Ocena wątku:
car audio sharan by saltech
07-02-2018, 16:51
Post: #1
car audio sharan by saltech
witam
kiedyś obiecałem że podeślę link do relacji z montażu audio w moim sharanie. trwało to długo ale jest :
http://www.strefacaraudio.pl/topic/57886...ntry567632

miłej lektury Smile
Reklama

09-02-2018, 18:11
Post: #2
Thumbs Up RE: car audio sharan by saltech
To już ponad moim zasięgiem poświęcenia czasu i kasy Smile natomiast nie mówię, że bym nie chciał Smile

BRAWO! Chętnie bym tam czegoś posłuchał. Podziwiam zamiłowanie. Kawał dobrej roby.

Zdjęcia dostępne po zalogowaniu, nie wpisywałem się, ale rozumiem, że prace poniżej ozdjęciowane, to tkwi teraz u Ciebie.



150KM -> 150kW Tongue
10-02-2018, 04:30
Post: #3
RE: car audio sharan by saltech
Śmiało zakładaj konto.
Postępuj zgodnie z prośbą w mailu powitalnym przesłanym przez portal i po ptakach Smile



Pozdrawiam, Darek.
10-02-2018, 08:25
Post: #4
RE: car audio sharan by saltech
Mam prośbę by zamieścić fotki też i tutaj. Ewentualnie nawet zrobić osobny wątek z fotkami. Można by się pokusić o rozwiązania jakie stosujecie. Sga to duża buda więc można poszaleć ale i te skromniejsze rozwiązania myślę że będą cenne bo raczej większość nie robi caraudio za tysiące zł tylko budżetem ogranicza się do paru stuwek. Dział jest można pokazać a nawet bym był skłonny wnioskować o zrobienie jakiego opiekuna na tych włościach.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-02-2018, 16:18
Post: #5
RE: car audio sharan by saltech
Tez jestem za udokumentowaniem tutaj, niezależnie od sprzętu zasady wytłumienia nie są zmienne wiec nawet przy sprzęcie ori mozna uzyskać bardzo przyzwoite rezultaty.
10-02-2018, 17:07
Post: #6
RE: car audio sharan by saltech
Dokładnie. Kiedyś za dawniejszych czasów golfow 3 itp to były głośniki dość lichawe te seryjne. Dzisiejsze już seryjne bywają nawet lepsze od tych w sklepach nawet po 200 zł. Czasem nakładem niewielkim można sporo poprawić.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-02-2018, 17:16
Post: #7
RE: car audio sharan by saltech
Ze słowem „dzisiejsze” akurat się nie zgodzę, większość to no name made in China.
12-02-2018, 08:20
Post: #8
RE: car audio sharan by saltech
ok, zrobię temat tutaj
nie pomyślałem że bez rejestracji zdjęć nie widać Smile
04-03-2018, 12:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2018 12:42 przez saltech.)
Post: #9
car audio sharan by saltech
Witam wszystkich,
zgodnie z zapowiedziami i sugestiami zamieszczam tu na naszym forum relację z montażu car audio w moim sharanie.
temat może wygląda na skomplikowany długi drogi, może i tak, ale nie od razu trzeba robić wszystko, i nie które elementy instalacji należy zrobić od razu na docelowo bo się to mści i robimy dwa razy to samo.


długo się zbierałem, dużo się zmieniało i pewnie jeszcze zmieni.
Przedstawiam instalację w vw sharanie 2,8 v6 altek 150A. Auto zakupione w styczniu 2015, na audio czekało do lipca. Z poprzedniego projektu „Galaxy” zostało kilka elementów i zostały one częściowo zainstalowane. A więc działamy :
Baza:
   
Oczywiście drzwi i zasilanie poszły na pierwszy etap. Zasilanie wykonane przewodami LGY 50mm2 plus i minus prosto z akumulatora. W ścianie grodziowej jest gumowa uszczelka (przepust) idealna do takiej operacji:

   
Pod maską oczywiście oprawka z bezpiecznikiem:
   
Drzwi:
   
Wyklejone dekarką
   
Dodatkowo blacha aluminiowa wklejona na klej do szyb za wooferem nad i pod wzmocnieniem poprzecznym drzwi.
   
