Ocena wątku:
SGA policja zabiera dowody rej .
24-11-2011, 10:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2011 11:00 przez daneczek76.)
Post: #1
SGA policja zabiera dowody rej .
rok temu policja dolnośląska przeprowadziła akcje zabierania dowodów rej za "nieprawidłowe wyznaczenie dmc-przyczepy ( tu błąd funkcjonariusza w dowodzie rubryka O1\ O2 jest to MMC ) w odniesieniu do tabliczki znamionowej " dokładnie opisany problem
http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/view...php?t=7448 czy któregoś z forumowiczów spotkała taka niesprawiedliwość ?
Reklama

24-11-2011, 11:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2011 11:19 przez daneczek76.)
Post: #2
RE: SGA policja zabiera dowody rej .
Mnie nie spotkało
W moim przypadku jest tak DR.
O1- max masa całkowita przyczepy Z hamulcem -2000 kg
O2- max masa całkowita przyczepy bez hamulca -700kg
F2 - DMC pojazdu 2510.
Czyli na prawo-jazdy kat B mogę ciągnąc przyczepę nie większa niż 990 kg oczywiście z hamulcem.
kat B+E ciągnę przyczepę 2000 kg bez problemu.
Oczywiście opis w dowodzie powinien pokrywać się z tabliczka znamionowa patrz hak.
Przy fabrycznym haku i homologacji w ogóle problem nie powinien istnieć, mieć miejsca.
Nie mówię kolega kiedyś montował hak nie fabryczny i coś tam wiem że nie mógł ciągnąc większych przyczep bo hak mu na to nie pozwalał.
Druga sprawa jeśli ktoś zwas by kupił hak używany do SGA oryginalny kupujcie tylko z tabliczka znamionową bez niej do niczego sie wam nie przyda.
Aha
niestety istniejące przepisy godziły w ludzi którzy mieli większe samochody tak jak my bo pan z kat.B np: Skodą Octavia która jest lżejsza mógł ciągnąc przyczepę większa niż my ponieważ nasze auta maja większe DMC.
Zgodnie z nowym prawem nie trzeba już będzie zdawać egzaminu na kat. B+E, aby jeździć autem z przyczepą, o ile masa takiego zespołu pojazdów nie przekroczy 4250 kg.
Nowe regulacje dotyczące jazdy z przyczepą zaczną obowiązywać dopiero od 19 stycznia 2013 roku.
tu macie cały opis artykułu:
http://moto.onet.pl/1650382,1,ciezsze-pr...tml?node=2



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
24-11-2011, 12:00
Post: #3
RE: SGA policja zabiera dowody rej .
I bardzo dobrze nie bede musiał ruszać Leona żeby camping zaciągnąć, z Alhambrą mam 150 kg nadwagi...

tylko dlaczego tak późno ten przepis wchodzi ?.



ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
24-11-2011, 12:08
Post: #4
RE: SGA policja zabiera dowody rej .
ja tez się ciesze bo wydawać 1200 za Kat:E to jakaś paranoja.
Lepiej późno niż wcale.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
24-11-2011, 12:16
Post: #5
RE: SGA policja zabiera dowody rej .
tu nie chodzi o kat prawo jazdy zabierali wszystkim czy jechał z przyczepą czy bez . Po prostu policjanci odejmowali z Tabliczki znamionowej auta wartość ; DMC zespołu pojazdów ( czyli coś ok 4000 kg) - DMC pojazdów (czyli ok 2500 kg) i w ten sposób kwestionowali MMC (czyli 2000/700 kg) - przyczepy z rubryki O1/O2 . Pisałem w tej sprawie do komendy odpowiedź była ." BEZ ŚWIADECTWA HOMOLOGACJI FUNKCJONARIUSZ MIAŁ PRAWO " Gdy w końcu załatwiłem i Ś H i przedstawiłem na komendzie . w odpowiedzi dostałem że " BEZ ŚWIADECTWA HOMOLOGACJI FUNKCJONARIUSZ MIAŁ PRAWO " ;-) Czyli czeski film . Na przyszłość w takiej sytuacji nie trzeba się godzić nic nie podpisywać niech sprawę kieruje do sądu
24-11-2011, 12:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2011 12:31 przez fotograf123.)
Post: #6
RE: SGA policja zabiera dowody rej .
kotlet czy ja dobrze rozumiem że jechałeś bez przyczepy ?.
A o jaką homologacje im chodziło ?.
i skąd wzięło się to 4000kg ?.

To jakaś bzdura ....
ja bym takiego na palmę wysłał banany prostować ....

na pewno mandatu bym nie przyjął.

A najchętniej zadzwonił na komendę że mnie jakieś przebierańce zatrzymali ...



ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
24-11-2011, 13:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2011 13:17 przez daneczek76.)
Post: #7
RE: SGA policja zabiera dowody rej .
kotlet wiem że nie chodzi o Kat prawo jazdy, ale przy okazji DMC i homologacji napomknąłem to i owo dal INFO .
Co do homologacji z niej jest spisywane dane do dowodu rejestracyjnego i mogą mnie w D...pocałować mają dowód i na-drzewo.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
24-11-2011, 15:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2011 15:56 przez kotlet.)
Post: #8
RE: SGA policja zabiera dowody rej .
oczywiście jechałem bez przyczepy . Dałem linka z forum diagnostów tam jest dokładnie opisany problem także mój . Skąd się wzięło 4000 kg ? ano z tabliczki znamionowej SGA jest to wartość DMC zespołu pojazdów . Mandatu nie dawał tylko zabierał jak leci DR . Kontaktowałem się z jednym z diagnostów z tamtych stron podobno sprawa przycichła '
"Co do homologacji z niej jest spisywane dane do dowodu rejestracyjnego i mogą mnie w D...pocałować mają dowód i na-drzewo". Nie każdy ma świadectwo homo ja auto mam z Niemiec jak mu powiedziałem ze to sa dane z briefu odpowiedział " Czy my mieszkamy w niemczech "
24-11-2011, 15:57
Post: #9
RE: SGA policja zabiera dowody rej .
Ok ale diagnosta na pierwszym przeglądzie po sprowadzeniu też to sprawdza tak że ja nie widzę problemu.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
24-11-2011, 17:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2011 17:07 przez kotlet.)
Post: #10
RE: SGA policja zabiera dowody rej .
Hmm diagnosta na ponownym przeglądzie z usmiechm poprawił z 2000 kg na 2000kg ;-) .Problem leży(ał) po stronie policji . Założyłem ten wątek dla przestrogi , dla mnie to był spory cios finansowy . praktycznie ponad 1000 km przejechałem na darmo STARACHOWCE - ZGORZELEC do Niemiec już nie wjechałem z przesyłka
dokładnie ten opisuje mój problem http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/view...php?t=7505 pozdrawiam i życzę jak najmniej spotkań z kretynami ma trasie ;-)




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name