Ocena wątku:
Kodowanie- POMOCY
17-12-2017, 15:53
Post: #1
Kodowanie- POMOCY
Dziś zabrałem sie pierwszy raz za zabawę z VCDS i niestety nie wyszło Smile
Na początek zakodowałem webasto, ostrzeżenie o nie zapiętych pasach oraz informację ile jeszcze zmieści się paliwa w baku.
Niestety jak szukałem jak zakodować informację o naładowaniu akumulatora i wyłączeniu świateł dziennych w czasie załączonego ręcznego coś niechcący zmieniłem i nie mam świateł dziennych-zamiast dziennych jest ksenon.
Pokrętło na 0/auto/on po włączeniu stacyjki jest ksenon.
Jak się wyłączy z pozycji zegarów światła dzienne to na 0 nie ma żadnych świateł, dalej sam ksenon.
Gdzie to mogę zmienić??

PS. może ktoś wie jak włączyć informację o naładowaniu aku?
Może macie jeszcze jakieś ciekawe kodowania w naszych samochodach?
Reklama

17-12-2017, 22:18
Post: #2
RE: Kodowanie- POMOCY
Temat ogarnięty Smile

Mimo wszystko jak byście mieli jakieś przydatne funkcje do zakodowania to wpisujcie kody
17-12-2017, 23:47
Post: #3
RE: Kodowanie- POMOCY
Vcds ma podpowiadacz ale i tak przed przystąpieniem do majstrowania co za problem podświetlić ramkę i wcisnąć control-C i wkleić do pliku Worda. Zresztą mając czysty sterownik można poprostu zakodować to co się ma w danym aucie. To nic trudnego. Człowiek to tworzył.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-12-2017, 10:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2017 10:07 przez Maciej_F.)
Post: #4
RE: Kodowanie- POMOCY
(17-12-2017 22:18)Koszał napisał(a):  Temat ogarnięty Smile

Mimo wszystko jak byście mieli jakieś przydatne funkcje do zakodowania to wpisujcie kody

Gdzieś tam w BCM-ie znalazłem wykorzystanie halogenów do oświetlenia przy wsiadaniu do samochodu ( comming home )
(17-12-2017 15:53)Koszał napisał(a):  Niestety jak szukałem jak zakodować informację o naładowaniu akumulatora
Taka informacja na pewno krąży po systemie sterowników samochodu .
Ale nigdy nie słyszałem by dało się ją wyciągnąć na panel wskaźników .




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kodowanie modułu skrętu lampy Romek76 11 4,708 28-05-2019 08:13
Ostatni post: Romek76
  Wymiana zarowki w halogenie pomocy kszczesniak3 9 3,964 17-05-2017 14:12
Ostatni post: mmiel5

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name