   
Na to wszystko mata stp

Zamykanie otworów
[attachment=6198]
[attachment=6199]
Usztywnianie blachy
[attachment=6200]
Blacha wymatowana z dwóch stron, z zewnętrznej dekara i stp
[attachment=6201]
Montaż wf na stalowych pierścieniu (dzięki Robson)
[attachment=6202]
Po spasowaniu pierścień uszczelniony i przyklejony
[attachment=6203]
Oczywiście na stal poszedł dystans z mdf
[attachment=6204]
[attachment=6205]
Na tapicerkę co miałem to nakleiłem, na pewno nie zaszkodzi
[attachment=6206]
Przewody do drzwi przez przepust przeciągnięte (REDs)
[attachment=6207]
[attachment=6208]
Wykonanie maskownic na wf ( dzięki WOLLY)
[attachment=6209]
[attachment=6210]
[attachment=6211]
[attachment=6212]
Na zdjęciu kolor mocno odstaje ale na żywo jest ok
[attachment=6213]
Na początku był clarion 958 z galaxy (zdjęcie poglądowe z trwania jakiś tam prac)
Tw wstęga infinity emit i średniak ceratec w skrzyneczkach z mdf oczywiście montaż na blaszki 
[attachment=6214]
Wzmacniacze jak zwykle pod siedzeniami, xm 4040 tw i mid a kicker na wf
[attachment=6215]
[attachment=6216]
tylnym boczku zabudowany rodek 2180A do suba kicker (gdzieś mi wcięło zdjęcia rodka, zrobię i wkleję)
[attachment=6217]
No i przyszły zmiany, procesor 701 i stacja IVA 310RB
[attachment=6218]
I od nowa
[attachment=6219]
Upychanie 
[attachment=6220]
[attachment=6221]
Skoro mam taką stację to robimy kamerę cofania
[attachment=6222]
A że nie lubię dziurawić samochodu to zainstalowałem ją zamiast zamka tylnej klapy z drugiej klamce
[attachment=6223]
Kolejne miesiące mijają i znowu do przodu, tym razem MKII
[attachment=6224]
Cerateca zastąpiły Gladeny PP80
[attachment=6225]
A wstęgę scan (do dzisiaj nie jestem przekonany co do słuszności )
[attachment=6226]
W tymczasowym domku 
[attachment=6227]
I jak zwykle u mnie temat na blaszki i dojrzewamy
[attachment=6228]
Oczywiście i wzmacniacze zostały wymienione, poczciwego xma (który jak sią okazało po mnie miał 5 właścicieli a i tak wrócił na lubelskie podwórko ) zastąpił DLS A1 na mida a na tw przypadkowo znaleziony w stercie gratów w garażu klienta któremu robiłem elektrykę gienek B40
[attachment=6229]
I kolejna roszada, dls wędruje pod drugi fotel obok procesora zamiast kickera do napędu wf i jest tam do dzisiaj a na mida trafia Gienek stereo 60. Wymienione przy okazji przewody głośnikowe na REDS i dołożone rozdzielacze napięcia
[attachment=6230]
[attachment=6231]
Sterowanie głośnością i kolejnością utworów z kierownicy zapewnia mikrokontroler ardiuno (dzięki Kuba)
[attachment=6232]
Dorobiona do niego jest aplikacja na smartfona aby za pośrednictwem BT sterować stacją Alpine
(zdjęcie przedstawia spersonalizowaną wersję pod jednego z użytkowników forum który ma dwa auto, vw i mercedesa w których ma zainstalowane radia Alpine )
[attachment=6233]
IVA 310RB pojechała do nowego właściciela a w jej miejsce nowa 2din INA 910R
[attachment=6234]
Oczywiście aktualizacja mapy alpine i wyciąganie optyka (dzięki Cober za chęci i podanie kierunku, HI Sound za link do fotorealizacji takiego rozwiązania i oczywiście ROBSONBERCIK za dostarczenie gotowego elementu który trzeba było tylko wlutować w odpowiednie miejsce w stacji co z resztą wykonałem osobiście )
No i nadszedł ten czas długo wyczekiwany (dwa lata) i ruszyła maszyna (dzięki WOOLY)

