Ocena wątku:
Zmiana lamp tył na LED.
07-03-2019, 01:05
Post: #31
RE: Zmiana lamp tył na LED.
Rozumiem że wykorzystałeś sygnał 12V z lampy stopu? (według niemieckiego schematu).

Sprytne Dodgy nie pomyślałem o tym. Ja dążyłem do zrobienia tego jak fabryka, ale brak czasu na pociągniecie dodatkowych kabli z BCM do lamp.

Do tego inne mody w trakcie Confused

Ale już jest wiązka pod kamerę cofania, jak i sama kamera, więc trzeba za jednym zamachem ogarnąć Big Grin

Mógłbyś łopatologicznie wyjaśnić ten niemiecki schemat?
Reklama

07-03-2019, 08:17
Post: #32
RE: Zmiana lamp tył na LED.
Tak, poleciałem wg. niemieckiego schematu, czyli poprowadziłem do każdej z lamp po jednym przewodzie od trzeciego stopu.
Postaram się przygotować (może dzisiaj wieczorem) schemat na każdą stronę z kolorami przewodów we wtyczkach itp. Smile
07-03-2019, 14:02
Post: #33
RE: Zmiana lamp tył na LED.
Jednak udało się prędzej stworzyć schematy, na każdą stronę osobno.
Na niemieckim schemacie nie do końca zgadzało ułożenie pinów.

Poniżej schematy:

LEWA STRONA (KIEROWCA):

[Obrazek: Schemat-l_qwaexps.jpg]

PRAWA STRONA (PASAŻER):

[Obrazek: Schemat-l_qwaexpq.jpg]

Mam nadzieję, że są czytelne i że się Wam przydadzą.

Jak macie pytania to piszcie.
07-03-2019, 17:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2019 17:54 przez Maciej_F.)
Post: #34
RE: Zmiana lamp tył na LED.
(07-03-2019 08:17)pilicz napisał(a):  czyli poprowadziłem do każdej z lamp po jednym przewodzie od trzeciego stopu.
Mnie jeszcze zastanawia obiążenie BCM dla obwodu ''3cie światło stop ''
Jakby nie patrzeć pod lampę led dodano 4 żarówki .
4x 10 W czy 4 x 20 W
Ale jak w niemcowni działa Huh

Jeszcze jedna myśl mnie '' najszła''
+12V od stopu potrzeba mieć w klapie i na ramie samochodu

Na klapie to nie problem : bierzemy z lampki stopu i widzimy który ''BIAŁYAngry'' kabelek .
Teraz trzeba by było wrócić z nim do świateł w samochodzie .
No to zabawa z przelotką , ściąganiem plastików .

Można ten kabelek wyhaczyć wśród ''BIAŁYCH Angry'' kabelków w wiązce klapy już na lewym słupku D .
07-03-2019, 17:32
Post: #35
RE: Zmiana lamp tył na LED.
Wszystko działa...po podłączeniu komputera też się żaden błąd nie pokazał.
07-03-2019, 17:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2019 18:25 przez Maciej_F.)
Post: #36
RE: Zmiana lamp tył na LED.
Ja tą metodą wyhaczyłem inny kabelek we wiązce . Nakłówałem izolacje . Jest to jakaś idea , bo się narąbałem z tą przelotką .
Trza by poszukać kabelek 0,5mm2 ( średniej grubości we wiązce ) .
   
Jakbym się brał za lampy LEDowe tył to bym szukał 12V STOP w tych dwóch miejscach .

P.S.
Aaaaaaaa jeszcze jeden ''minusik '' podbierania sygnału ze światła Stop .

Awaria lampki LEDowej daje alram na zegarach o usterce w hamulcach .
A teraz do niej są podpięte 4 żarówki .

Nie będzie ''cold diagnose '' dla świateł stopu Sad
09-03-2019, 19:39
Post: #37
RE: Zmiana lamp tył na LED.
Dobra panowie, wczoraj powalczyłem 3 godziny i wleciała wiązka kamery cofania i potrzebne dwa przewody BCM<->lampy. Więc teraz z górki. Będzie jak fabryka z edycją BCM. A tylko po to, aby lampy nie robiły cyrku jak np: "tylko przy wyłączonych światłach po naciśnięciu stopu zapalają się również światła mijania w zewnętrznych lampach. " Czytałem ze ten problem u Niemców także występuje. Fakt że do tego sposobu trzeba więcej czasu na mod, ale to zabawy z edycją bcm i sprawdzanie, czy wszystko działa jak należy.
Ja zakupiłem wtyczki i piny będę przekładał, więc powrót do starego systemu będzie utrudniony.
09-03-2019, 21:57
Post: #38
RE: Zmiana lamp tył na LED.
A "trzecia droga" Idea
Lampy z 7N1 i 7N2 muszą mieć tą samą funkconalność . To samo realizują , kierunkowskazy , wsteczny , stopy . Także pozycje . Tylko nowsze są na ledach . Pójdzie sygnał ze starego BCMa na pozycje ledowe . To co ? Pokaże błąd spalonej żarówki ? To oszukać to modułem Canbus na podłączeniu pozycji .Huh
10-03-2019, 00:33
Post: #39
RE: Zmiana lamp tył na LED.
Nie do końca to samo realizują, przy lampach led każda "dioda" odpowiada za swoją funkcje, (kierunek, stop, wsteczny.....itp itd), przy zwykłych lampach postojowe i stop są na jednej żarówce, postój działa na obniżonym napięciu, np 9V, a przy stopie bcm podaje 12V. Dlatego są potrzebne dwa dodatkowe przewody z bcm, których nie ma i dlatego przy zmianie Niemcy biorą go ze stopu w klapie.

Przy światłach led w bcm wyłączasz diagnoze spalonej żarówki. Bo to przecież led, co ma się spalić.

Oczywiście te lampy to takie trochę oszukane, bo kierunek i wsteczny jest na zwykłej żarówce.

Bardziej przy ledach może być info o spalonym module.
10-03-2019, 14:21
Post: #40
RE: Zmiana lamp tył na LED.
Aaaa takie buty (w wersji po staremu ) . To fakt dwie funkcje są robione na jednej żarówce poprzez jej rozświetlanie . To dlatego nieczyska znaleźli półśrodek z trzecim światłem stopu .




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Smile Zmiana języka w komputerze piotrb79 4 999 01-11-2021 15:44
Ostatni post: piotrb79
  Demontaż przednich lamp i zderzaka kura48 14 7,659 06-09-2019 22:18
Ostatni post: marcyb3
  Sharan II. Zmiana 6 osobowego na 7. grutom 3 1,367 29-08-2019 21:53
Ostatni post: rafi.zafi
  wymiana lamp przednich na led krahmi 26 9,673 01-02-2019 16:23
Ostatni post: szczyku

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name