Ocena wątku:
Przycisk Auto Hold.
21-06-2018, 19:08
Post: #21
RE: Przycisk Auto Hold.
Hmmm... telefonicznie rozmawiałem z pracownikiem serwisu i powiedział mi że bez ciągnięcia kabli się nie obejdzie . I teraz pytanie komu wierzyć.
Reklama

21-06-2018, 19:18
Post: #22
RE: Przycisk Auto Hold.
Witam

mi, fabrycznie nie miałem i dokładałem,

przy zamawianiu samochodu autohold kosztuje prawie 300 zł.
jak weźmiesz pod uwagę że autohold to 1 przycisk i praktycznie zerowe dodatkowe koszty dla producenta, 300 zł w salonie jest bardzo prawdopodobne.

oczywiście mogę się mylić, ale tak na rozsądek, po co dodatkowe kable ?
hamulec ma się zaciągnąć, robi to już teraz a wszystkie informacje które potrzebuje sterownik żeby to wykonać jako atohold już latają po CAN.

Pozdrawiam.
21-06-2018, 22:10
Post: #23
RE: Przycisk Auto Hold.
Z tego co opisują koledzy z innych forum to auto hold nie ma nic wspólnego z hamulcem awaryjnym .
21-06-2018, 22:45
Post: #24
RE: Przycisk Auto Hold.
Billy, skoro Autohold działa u Ciebie możesz powiedzieć ile przewodów idzie u Ciebie do przycisku od ręcznego? Jak będzie tyle samo to znaczy, że nie trzeba dokładać.
21-06-2018, 23:12
Post: #25
RE: Przycisk Auto Hold.
Znalazłem jeszcze coś takiego ..
Kolego nie wiem jak jest w audi ale vw NIE ZACIĄGA "ręcznego" w momencie działania auto holda. Samochód hamowany jest za pomocą układu ESP. Moment działania hamulca postojowego jest wyraźnie słyszalny (działanie siłowników w tylnych kołach). Np. jeśli stoisz na auto-holdzie i rozepniesz pasy - wtedy zadziała hamulec postojowy a auto-hold odpuści. Czuć to wyraźnie (i słychać), bo przednie koła odpuszczają a ciężar auta przenosi się na tylne zahamowane koła.

Auto hold hamuje samochód wszystkimi kołami a postojowy tyłem.

Pozdrawiam.
22-06-2018, 00:58
Post: #26
RE: Przycisk Auto Hold.
Powiem tak

nie jestem specjalistą, nie znam się, zarobiony jestem....

ale skoro auto hold koduje się w 53- hamulec postojowy, i przycisk jest w hamulcu postojowym, to zakładam że nawet jak za to odpowiada inny system to mimo wszystko coś z postojowym ma wspólnego (choć fakt, tera to nic nie jest jasne jak elektronika wszędzie)

przyznaje, jak zaciągam ręczny to słyszę silniki w zaciskach, a przy autohold nie,
jedno jest pewne jak zmieniłem włącznik hamulca z autohold to kodowanie zmieniłem tylko w 53 (sprawdziłem stare kodowania zaraz po zakupie samochodu).

daje palec, że nawet jak inne systemy za to odpowiadają to nie ma dodatkowych kabli bo nie ma potrzeby, wszystkie info są w systemie.

jutro zajrzę pod przycisk i policzę kable.

Pozdrawiam
22-06-2018, 19:06
Post: #27
RE: Przycisk Auto Hold.
A czy Auto Hold nie ujawnia się przy przechyłach samochodu ? I tylko wtedy . Jest to przecież opcja ułatwiająca ruszanie na wzniesieniach .
Ale z checią bym znalazł opcję w kodowaniach ( jeśli takowa istnieje) aby hamulec tylni automatycznie się zaciągał np po włączeniu P (park ) i wyłączeniu zapłonu .
Takie tam automatyczne zaciąganie ręcznego .
Ciekawe czy jest Huh
22-06-2018, 19:42
Post: #28
RE: Przycisk Auto Hold.
(22-06-2018 19:06)Maciej_F napisał(a):  A czy Auto Hold nie ujawnia się przy przechyłach samochodu ? I tylko wtedy . Jest to przecież opcja ułatwiająca ruszanie na wzniesieniach .
Ale z checią bym znalazł opcję w kodowaniach ( jeśli takowa istnieje) aby hamulec tylni automatycznie się zaciągał np po włączeniu P (park ) i wyłączeniu zapłonu .
Takie tam automatyczne zaciąganie ręcznego .
Ciekawe czy jest Huh

z auto hold to masz

generalnie jak masz zapięte pasy to auto-hold działa oczywiście i jak się zatrzymujesz i wyłączasz zapłon hamulec sam się zaciąga.

oczywiście jak masz zapięte pasy i ruszasz nie musisz go zwalniać ale to chyba działa też bez auto-hold.

wszystko ma swoje plusy dodatnie i ujemne bo już nawet w starym samochodzie przestałem zaciągać hamulec,

Pozdrawiam
22-06-2018, 19:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2018 19:54 przez Maciej_F.)
Post: #29
RE: Przycisk Auto Hold.
Blush No ładnie znam tego Auto Holda Mało jeżdżę Alhambrą a jeszcze mniej używam Auto Hold . To nawet nie wiem kiedy działa . Generanie przycisk Auto z rzadka włączam w górach . A u nas na Żuławach .... to i po co .
23-06-2018, 06:08
Post: #30
RE: Przycisk Auto Hold.
Auto Hold działa tylko przy zapiętych pasach. Podczas jazdy każde zatrzymanie się powoduje "przytrzymanie hamulca nożnego". Pisze "przytrzymanie hamulca" ponieważ pompa trzyma hamulec, który my wcześniej wcisnęliśmy. Elektryczny ręczny to inna sprawa. Po zatrzymaniu się i odpięcia pasa (przy włączonej funkcji auto hold), elektryczny ręczny jest zaciągany z automatu. Jesli dobrze pamiętam, to nawet przy wciśniętym sprzęgle. Jeśli chcemy, aby elektryczny ręczny się zaciągnął, to dosłownie sekundę przed zatrzymaniem się wystarczy odpiąć pas bezpieczeństwa kierowcy.
Moim zdaniem bardzo przydatna funkcja, dzięki niej podczas jazdy w mieście, np na skrzyżowaniach (jeszcze się uczę) nie muszę trzymać wciśniętego hamulca.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name