[attachment=6235][attachment=6236][attachment=6237][attachment=6238][attachment=6239][attachment=6240]
Tak wiem – śrubki czarne lepiej wyglądają  wymieniam już poł roku ale się wezmę 
Sub kicker znalazł nowy dom a dla naleśnika 12 Si trzeba był zbudować nowy również kwadratowy dom
[attachment=6241]
Za montaż projekt i efekt końcowy odpowiedzialność na swoje barki wziął ROBSONBERCIK. Sposób wykonania i wzmocnienia był ostatnio wałkowany na forum więc dalsze omawianie nie ma sensu 
[attachment=6242]
[attachment=6243]
Waga słuszna
[attachment=6244]
Widok końcowy przed obiciem które nie długo nastąpi bo wszystkie rzeczy u mnie dojrzewają dłużej niż normalnie 
   
Aby nie było nudno, czeka już w kolejce drugi Gienek stereo 60 na próbę za b40
   
I ostatnia wariacja w gorączce (i to nie zakupowej tylko grypowej)
Zmiana procesora (dzięki Rożek)
   
To na razie tyle, jak dorobię zdjęcia to wkleję a jak coś pozmieniam to też pokaże.
Jak gra? Całkiem dobrze, nauka trwa testy porównania szukanie dziury w całym też trwa. Nie ma się co rozpisywać , akustyka [...] zapewnia od samego startu bardzo poczciwą przestrzeń więc jest dobrze.
A wracając i uprzedzając pytania na temat drzwi dekarki blachy i kleju do szyb – odpowiadam w znany i lubiany sposób 
Bo to moje paranoje i bo tak mogę  (oczywiście bez urazy – czysty humor, nie mogłem się oprzeć)
Zrobiłem tak bo uważałem to za stosowne i na pewno w niczym to nie przeszkadza (no chyba tylko zawiasom). Ćwiczyłem drzwi w galaxy i w sharanie postanowiłem zrobić je inaczej, czy lepiej? Osobiście uważam że o wiele lepiej bo to jak gra ślimak to wielu słuchało i banana mieli na twarzy. Czy ślimak tak gra w każdych dużych drzwiach? Nie, bo słuchałem kilka razy i bywało różnie. No i aby nie było u mnie w 3way ślimak gra 63-125Hz.
Pozdrawiam i miłej lektury.
Dziękuję wszystkim którzy pomagali, czy to własnymi rękami czy radą merytoryczną.
A i jeszcze jedno , jeśli doczytałeś do końca i masz dość, to pretensje do gościa czaszunia1 ( nick ze strefy car audio) bo to jego wina że zaraził mnie chorobą o nazwie caraudio.  seta Tomek!!!

link do tematu na strefie car audio, po zalogowaniu dostępne zdjęcia,
http://www.strefacaraudio.pl/topic/57886...y-saltech/



ps.walczę z tym postem już dwie godziny ale mogę dodać tylko kilka zdjęć? zakładanie takiego powiedzmy większego tematu jest straszne, jest jakiś inny sposób? nie umiem tego zrobić. na forum car audio nawet zdjęć zmniejszać nie trzeba.
napiszcie mi co robię źle albo jak to tutaj ogarnąć Smile
04-03-2018, 13:06
Post: #10
RE: car audio sharan by saltech
Co robisz źle tego nie wiem może masz zbyd cięszkie zdjęcia?
Ja część zdjęć widzę, pierwsze pięć i ostatnie trzy, reszta nie widoczna.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wymiana audio w galaxy 02 feri-acz 7 3,093 30-10-2018 15:33
Ostatni post: kalamb
  Audio a alternator z akumulatorem badgerman 27 13,599 28-10-2013 01:28
Ostatni post: Osiah
  Ford Galaxy MK II audio z monitorów w zagłówkach Doki 1 2,756 26-06-2013 23:59
Ostatni post: moherydz
  Audio GALAXY MK2 (2001) (POMOCY!!!) boofet 4 4,341 11-10-2012 15:19
Ostatni post: daneczek76
  Car-Audio Ground Zero by Sharan Mario SharanVR6 22 15,611 03-01-2012 21:20
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name