Ocena wątku:
Wygłuszenie za nadkolem z przodu
02-11-2017, 02:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2017 02:18 przez koleś.)
Post: #1
Wygłuszenie za nadkolem z przodu
Wymieniałem koła na zimowe i zajrzałem za nadkole z przodu. Wiem, że potrafi się tam zbierać różny syf i chciałem to wysprzątać. Znalazłem tam jednak piankowe wygłuszenie. W dolnej części całe mokre co może być wg. mnie przyczyną szybszej korozji dolnej części błotnika.

W mojej Fabii nie ma oczywiście takiej pianki i z tego miejsca wygarniam sporo piachu.

Chciałem zapytać co mogę z tym zrobić? Jak to zabezpieczyć?
Wyjąć to i błotnik spryskać jakimś preparatem zabezpieczającym?

[Obrazek: e5d7a86f902d.jpg]



Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
Reklama

02-11-2017, 14:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2017 14:20 przez Maciej_F.)
Post: #2
RE: Wygłuszenie za nadkolem z przodu
Ze zdjęcia nie mogę załapać gdzie to jest ?
Chodzi ci o piankę pos 8 ?
No cóż dobrego rozwiąznia nie widzę .
Bo jak ją wyjmiesz to syf będzie właził już do kabiny , Bo tą piankę widać po otwarciu drzwi . .

Na pewno jakaś antykorozja pomoże nie zaszkodzi . A propos nadkoli to ten syf lubi wcinać rurki klimatyzacji za nadkolem prawy tył Angry

   

P.S. Ja przed wymianą . To i trzeba zajrzeć ...
02-11-2017, 16:34
Post: #3
RE: Wygłuszenie za nadkolem z przodu
Na zdjęciu strona prawa. Nadkole od strony drzwi. Trzeba to zrobić bo blacha zgnije. To wygłuszenie trzyma wodę.



Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
07-11-2017, 19:31
Post: #4
RE: Wygłuszenie za nadkolem z przodu
Miałem to samo w passacie b6 i nigdy nie było tam korozji, b6 gniła za to w innych miejscach gdzie nie było pianki, ja bym tego nie ruszał.
28-09-2020, 20:49
Post: #5
RE: Wygłuszenie za nadkolem z przodu
Czy czyścisz dziury które są do spływania wody z szyby przy masce. Czasami są zawalone liśćmi i tam nie spływa woda i stoi i wtedy spływa na tą piankę lub w niektórych modelach do kokpitu do środka.
28-09-2020, 21:09
Post: #6
RE: Wygłuszenie za nadkolem z przodu
Kotlet kolego z 3 lat.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name