Ocena wątku:
Co z zapasem
15-08-2017, 23:07
Post: #21
RE: Co z zapasem
Ja też musiałem zaopatrzyć się w zapasowe koło kpl. Ale jak zobaczyłem ile chcą za windę koła zapas to zbladlem i skończyło się na małej modyfikacji i jest ok. W sumie proste dziadostwo a drogie...



Sharan 4motion AUY 115HP
Reklama

16-08-2017, 15:38
Post: #22
RE: Co z zapasem
(15-08-2017 23:07)waski78 napisał(a):  Ja też musiałem zaopatrzyć się w zapasowe koło kpl. Ale jak zobaczyłem ile chcą za windę koła zapas to zbladlem i skończyło się na małej modyfikacji i jest ok. W sumie proste dziadostwo a drogie...

A możesz podrzucic jak modyfikowałes. U mnie poszedł slimak. Plastik fantastik wstawia na takie obciążenie. A sam od dwuch miesięcy tyram koło w bagażnkku i juz mnie to .... A nowa winda hahaha. Chyba ze kupie ten slimak na allego toczony z metalu.



Ford Sierra 2.3D, Ford Mondeo 2.0 TDCi, Skoda Octavia 1.8T, Peugeot Partner Indiana 2.0 HDI, Citroen Picasso 2.0 HDI, Renault Clio 1.2 16v, Sharan 1.9 TDi.......
16-08-2017, 16:10
Post: #23
RE: Co z zapasem
Jeżeli masz możliwość to kupuj stary o ile dobrze pamiętam koło metalowe alu kosztowało 80 zł jak kumplowi poszło w Sharanie ta zębatka, znaczy się pękło na trzy części kupiłem metalowe, roznitowalem obudowę windy później nabilem aluminiową zębatkę na trzpień, złożyć do kupy skręcając chyba śrubkami szóstkami albo ósemkami nie pamiętam zamontować i git. Opis zaczerpnięty z forum Big Grin .
Ps ja na "chwilę" dospawalem gwint chyba 22 do ceownika, przewierciłem dziury na rozstaw oryginalnego otworów z windy wysuwu i dekiel z dołu o średnicy otworu dekielka małego który przytrzymuje całą to pasuje do Alu i stalówki wszystko zabezpieczone jeszcze pasem na klamrę. Bangla Big Grin



Sharan 4motion AUY 115HP
16-08-2017, 16:36
Post: #24
RE: Co z zapasem
Panowie ale post dotyczy SHARAN-ów MkII, w których nie ma windy na zapasowe koło.
16-08-2017, 17:32
Post: #25
RE: Co z zapasem
Upss... Big Grin no małe przeoczenie. A skoro tak to jak to jest w nowych mk2 z zapasem?



Sharan 4motion AUY 115HP
16-08-2017, 17:35
Post: #26
RE: Co z zapasem
Jest zestaw naprawczy. Brak kola zapasowego.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-08-2017, 22:54
Post: #27
RE: Co z zapasem
Wszyscy przejmują się zapasem . Dodatkowe ubezpieczenie kół w samochodzie to wydatek 35 zł w pakiecie. Więc w czym problem. Poza tym już w tej chwili na prawdę jest dużo serwisów mobilnych.
16-08-2017, 23:25
Post: #28
RE: Co z zapasem
Ile kosztuje serwis mobilny? Dojazd naprawa kola? Czy jak rozwalisz bok opony to tez dojada i swieta tez pomoga?,



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-08-2017, 23:52
Post: #29
RE: Co z zapasem
Ale z tego co wiem to ubezpieczenie przyjedzie i zmieni ci koło na TWOJE zapasowe lub naprawi zestawem naprawczym a kapcia zabierze do naprawy.

Mogę się mylić bo w tym nie pracuję.

Trzeba się dobrze zagłębić w małe literki. Ja jeżdżę też motocyklem i na przykład sprzedawane NW do ubezpieczenia motocykla nie obejmuje motocyklistów - to jest dopiero paranoja.



klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
17-08-2017, 07:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-08-2017 08:11 przez sharanik.)
Post: #30
Shocked RE: Co z zapasem
Pisałem w tym temacie wyżej, że miałem kapcia na autostradzie, wypowiem się odnośnie ubezpieczenia, wracam z pracy i łapię gumę, oczywiście brak zapasu, wzywam lawetę, przyjeżdża laweta i zero jakiegokolwiek koła na zmianę czy zestawu naprawczego, chociaż wspominałem przez telefon że mam gumę i niech wezmą koło. Przyjechała laweta i od razu na pakę i do warsztatu w którym zgadnijcie, nie mieli opon he he. Dobrze że wracałem sam z pracy byłem niedaleko, był środek tygodnia. Teraz wystarczy wyobrazić sobie inny scenariusz, jedziesz z rodziną, na wczasy jest niedziela, noc i jesteśmy tysiąc km od domu. Łapiemy kapcia na autostradzie i co teraz. Przyjeżdża laweta i się pyta gdzie zaholować, koła oczywiście i zestawu naprawczego ze sobą niema..... masakra.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name