Ocena wątku:
Kupię Sharana - prośba o opinię
05-09-2010, 22:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2010 22:22 przez Markoni.)
Post: #1
Kupię Sharana - prośba o opinię
Witam :-)
Jak wspomniałem, rozglądam się (na spokojnie, bo kasy na razie mało) za Sharanem. Jak trafię na egz., którego nie sposób nie kupić, to się gdzieś zapożyczę.
Ponieważ nikt nie powie więcej niż sami użytkownicy, proszę Was o opinię nt. tego auta http://www.allegromat.pl/aukcja60111 . Albo jest wart grzechu, albo tak dobrze odpicowany. W sumie, to marzyła mi się klimatyzacja automatyczna, ale... .
Czy generalnie ktoś może mi powiedzieć jak trzymają się blachy w Sharanach/Galaxy/Alhambra ? Czy do roku 2000 było coś ocynkowane ? No i może generalnie, czy jest coś szczególnego na co należy zwrócić uwagę ? Brałem pod uwagę raczej 1 model do roku 2000, ale może niesłusznie. Podobno 2-ka ma słabsze zawieszenie ? Chciałbym kupić auto poniżej 20 tys zł - czyli 1-ka "się łapie", ale żeby był bardzo dobrze utrzymany i nie wyjeżdzony. Ponieważ szukam TDII, więc szanse, że bęzdzie miał autentyczny przebieg poniżej 200 kkm są małe. Generalnie - wszelkie sugestię mile widziane i z góry dziękuję, jeśli ktoś znajdzie chwilę czasu :-).
P.S.
Niedawno "uciekł" mi taki http://www.allegromat.pl/aukcja55008 i takiego w sumie szukam.
[edit]
Co nieco już wiem, ale czytam jeszcze ten http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=31 wątek.
Reklama

06-09-2010, 12:51
Post: #2
RE: Kupię Sharana - prośba o opinię
tzn. mało jeżdżonego nie kupisz Smile na co zwrócić uwagę na wszystko co pisałem razem z innymi w poście o którym piszesz Smile
06-09-2010, 16:17
Post: #3
RE: Kupię Sharana - prośba o opinię
Zwróć uwagę na blache ,Sharany mają słabość do rudej .
Zerknij czy nie ma burchelków lub nalotu nad szybą czołową (słaby punkt)oraz patrz na spody drzwi z zewnątrz i wewnątrz,nadkola tył.
Podczas jazdy pociągnij go na bieg 4 i 5 i delikatnie przyspieszaj zobacz czy nie przycina się turbina, przy obrotach od 2 tyś do 3 tyś.
Powodów przycinania turbiny moze być kilka powodów ,usunięcie tej usterki moze cie kosztowac od kilku złociszy do ponad 1tyś,jezeli graty kupywał byś używane i nie w serwisie.
Jak miał bys możliwość to jak by ktoś jechał za tobą i patrzył czy przy wyprzedzaniu za mocno nie dymi jezeli dymi to na jaki kolor.
Nebieski kolor to silnik jest padaka ,kolor czarny to już może być kilka powodów np wtryski leją ,przestawiony zapłon itd.tak żle i tak nie dobrze Smile
Zawieszenie ma słaby punkt sa to gumy na drązku stabilizatora dość często padaja nie sądrogie koszt ok 20zł sztuka idą dwie.
Zerknij pod fotel kierowcy jest tam schowek i w tym schowku modół komfortu ,zobacz czy nie ma tam wilgoci czy jest sucho .
Jeżeli padnie ci modół komfortu to będą ci się działy rózne cuda z elektryką w samochodzie.
Jak sobie cos jeszcze przypomne to ci dopisze.
Udanych łowów



SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
06-09-2010, 22:33
Post: #4
RE: Kupię Sharana - prośba o opinię
Dzięki Wam bardzo!
Jeszcze takie pytanie - czy dobrze pojąłem, że klima dmucha zimnym na tył tylko poprzez nawiewy w suficie ? Bo faktycznie co niektórzy sprzedawcy twierdzą, że z tych kratek z tyły też dmucha zimne.


Załączone pliki Miniatury
   
08-09-2010, 12:28
Post: #5
RE: Kupię Sharana - prośba o opinię
Tzn Smile jeżeli są takie kratki jak na fotce to jest klima bodajże dwustrefowa.

A jeżeli są tylko te kratki z tyłu w bagażniku to jest to zwykły nawiew który reguluje się pokrętłami za fotelem kierowcy na podsufitce zaraz nad słupkiem między drzwiami Smile.

Oczywiście jeżeli niema tych kratek na podsufitce jak na zdjęciu to nie oznacza że niema klimy Smile owszem klima jest tylko że jednostrefowa Smile.
08-09-2010, 20:24
Post: #6
RE: Kupię Sharana - prośba o opinię
co do klimy dwustrefowej...przez przypadek kupiłem Saranka z jednostrefową i los raczej dobrze pokierował Wink... mam dwójkę małych dzieciaczków.... i tylko oni są pasażerami auta (z tyłu)... przy jednostrefowej czasami było im zbyt zimno, jak chciało się schłodzić w upały... ogólnie na dzieci klima nie działa zbyt dobrze....fakt można wyłączyć nawiewy... także w moim przypadku przystaję na jednostrefowej i nie zwracałbym na to uwagi przy kupnie auta...
POZDRAWIAM...



SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
08-09-2010, 22:09
Post: #7
RE: Kupię Sharana - prośba o opinię
A ja polecam klimę dwustrefową, nawiasem mówiąc sam taką mam i jestem bardzo zadowolony z jej działania. Jak wiadomo sharan to auto z dużą ilością powierzchni przeszklonej i jako takie potrafi się w lecie po postoju pod chmurką nagrzać jak piec. Klima dwustrefowa posiadając więcej środka chłodzącego szybciej i wydajniej obniża temperaturę wewnątrz auta. Jeśli ktoś wozi dzieci z tyłu to może przymknąć nawiewy na drugi rząd foteli a zostawić otwarte nawiewy na trzeci rząd foteli czyli bagażnik. Polecam dwustrefową. Big Grin
08-09-2010, 22:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2010 22:42 przez sharanista.)
Post: #8
RE: Kupię Sharana - prośba o opinię
fakt to swoisty komfort jazdy z dwustrefową ( w zależności od potrzeb Wink )... jednak w przypadku posiadania dzieci nadal będę trzymał się swego... właśnie, auto jest tak duże, że podczas dłuższych tras nie ma się "kontroli" co tam się dzieje z tyłu u dzieciaczków przy dwustrefowej.... jak wybrane auto ją posiada OK, ale nie szukałbym z dwustrefową za wszelką cenę...
POZDRAWIAM... Wink



SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
09-09-2010, 07:41
Post: #9
RE: Kupię Sharana - prośba o opinię
(08-09-2010 22:32)sharanista napisał(a):  fakt to swoisty komfort jazdy z dwustrefową ( w zależności od potrzeb Wink )... jednak w przypadku posiadania dzieci nadal będę trzymał się swego... właśnie, auto jest tak duże, że podczas dłuższych tras nie ma się "kontroli" co tam się dzieje z tyłu u dzieciaczków przy dwustrefowej.... jak wybrane auto ją posiada OK, ale nie szukałbym z dwustrefową za wszelką cenę...
POZDRAWIAM... Wink
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tobą w jednej rzeczy, otóż nawet przy dłuższej trasie masz pełną kontrolę nad nawiewami powietrza na drugi rząd foteli, bo ich wloty znajdują się w zasięgu ręki kierowcy. A swoją drogą dzieci zapięte w pasach nie maja szans na dosięgnięcie do regulacji.
Pozdrawiam Smile
10-09-2010, 04:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2010 04:05 przez sharanista.)
Post: #10
RE: Kupię Sharana - prośba o opinię
przyznam rację...ale celowo słowo kontrola wykazałem w cudzysłowiu... ponieważ nie chodziło o te kontrole sterowania nawiewami , czy też zabezpieczenie aby dzieci same tym nie sterowały.... (ale niestety e-maile mogą wskazywać wiele kontekstów dla odbiorcy lub trzeba dużo pisać jak teraz Wink)... czy mam "kontrolę" nad tym co dzieje się z tyłu... tzn. nie do końca wiem jaka naprawdę panuje tam temperatura... a nasze dzieciaczki naprawdę nie mogą być narażane na skoki temperatury....(np. katar w lecie)... jak wieje tylko z przodu... to jako rodzic jako pierwszy mniej więcej odczuwam, że jest zbyt zimno i dostosowuje temerature, nawiew aby nie zaziębić dziecka itp...a jak wieje gdzieś tam z tyłu brak "fizykochemicznej kontroli " Wink rodzica... takie już nasze zadanie w trosce o zdrowie naszych pociech Wink
POZDRAWIAM...
P.S. nie chcę się sprzeczać Wink ...wyrażam swoją opinię



SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  szukam zegarka do sharana z czterema przyciskami czyli ze sterowaniem piecykiem fishbone 15 7,232 02-12-2020 18:52
Ostatni post: kalamb
  Kupie vw sharan/galaxy/alhambra 1.9tdi potakowy 0 715 14-11-2017 15:02
Ostatni post: potakowy
  Jakiej firmy nagrzewnicy kupić do sharana sephitorh 9 4,818 12-04-2017 11:20
Ostatni post: Grzesiek75
  Instrukcja do Sharana 2003r Sharan2003I 7 14,711 10-01-2016 19:09
Ostatni post: adrbru
  Kupno sharana/galaxy/alhambra - prośba o ocenę samochodów z ogłoszeń wgali 66 18,132 31-12-2015 15:49
Ostatni post: spraktor
  Kupie elektrozawory do automata tip-tronic fikar 3 1,724 30-05-2014 23:17
Ostatni post: marcyb3
  Szukam Sharana/Alhambra/Galaxy 96-00 - Jak wybrać aby było dobrze ? jimihendrix1969 14 8,563 08-03-2014 00:34
Ostatni post: smok_wawelski
  Poszukuje czesci do vw sharana (detale) konradd177 1 2,509 30-08-2012 19:45
Ostatni post: wesol
  kupie silnik do vw polo 1.9 d kaskader 3 2,836 21-08-2012 18:34
Ostatni post: kaskader
  Szukam instrukcji obsługi do Sharana po 2000 roku raventes 3 8,524 01-08-2012 08:22
Ostatni post: agaikarol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name