Ocena wątku:
Off-road
03-10-2017, 20:11
Post: #1
Off-road
Witam . jestem wędkarzem i często ładuje się w teren po wydobyciu żwiru jest tam równo z dołkami 10-15 cm z miękką gliną wiazd tam sprawia mi wiele trudności nawet na oponach zimowych .
Koledzy czy mogę dać na przednie koła opony MT 195/70/15r czy lepiej łańcuchy
Reklama

03-10-2017, 20:34
Post: #2
RE: Off-road
(03-10-2017 20:11)Trojan89 napisał(a):  Witam . jestem wędkarzem i często ładuje się w teren po wydobyciu żwiru jest tam równo z dołkami 10-15 cm z miękką gliną wiazd tam sprawia mi wiele trudności nawet na oponach zimowych .
Koledzy czy mogę dać na przednie koła opony MT 195/70/15r czy lepiej łańcuchy

A długi masz ten odcinek drogi do pokonania? Ja zostawiam biedronkę jakieś 700 m przed miejscem gdzie łowię.
03-10-2017, 21:34
Post: #3
RE: Off-road
tak ok.1-1.8km piechotą ciężko bo to zasiadki na 2-3 dni z namiotem itd. potrzebne mi rozwiązanie na rok może dwa aż zakupię opla frontere


Załączone pliki Miniatury
   
03-10-2017, 22:08
Post: #4
RE: Off-road
No tak ja idę tylko z wędką i wiaderkiem. A na taką drogę to bym proponował UAZ-a kupić Wink
A tak na poważnie to faktycznie na 2-3 dni to trochę ciężko przenieść ekfipunek ale nie jest to nie możliwe.
Co do opon to ograniczają nas tylko przepisy i odczucie konfortu.nasze są dość wysoko zawieszone i dzielnie się sprawują w trudnych warunkach. Myślę, że z takimi oponami powinien sobie poradzić z tą drogą.
03-10-2017, 22:26
Post: #5
RE: Off-road
Jestem myśliwym i powiem tak:
wygląda mi to na teren gliniasty a tutaj mało które opony dadzą radę. Jeżeli masz napęd na 4 koła to możesz spróbować. Pamiętaj że opony terenowe mają dużo gorsze parametry jezdne. Łańcuchy również niewiele dadzą a i łatwo je zerwać jak napotkają coś twardego.Druga sprawa że sga jest niski i w dołkach może szybko haczyć podwozem.
A jeżeli wjedziesz to jak popada w nocy to już loteria z wyjazdem.

Ja bym się zaopatrzył w wózek na dwóch kółkach i nim sobie zawiózł wszystko. Mam taki składany (samoróbka) na polowania aby w uprawy autem się nie zapuszczać po zwierza.



klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
04-10-2017, 09:35
Post: #6
RE: Off-road
A jakieś konkretne opony masz na myśli? jakaś kopia BFG? Bo Simexów to raczej nie będziesz zakładał... Taki MT przy zwykłej to ciężki kloc, jak mocno agresywny bieżnik będzie to cały układ napędowy mocno dostanie przy lekkiej wtopie nawet i zacznie się wymiana przegubów itd.
A ESP masz w aucie? Bo tez szybko zgłupieje przy znacznej różnicy w oponach na osiach....
Ogólnie pomysł nie bardzo, prowadzenie, hamowanie będą fatalne.
Lepiej dozbieraj do tej Froty a za grosze chodzą albo zmień miejscówkę z rybami bo szkoda auta



4Motion
04-10-2017, 09:41
Post: #7
RE: Off-road
Ok . dzięki bardzo za pomoc jednak za inwestuje w autko 4x4
05-10-2017, 15:50
Post: #8
RE: Off-road
mój ojciec ma na sprzedaż fajnego suzuki jimny



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
09-10-2017, 08:13
Post: #9
RE: Off-road
Wiele? Z którego roku, przebieg i te sprawy? Może jakieś ogłoszenie już wisi?
29-10-2017, 11:41
Post: #10
RE: Off-road
Zastanawiam się nad zakupem quada do off-road-u. Pytanie, czy warto wchodzić w używane. Co jak co, ale quadów chyba nikt za bardzo nie oszczędza?




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name