Ocena wątku:
Zmiana lamp tył na LED.
25-03-2021, 21:03
Post: #91
RE: Zmiana lamp tył na LED.
Trochę to trwało i ogarnąłem, ale jak w oryginale się nie dało, opiszę mój przypadek, może komuś się przyda.
Mam BCM-a 086M.
Na A4 miałem podgrzewanie spryskiwaczy, po przekodowaniu wywalał stosowny błąd podgrzewanych sprysków a na A3 i A4 pozycje się nie pojawiały (może kluczowe jest to co napisał maryoushek, nie wiem nie testowałem bo i tak pozostał by kłopot sprysków które na A4 grzeją poniżej 5 st.).
Poprowadziłem po 2 żyły pomiędzy lampami klapa-buda.
C4/A26 zakodowane jako STOP (zmostkowane do stop klapy)
C3/A26 zakodowane na pozycyjne (zmostkowane do pozycji budy) .
Wyłączone diagnozy i błędów nie ma.
Mój ryżowy VCP umożliwia edycję BCM-a ale jego interpretacja nie jest do końca tożsama z VagHelper.
Tak że edytowałem VagHelperem i wrzucałem VCP, testowałem, i udało się Big Grin
Reklama

07-12-2021, 01:02
Post: #92
RE: Zmiana lamp tył na LED.
Mam pytanie o wtyczki 5-cio pinowe do lam ledowych. Potrzebne 4 takie same wtyczki 5K0 972 705?
Dwie do lamp w klapie i dwie do lamp zewnętrzych?
Robiąc po niemiecku jest łatwiej ale ryzykuję błędy trzeciego światła STOP?
Nie mam problemu z kabelkami ale obawiam się, że BCM będzie do wymiany lub nie zakoduję bo nie mam VCP.
Dlatego pomyślałem o niemieckim rozwiązaniu.



Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
29-01-2023, 03:09
Post: #93
RE: Zmiana lamp tył na LED.
(31-10-2020 00:53)maryoushek napisał(a):  Na module 086j działają ledy ( choć po zmianie w vcp)
Trzeba jeszcze w kodowaniu zaznaczyć obsługę kierunkowskazów w blotnikach dopiero wtedy aktywuja się wyjścia 52a3 i 52a4.

hello everyone.sorry,for the language since i dont speak Polish.
I have sharan 2012 with BCM 086j. so far i have no luck in activating both 52a3 and 52a4 to send signals to my LED tail light. i have disabled heated spray function via VCDS (byte 12 bit 6). using VCP(clone) and vaghelper, i re-code A3/A4 in bcm. no success.
i even tried activating turns signals together as suggested above but nothing.
i have check the wiring, all are good. all other tail light functions are working well except those from a3/a4.

any help and input is very much appreciated
24-09-2023, 13:51
Post: #94
RE: Zmiana lamp tył na LED.
Witam Panów. Jestem właśnie po wymianie tylnych lamp zwykłych na led. Moj BCM to 086M i jak już wiadomo wyjścia odpowiednie są zajęte. Więc wszystko złożone z powrotem i zrobiłem jak opisał forumowicz Tomlolo. Wszystko działa jak trzeba. Tracimy przy tym tylko diagnozę żarówek świateł pozycyjnych tylnych i świateł stopu, w budzie i klapie. Tracimy też gasniecie świateł na klapie po jej otwarciu. Trzeba to wyłączyć bo jak wiadomo mamy mostek z klapy do budy. Mój VCP z Chin ogarnia przekodowania. Nie był potrzebny vag helper. Dziękuję wszystkim forumowicza którzy opisywali tu swoje przypadki zmian lamp . Opisy, schematy to wszystko się przydało.        




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Smile Zmiana języka w komputerze piotrb79 4 998 01-11-2021 15:44
Ostatni post: piotrb79
  Demontaż przednich lamp i zderzaka kura48 14 7,644 06-09-2019 22:18
Ostatni post: marcyb3
  Sharan II. Zmiana 6 osobowego na 7. grutom 3 1,366 29-08-2019 21:53
Ostatni post: rafi.zafi
  wymiana lamp przednich na led krahmi 26 9,656 01-02-2019 16:23
Ostatni post: szczyku

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name