Ocena wątku:
Temperatura nawiewu przód
18-04-2019, 10:54
Post: #11
RE: Temperatura nawiewu przód
Teraz zimą będzie wskazówka opadała, zamiast trzymać pion Tongue rzuć info jaki koszt takiej nagrzewnicy w zamienniku, a jaki w aso.
Reklama

18-04-2019, 11:30
Post: #12
RE: Temperatura nawiewu przód
(18-04-2019 10:54)szczyku napisał(a):  Teraz zimą będzie wskazówka opadała, zamiast trzymać pion Tongue rzuć info jaki koszt takiej nagrzewnicy w zamienniku, a jaki w aso.

Przy okazji robienia przecieku na systemie chłodzenia ( jak już tam byliśmy ) to wpadł nowy termostat . Zobaczymy jak się będzię zachowywał - na razie silnik szybciej się dogrzewa to fakt . Aczkolwiek nie było bezpośredniej potrzeby jego wymiany .
Padła podstawa filtra oleju - tam ciekło .

Zaraz zmęcze manuala z wymiany nagrzewnicy .
18-04-2019, 13:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-04-2019 13:13 przez Maciej_F.)
Post: #13
RE: Temperatura nawiewu przód
Noo to do zimy jestem przygotowany .Smile
Prawa termodynamiki się potwierdziły .
Tylko wymiana nagrzewnicy .
1K0819031D
I niestety na moją wiedzę tylko oryginał Valeo .Undecided
W załączniku instrukcja wymiany :

.docx  Wymontowanie i zamontowanie wymiennika ciepła przód (poprawione).docx (Rozmiar: 752.95 KB / Pobrań: 10)
Parę punktów demontażu można odpuścić - ominąć .
Dojście nie jest , aż tak straszne - łatwiej , niż dołożyć dodatkową nagrzewnicę PTC .

Dlaczego oryginał ? Niestety podrabiacze nie trzymają wymiarów .
Są za szerokie , inaczej wykonane i za diabła nie wlezą w kieszeń .
   
   
Grubość nagrzewnicy jest ważna .
I co z tego , że jakieś Niessens-y NRF-y kosztują po 100 -150 zeta . Trzeba wsadzić 1K0819031D VALEO z ASO za 750 zeta No i jeszcze zestaw montażowy 8E0898380 za 50 zł
Oj boli Angry
Zawsze po robocioe lubię zepsuć do końca wymienianą część .
Po rozcięciu ukazały się takie kwiatki Confused
    Ale zylc !!!
Ewidentnie się poodkładały płatki kamienia . Porzednik franca na wodzie jeździł Huh
Zastanawiam się jakiego bałaganu narobie jakbym chemicznie czyścił teraz układ ??
18-04-2019, 23:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-04-2019 23:24 przez szczyku.)
Post: #14
RE: Temperatura nawiewu przód
Ewidentnie jakiś baran lał wodę. Masakra, już kiedyś pisałem, że jak był lany płyn chłodniczy, to co ma tam się zapachać.

A wyszło ze jakiś ciul jeździł na wodzie. Gdyby chociaż miał trochę oleju w głowie, to lał by wodę destylowaną, jak ja to robię gdy natrafię na usterkę układu chłodzenia.

Cena w aso mega powala, zamiennik 100-150, aso 750 Confused

To nawet nie jest "jakąś różnica".
19-04-2019, 09:11
Post: #15
RE: Temperatura nawiewu przód
Ja wymieniałem teraz płyn chłodniczy i robiłem płukankę układu.
Stosowałem płukankę firmy TEC.

Płukanka TEC

Samochód teoretycznie zawsze na płynie jeździł ale myślę, że to była jego pierwsza wymiana przy 150 000km i muszę powiedzieć, że niezły syf wyleciał. Następnie zalałem wodę demi, rozgrzałem silnik i znowu wylałem (również syf) po drugim zagrzaniu na wodzie i zlaniu już była woda całkiem czysta. Zalałem go płynem G13.
26-11-2021, 20:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2021 20:59 przez szyszek7.)
Post: #16
RE: Temperatura nawiewu przód
(18-04-2019 13:09)Maciej_F napisał(a):  Noo to do zimy jestem przygotowany .Smile
Prawa termodynamiki się potwierdziły .
Tylko wymiana nagrzewnicy .
1K0819031D
I niestety na moją wiedzę tylko oryginał Valeo .Undecided
W załączniku instrukcja wymiany :

Parę punktów demontażu można odpuścić - ominąć .
Dojście nie jest , aż tak straszne - łatwiej , niż dołożyć dodatkową nagrzewnicę PTC .

Dlaczego oryginał ? Niestety podrabiacze nie trzymają wymiarów .
Są za szerokie , inaczej wykonane i za diabła nie wlezą w kieszeń .


Grubość nagrzewnicy jest ważna .
I co z tego , że jakieś Niessens-y NRF-y kosztują po 100 -150 zeta . Trzeba wsadzić 1K0819031D VALEO z ASO za 750 zeta No i jeszcze zestaw montażowy 8E0898380 za 50 zł
Oj boli Angry
Zawsze po robocioe lubię zepsuć do końca wymienianą część .
Po rozcięciu ukazały się takie kwiatki Confused
Ale zylc !!!
Ewidentnie się poodkładały płatki kamienia . Porzednik franca na wodzie jeździł Huh
Zastanawiam się jakiego bałaganu narobie jakbym chemicznie czyścił teraz układ ??

Z Twojego poradnika wynika iż do wymiany nie jest konieczny demontaż całej deski rozdzielczej? A skąd wziąć te zaciski do węży? Może być np coś takiego: Zacisk 40mm jak myślisz?
30-11-2021, 16:43
Post: #17
RE: Temperatura nawiewu przód
Deski oczywista nie demontujemy . A i szkoda kasy na te zaciski . Lepiej spuścić trochę płynu chłodniczego z instalacji . Jak pamiętam przy wymianie nic się nie wylało do kabiny . Zawsze można podstawić jakąś miseczkę




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wymiania wentylatora nawiewu. patarek 3 337 20-11-2022 22:52
Ostatni post: patarek

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name