia działa na zasadzie franczyzy ale generalnie jest ok, i jak się ma ceny hurtowe w zakupie, to jest super.

Pozdrawiam
20-09-2018, 23:13
Post: #7
RE: Chińska podróba w znanej sieci sprzedaży części .
Piszcie konkretnie. A nie ukrywacie firme. Jak cos jest dobre to nie potrzeba tego reklamować. Osobiscie prawie nic nie kupuje w Inter Carsie. Sa lepsze tzn. tańsze sklepy.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
09-12-2018, 12:01
Post: #8
RE: Chińska podróba w znanej sieci sprzedaży części .
w sklepie którym się zaopatruje znajomy mi powiedział że teraz jest bardzo dużo podróbek oleju liqui moly
09-12-2018, 15:27
Post: #9
RE: Chińska podróba w znanej sieci sprzedaży części .
Witam.

Niestety w naszym kraju, w prawie każdym asortymencie, jest mnóstwo podróbek, no ale co się dziwić, jak większość kupujących widząc, że cena jest dużo niższa, dokonuje zakupu uważając, że trafiła mu się okazja, a nie dopuszcza myśli, że to podróbka. A najlepsze jest to, że mówi się o tym głośno od wielu lat, a ludzie dalej swoje więc, jak tu nie wprowadzać podróbek do obrotu, jest popyt jest podaż, to tak jak z tymi autami sprowadzanymi z zagranicy, żaden nie był bity, ewentualnie tylko obtarcia parkingowe, każdy ma przebieg poniżej 200tyś.km i jeździła kobieta albo starszy Pan do kościoła ale ludzie i tak kupują więc co się dziwić Wink.

Pozdrawiam




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  części używane AUTO SKOCZEK odradzam zakupy grzesiekm 4 8,930 12-10-2014 17:41
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name