Ocena wątku:
Sharan 2.0 TDI 140KM 2008r
21-11-2017, 23:15
Post: #1
Sharan 2.0 TDI 140KM 2008r
Witam serdecznie koleżanki i koledzy. Stoję przed zakupem Sharana 2.0 TDI 140KM z 2008r. Moje pytanie jest następujące,czy juz od 2007r byly poprawione te silniki. Czy mozna smiało kupowac Sharana z 2008 roku.

Może jest ktoś na forum kto ma dostęp do bazy aby sprawdzić auto po vinie?


Za wszystkie i formacje z góry dziekuje.
Reklama

21-11-2017, 23:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2017 23:56 przez wesol.)
Post: #2
RE: Sharan 2.0 TDI 140KM 2008r
Nigdy w sga nie bylo nic poprawione z 2.0
Maja kilka wad ktore troszke odstraszaja. Do poczytania na forum. Szukajka nie gryzie. Na dole przykladowe trzy linki.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
22-11-2017, 00:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2017 00:36 przez andrew7800.)
Post: #3
RE: Sharan 2.0 TDI 140KM 2008r
Z mojego doświadczenia silnik 2.0 TDI jest najlepszym silnikiem z całej gamy jaka była do tej pory proponowana do 2009 roku. Posiadam auto Vw Sharan 2.0 TDI kod silnika BRT + DPF z 2007 roku (oczywiście DPF wykastrowany przez handlarza przed moim zakupem). Auto użytkuję już 2 lata a od września leci 3 rok. Nic poważnego z tym motorem się nie dzieje a robie niemale kilometry oraz ciągam różne ładunki. Oczywiście olej z górnej półki i filtry też. Nie wiem czy gdyby był działający DPF czy nie było by gorzej. Jedyna wada tego silnika to napęd pompy oleju. Profilaktycznie co 100 tysięcy sprawdzić i wymienić i jest ok.
Wada napędu pompy była raczej poprawiona potem przez fabrykę. W moim aucie z historii pojazdu wynika że przy 90 tysiącach padł silnik. Został wymieniony w Aso na nowy. Pompa która siedzi jest już poprawiona przez fabrykę. Pewność mamy dopiero jak miska poleci w dół.Wink
Historię pojazdu można sprawdzić w ASO ale musi być aktualny właściciel bo inaczej nie powiedzą(oczywiście jeśli auto było serwisowane do końca w ASO). Wybacz że odsyłam do innego forum ale jeśli szukasz pomocy przy sprawdzeniu to poproś na Forum Vw Club Polska. Tam jest temat w którym ludzie proszą i dostają sprawdzone historie pojazdów. Też tam skorzystałem jak kupowałem swoje auto.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
22-11-2017, 07:45
Post: #4
RE: Sharan 2.0 TDI 140KM 2008r
Pisalem juz ze po jednej sztuce nie wydajemy osadow. Po 10 bym sie zastanowil czy mozna wydac taki werdykt. Kogo z tunerow nie zapyasz czy kogos kto dlubie w takich autach to ci powie ze nawet auto z tym silnikiem jest tansze w zakupie niż z 1.9 tdi. Konstrukcyjnie silniki sa prawie takie same z ta roznica samego slupka gdzie mamy nieco wieksze tloki oraz ten nieszczesny naped pompy oleju. Zadne poprawianie tam nic nie dalo. Tak jak noge poskladasz i w gips wlozysz i sie zrosnie tonawet za 5 lat nie bedziesz mogl tanczyc jak baletnica. Poza tym wszystkim to silnik dosc nietypowy bo wystepowal w SGA i jeszcze tylko nielicznie w kilku innych vagach co czyni go nietypowym i nawet uzywka jest piekielnie droga. Auto z dpf to jelsi mial problem z tym ukladem to ma zaorany po czesci przynajmniej panewki tulejki itd lacznie z turbina. Zakup uzywanej turbiny od tego silnika stanowi niezla loterie ale juz np od AJM AUY ASZ to wybierasz przebierasz jakie chcesz i polowe taniej jeszcze.
Mowisz ze masz usuniety dpt. Ciekawe w jaki sposob bo rozwiazan jest kilka a pamietaj ze od 13 tego miesiaca weszlo inne prawo odnosnie badan skp i kontoli aut. Zaczynaja sie juz czepiac dosc ostro. Zeby sie za chwile nie okazalo ze trzeb abedzie wydac kocie na odkrecenie tego kastrowania albo taniej nie wyjdzie ze lepiej sprzedac auto na Ukraine. Juz na forach oplowskich czytalem ze pare osob nie rpzeszlo przegladu. Ktos tam zaplacil za wyciety dpf 1000 zl kary bo tyle wynosi max za taki stan rzeczy. IDT juz powoli zaczyna kontrole a i dostaja tez wolna reke na kontrole w nocy. Ile plyn satacen kosztuje do teog silnika?? zaleznie do zrodla od 200 do 300 zl za litr a trzeba go tam wlac pare litrow.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name