Ocena wątku:
Ściągacz-Prasa do lozysk
20-05-2017, 09:16
Post: #1
Ściągacz-Prasa do lozysk
Witam. Mozecie polecić jakiś zestaw Ściągacz-Prasa do demontażu i montażu łożysk na samochodzie. Głównie będzie to u,ywane do aut grupy vag z naciskiem na SGA.
Reklama

20-05-2017, 09:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2017 09:36 przez wesol.)
Post: #2
RE: Ściągacz-Prasa do lozysk
Pare C-ownikow albo T-ownikow pospawaj i lewarek i zrobisz sobie prase. Spotkalem juz pezypadek ze prasa 15 tonowa klekla i nie dala rady. Pewnie masz katowke ale spraw sobie szlifierke paluszkowa na kamienie szlifierskie. Ja jeszcze kupilem takie frezy z weglika to jest wtedy pilnik obrotowy. Wycinam w kolektorach blachach itp co chce. Ja prasy nie mam ale imadlo i pare roznych tulei itp i mozna piasty rozbierac.

Ostatnio Marcin kupil taka nieduza prase tez na lewarku ale nie robiona domowo.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-05-2017, 12:22
Post: #3
RE: Ściągacz-Prasa do lozysk
A macie jakąś fotkę podglądową jak to wygląda. Spawara i żelazo jest. Takie praski a necie chodzą po 500zl także nie tanie
20-05-2017, 12:58
Post: #4
RE: Ściągacz-Prasa do lozysk
http://kupbass.pl/PRASA-HYDRAULICZNA-25T.html

Takie cos tylko moze bez tych nóg. Zawsze moge to postawic na stole. Jakeis profile T-owniki czy C-owniki i wyspawasz sobie. mialem tez cos takiego sobie zrobic. Lewarek tego typu to 5 tonowy to nie jest drogi.
Mozna zrobic go prostszego bez tych sprezyn i reakcji zwrotnej. Poprostu lewarek na dole a na gorze masz opor i wstawiasz miedzy to element.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-05-2017, 14:14
Post: #5
RE: Ściągacz-Prasa do lozysk
Oj. Mi bardziej chodziło o takie coś jak w tym linku.
http://allegro.pl/sciagacz-tulei-lozysk-...12412.html
Tak aby można było wymienić łożysko na aucie.
20-05-2017, 16:05
Post: #6
RE: Ściągacz-Prasa do lozysk
Wydaje mi sie ze w nowym aucie to moze zda egzamin ale w 15 czy 20 letnim to bym nie liczyl ze bez prasy i nawalanki mlotem pusci.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-05-2017, 21:47
Post: #7
RE: Ściągacz-Prasa do lozysk
He he bylem dzis u kolegi wymienic lozysko w kole i ma dokladnie takia prase jak Wesol podales linka, tyle ze on sam sobie taka zrobil za ćwierć tej ceny i sie sprawdza
20-05-2017, 23:09
Post: #8
RE: Ściągacz-Prasa do lozysk
To co podalem to tak na pale ale to bass polska czyli padlina sciagana z chin. Generalnie i tak cena kosmiczna jak za to bo sa tansze o polowe. Problem w tym ze i tak jak znam zycie bym to przerabial modyfikowal po swojemu. Skoro tak to moze lepiej zrobic wlasne od podstaw. A na yt chyba sa filmiki jakie ludzie sami zmodzili.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-05-2017, 14:12
Post: #9
RE: Ściągacz-Prasa do lozysk
Ale co innego prasa a co innego ściągacz taki jak chce Bogos.. Ani ściągacz nie zastąpi prasy ani prasa ściągacza.. niestety



Diagnostyka VAG - Potrzebujesz kluczyka/pilota? napisz Smile
21-05-2017, 14:51
Post: #10
RE: Ściągacz-Prasa do lozysk
Tak to prawda. Samo wybicie piasty ze zwrotnicy to tez trzeba czyms wykonac. A dalsze wyciaganie resztek lozyska to spokojnie ogarniam szlifierka katowa i paluszkowa. nie potrzebuje zadnych sciagaczy. Sama zwrotiece tak czy siak lepiej zdemontowac z auta.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name