Ocena wątku:
Zablokowana płyta w czytniku CD
05-08-2017, 12:27
Post: #1
Zablokowana płyta w czytniku CD
Dzień dobry,

napęd CD w moim leciwym Sharanie (2002) połknął płytę i nie chce oddać. Płyta utknęła w czasie odtwarzania podczas jazdy po bruku, więc wnioskuję, że coś się przyblokowało fizycznie. Próbowałem odłączać zasilanie, wymontowałem napęd żeby rozkręcić, ale nie umiem tej puszki rozłożyć. Mam wrażenie, jakby wszystko było ze sobą ponitowane, albo sklejone. Po zdjęciu panelu (tyle mi się udało) nie widzę nawet szczeliny, którą płyta miałaby wyjechać. Może ktoś umie pomóc?
Zależy mi na odzyskaniu płyty. Fajnie, jakby również napęd udało się jeszcze uratować, ale powoli godzę się z tym, że będę musiał kupić nowy.

Tak to wygląda od frontu:
[Obrazek: 20643244_1940433259574469_15966789048192...e=59FCA51E]
Reklama

07-08-2017, 08:58
Post: #2
RE: Zablokowana płyta w czytniku CD
mój odtwarzacz jest kapryśmy i nie chce "oddać" pirackich / nagrywanych płyt " Smile ja nic nie wymontowywuje u mnie wystarczy pogrzebać czymś cienkim w otworze CD

no chyba że u ciebie nie słychać wogóle aby płyta chciała sie wysunąć - u mnie słychać tylko gdzieś sie przycina - na oryginałach nie ma problemu - dla mniejszego stresu proponuje kupić emulator zmieniarki u mnnie sprawdza sie w 100%



Galaxy MK2 1.9 TDI 2004r - wirus na 169km / 360Nm Big Grin
Focus MK1 1.6 1998r
07-08-2017, 10:03
Post: #3
RE: Zablokowana płyta w czytniku CD
U mnie nie ma żadnego dźwięku - nie słychać, aby płyta się obracała, czy w ogóle była próba wysunięcia. A płyta jest oryginalna i zupełnie nowa (tym bardziej jej szkoda).

Emulator zmieniarki? Muszę poczytać, co to takiego.
07-08-2017, 10:45
Post: #4
RE: Zablokowana płyta w czytniku CD
A nie możesz z góry radia odkręcić pokrywy abyś miał wgląd do środka? Najczęściej tak się płyty odblokowuje.



klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
07-08-2017, 12:42
Post: #5
RE: Zablokowana płyta w czytniku CD
No właśnie nie. Obudowa czytnika CD jest tak skonstruowana, że śruby są tylko na froncie (widoczne na zdjęciu), po bokach i z tyłu. Ale ich odkręcenie nie pozwala na zdjęcie górnej części. W ogóle niczego po rozkręceniu nie byłem w stanie ruszyć. Później, jak wyjmę ponownie radio, zrobię zdjęcia całości - może będziecie mogli podpowiedzieć, jak to ruszyć.
08-08-2017, 09:22
Post: #6
RE: Zablokowana płyta w czytniku CD
Niestety nie znam tego radia ale zazwyczaj w tych sprzętach górna pokrywa wchodzi na wcisk. Trzyma się na mijających się wypustkach wystarczy czymś płaskim lekko podważyć i powinno zejść.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name