Ocena wątku:
Wtyk obd 2 vw Sharan 2.8 vr6 1995
22-01-2019, 11:58
Post: #1
Wtyk obd 2 vw Sharan 2.8 vr6 1995
Witam Serdecznie mam pewien problem z Wtykiem OBD 2 otóż gdy próbowałem podłączyć się lampka na kablu się nie świeciła i nie mogłem odczytać Silnika,IMMO,ABS,itp okazało się że nie było Plusa i minusa na wtyczce obd 2 więc podłączyłem i lampka zaczęła się palić wiec szedłem na kompa i dalej nic nie mogłem się podłączyć brakowało Lini K Więc leciałem od wtyczki po wiązce i była przerwa na ABS i Licznik to zastało podłączone pod pin 7 Linie K i tak odczytało i licznik i abs ale dalej nie mogę sie podłączyć pod silnik i szukając dalej lini K czyli szaro biały dalej nie było tego kabla więc rozprułem wiązkę od ECU szukając tego kabla szaro białego niestety nie ma takiego kabla czy ktoś wie z jakiego pinu od ECU wychodzi Linka K ?? i jaki kolor jest tego kabla ?? żebym mógł sprawdzić i podpiąć się do wtyczki obd 2 dziękuję i proszę o pomoc
Reklama

22-01-2019, 17:52
Post: #2
RE: Wtyk obd 2 vw Sharan 2.8 vr6 1995
Witam.

Generalnie przy Motronicu M3.8.1 pin21 jest linią diagnostyczną K ale u Ciebie prawdopodobnie będzie on nie obsadzony, bo w Sharanach z tego okresu, linia diagnostyczna jest dociągnięta chyba do modułu immobilizera i ten dopiero się łączy z ECU, bodajże pin43 i diagnostyka chyba idzie przez niego, kolor przewodu może być biały, bo to nie jest typowa linia K.

Pozdrawiam
 Thanks given by: Microof
22-01-2019, 20:47
Post: #3
RE: Wtyk obd 2 vw Sharan 2.8 vr6 1995
Wiem ,że to nie moja bajka ,ale ten pierwszy post to masło maślane . Jedno wielkie zdanie , które nie wiadomo ,gdzie ma koniec.



Obecnie :
VW Sharan 97r. 2.8 vr6 Pb/lpg
VW T4 95r. 2.4d aab
VW t4 93 2.5 acu
Toyota Rav4 00r 2.0 pb/lpg
Seicento 98 1.1
23-01-2019, 11:56
Post: #4
RE: Wtyk obd 2 vw Sharan 2.8 vr6 1995
Dobra dzięki oto chodziło o pin 43 tak masz rację jest tam kabel biały znalazłem schemat ECU i tak samo pisze jak ty że na pinie 43 jest linie k pisałem to co robiłem tak żeby było wiadmo że coś robiłem a nie z [automat-usunięto wulgaryzm] i tak. Mam immo podłącze się pod pin 43 i zobaczymy czy zadziała dzięki wielkie




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name