Ocena wątku:
Czy to uszkodzona nagrzewnica
10-05-2017, 21:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2017 22:10 przez mikiciuk81.)
Post: #1
Czy to uszkodzona nagrzewnica
Witajcie koledzy.
Mam auto Sharan 1,8T z klimatronikiem rok 2003.
Wydaję mi się, że mam problem z nagrzewnicą, ale nie jestem pewny.
Otóż całą zimę parowały mocno szyby i były tłuste już po 2 dniach.
Nie jest to na bank żaden filtr kabinowy itd..żadne mokre chodniczki.
W samochodzie czuć zapach płynu chłodniczego.
Zawsze jak go doleję to trochę ubywa, ale nigdy poniżej minimum,
przeważnie poziom stabilizuje się przy minimum.
Natomiast czy jeśli nagrzewnica jest uszkodzona, to nie powinno być tak, że auto wcale nie grzeje?
U mnie jest wręcz przeciwnie, nagrzewa się dosyć szybko, a później nawet na niby 18 stopniach grzeje (termostat już wymieniałem).
2. Mam gdzieś wyciek klimatyzacji, może to jest przyczyną, nie wiem, czy jedno i drugie ma powiązanie.
Płyn czuć ewidentnie, czasem pomoże jak włączę na LO (z tym, że i tak nie chłodzi) Wtedy nie czuć tak tego płynu.
Da się jakoś sprawdzić nagrzewnicę nie wyjmując jej?
Zapach czuć ewidentnie, ale ogrzewanie działa, to mnie zastanawia....
mogę jeszcze dodać, że wymieniali mi jakiś czas temu termostat, ale nie pamiętam czy wtedy smierdziało
Reklama

11-05-2017, 21:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2017 21:59 przez mamwi.)
Post: #2
RE: Czy to uszkodzona nagrzewnica
Przeciek z nagrzewnicy nie jest wyłączeniem jej działania. Płyn cały czas krąży, ale trochę wycieka. Jak wyłączysz grzanie (LO) to zamykają się klapy i powietrze nie leci przez nagrzewnicę. Radzę wymienić, bo jak całkiem się rozszczelni to może kogoś gorący płyn poparzyć. On ma 90 stopni. Nagrzewnica nie ma nic wspólnego z parownikiem od klimy. To dwa oddzielne i niezależne układy.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
 Thanks given by: mikiciuk81
12-05-2017, 14:14
Post: #3
RE: Czy to uszkodzona nagrzewnica
Czyli niestety wymiana....
Koszt wymiany powiedzieli mi 750 PLN, nie za dużo?
Dużo roboty z tym niestety.
12-05-2017, 19:00
Post: #4
RE: Czy to uszkodzona nagrzewnica
Cena w normie. Koledzy po 900 placili. A roboty dość sporo



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
12-05-2017, 21:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2017 21:29 przez mamwi.)
Post: #5
RE: Czy to uszkodzona nagrzewnica
Jest to do ogarnięcia samemu, ale nie trzeba się bać rozkręcania samochodu. Choć powiem, że jak wszystko się zdejmie to wygląda to troszkę przerażająco Tongue Wieeelka kupa części. Ja zrobiłem sobie pojemniczki i podpisywałem, które śrubki są od czego. Nic nie zabrakło i nic nie zostało. Można też robić sobie zdjęcia albo zapisywać po kolei, jak ma się pamięć dobrą, ale krótką.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
31-05-2017, 09:35
Post: #6
RE: Czy to uszkodzona nagrzewnica
No i po problemie.
Nagrzewnica została wymieniona, przy okazji sympatyczny Pan mechanik naprawił mi klapy, bo były usyfione. Koszt wymiany w Warszawie.
500 PLN razem z nagrzewnicą




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nagrzewnica tył misiek19812 12 4,561 23-10-2014 12:09
Ostatni post: rodzynek
  Nagrzewnica. wiśnia 0 1,978 01-06-2011 09:54
Ostatni post: wiśnia

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name