Ocena wątku:
Diagnoza pompowtrysków
08-10-2017, 22:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2017 22:16 przez mamwi.)
Post: #11
RE: Diagnoza pompowtrysków
Dżizes, skąd, ludzie, bierzecie takich mechaników? Przecież tu każdy cylinder żyje swoim życiem. Zregeneruje ci pompki, potem zregeneruje turbo, a potem przestanie odbierać telefony, a koszt samochodu się podwoi. I nie będzie jeździł. Skoro przed wymianą UPG wtryski działały, to po wymianie też mają działać.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Reklama

08-10-2017, 22:23
Post: #12
RE: Diagnoza pompowtrysków
wlasnie oto chodzi. Albo cos kopal w pompkach lub montazu albo pompki podmienione na inne. Nie ma takiej opcji by sie tak pogoszylo. Generlanie nie rozumiem jak mogl mechanik wydac auto skoro to auto nie jedzie?? Co to za metody naprawiania- toz to ciemnogrod i chyba Kazachstan razem wziete.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-10-2017, 22:36
Post: #13
RE: Diagnoza pompowtrysków
Ale jak można zwalić montaż? Przecież nie da się pompki wsadzić inaczej. No chyba ze mu nie pasowały i dawał podkładki. Swoją drogą starsi koledzy pokazywali mi zdjęcia, jak do nowiutkiego Venta fachowcy dorobili napinacz paska, bo fabryka źle wyprodukowała...



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
08-10-2017, 23:14
Post: #14
RE: Diagnoza pompowtrysków
Mozna przy zakladaniu nowiutkie oringi zniszczyc. Ludzie maja ta tendencje ze nowe to musi byc dobrze. Mozna naciag zle ustawic i tu pol biedy jak bedzie za luzny. Jak za mocny to moze byc juz nieodwracalnie po pompce. Slyszalem ze ktos zalozyl bez podkladek ogniowych na pompki i tez jest po pompkach. A zawsze mowie ze upg mozna zeobic naprawde tanio i dobrze. Skoro ja nie ruszalem pompek co za tym idzie nie planowalem glowicy a upg wymienilem i jeszcze przekroczone 200 koni na tym silniku przez kilka lat to chyba zle nie wyszlo co. No ale krisb mial robiona upg i gosc mu posmarowal pompe tamdem silikonem i do kosztow wymiany upg musial doliczyc jeszcze pompowtryski wszystkie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-10-2017, 20:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2017 20:27 przez mamwi.)
Post: #15
RE: Diagnoza pompowtrysków
Wesoł, wiem że zbaczam z głównego tematu, ale powiedz, czy w przypadku wymiany SAMEJ uszczelki z powodu przecieku (silnik nie był przegrzany, nie ma miliona km, nie są połamane zawory) potrzebne jest planowanie głowicy? Po jaką cho..rę? Jeżeli na głowicy nie ma wżerów, odprysków itp? Odkręcam głowicę, oczyszczam z nagaru, daję nową uszczelkę i składam. Tyle. Nie wykręcam świec, pompek, wałka rozrządu.
Pytam dlatego, że też mam AUY z przebiegiem 260 kkm i pewnie w przyszłości czeka mnie wymiana UPG



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
10-10-2017, 21:36
Post: #16
RE: Diagnoza pompowtrysków
Ja tak zrobilem ze tylko oczyscilem plus nowa uszczelka i szpilki i po temacie. Do dzis jest okej.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
11-10-2017, 17:17
Post: #17
RE: Diagnoza pompowtrysków
Witam.

Nie ma potrzeby odgórnego planowania głowicy każdorazowo, natomiast jest wymagane aby za każdym razem sprawdzić jej płaskość i ewentualnie szczelność, same wżery i czystość to nie wszystko . W grupie vag-a, choć nie tylko, dopuszczalne są odchylenia do około 0.1mm, tyle np. jest w silniku ATD, który ostatnio robiłem więc w większości przypadków nie ma potrzeby planowania, bo to dość duża tolerancja i jeśli rzeczywiście auto nie było przegrzane i odkręcenie głowicy odbyło się w prawidłowy sposób, to rzadko kiedy ma ona przekroczoną tolerancję ale sprawdzić trzeba zawsze, żadna filozofia. To tak dla ścisłości, bo jeszcze kilka dni temu, w pewnym wątku, koledzy byli oburzeni skąd ludzie biorą takich mechaników/kowali, co nic nie wiedzą i nie potrafią, a tu proszę do czego sami namawiają Wink. Każdy oczywiście zrobi jak chce, zwłaszcza przy swoim aucie ale uważam, że najpierw wypadałoby napisać, jak powinno być Wink
11-10-2017, 18:39
Post: #18
RE: Diagnoza pompowtrysków
Planowanie glowicy to koszt 60 zl. Tyle ze trzeba wyciagnac pompki tandema tez. Zazwyczaj ludzie inwestycje robia bo nie wiem po co wymieniaja jeszcze uszczelniacze zaworowe. Koszty wychodza a po tej naprawie auto nie jedzie bo baran zalozyl grubsza uszczelke pod glowice a tandema rozebral i silikonem przesmarowal.
Zeby nie te pompki to bym tez planowal moze glowice. Takze radze pomyskec tez troche bo planuje sie tez bloki ale skoro wszyscy maja na czym czapki nosic to niech robia jak uwazaja.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
11-10-2017, 20:55
Post: #19
RE: Diagnoza pompowtrysków
Przypominam ze do planowania głowicy i tak trzeba zawory powyciągać bo wystają, a co pyzatym idzie to grzechem jest nie wymienić starych stwardniałych gumek zaworowych, przy okazji sprawdzić prowadnice zaworowe. 60 zeta to w benie możesz splanować bo zaworów nie musisz ruszać.
11-10-2017, 21:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2017 21:47 przez mamwi.)
Post: #20
RE: Diagnoza pompowtrysków
W trzech samochodach wyjmowałem głowicę (Poldek, Passerati, Seicento) W żadnym z nich nie planowałem głowicy, dałem nową uszczelkę, samochody jeździły normalnie i tak też zostały sprzedane.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  diagnoza LAUNCH dariuszek 7 8,136 27-03-2013 17:50
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name