Ocena wątku:
Nagrzewnica
28-01-2013, 17:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2013 17:51 przez wesol.)
Post: #21
RE: Nagrzewnica
całą deche sie sciaga nawet jak chcesz dostac sie do silniczka sterujacego nawiewem. I gorna i dolna. Calosc poprostu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

30-01-2013, 01:51
Post: #22
RE: Nagrzewnica
dopełnienie odp. kolegi "wesol" + tak trzeba opróżnić klimatyzacje, chyba, że chcesz puścić czynnik w atmosferę (uwaga na oczy i skórę, ponadto czynnik dość drogi). Mimo, że klima u Ciebie mozę i nie działać, to czynnik zawsze zostaje w układzie, im dłużej tym mniej (w przypadku nieszczelności).
07-02-2013, 17:41
Post: #23
RE: Nagrzewnica
musze odswiezyc temat otoz mam wersje angielska przerobiona na eu i czy nagrzewnice sie czyms roznia?
09-02-2013, 23:14
Post: #24
RE: Nagrzewnica
Witam kolego nagrzewnica do wymiany,lub puściła oring na złączu. Dzisiaj wymieniałem na nową jest trochę pracy ale myślę że warto. Miałem te same objawy co ty.
20-02-2013, 00:09
Post: #25
RE: Nagrzewnica
No widzę że awaria nagrzewnicy to podstawowa "pięta ahillesowa" naszych modeli.Też mi już od paru tygodni zapodaje smrodek z nawiewów.Ja już tak się przyzwyczaiłem że nie czułem,ale jak paru znajomych w ciągu tygodnia zwróciło mi uwagę co tak "czuć" magą - zrozumiałem że to jest "to".Jeszcze mi szyby nie parują , ale kumpel kiedyś miał Sharana i tak mu szyby parowały że nie szło jeździć.Kupiłem dzisiaj płyn do uszczelniania chłodnic.Jeśli on nie pomoże ( przynajmniej do wiosny aż się ociepli ) -to czeka mnie wymiana na już.Pytałem już swojego mechanika , ale nie pisze sie na robotę bo za dużo roboty ( woli szybsze i lepiej płatne "chwilówki".Zna ktoś w okolicach Jeleniej G. porządnego w miarę taniego mechanika żeby to ogarnął nie siejąc zniszczenia ?
20-02-2013, 18:30
Post: #26
RE: Nagrzewnica
nie lej tego syfu w układ chłodzenia.. zakleisz wszystkie kanały w obiegu :/ nie tylko to dziurawe miejsce.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
05-06-2013, 21:19
Post: #27
RE: Nagrzewnica
Witam. Mam do wymiany nagrzewniczkę Seata Alhambry 97r. Czy może ktoś wie jaka tam idzie ta nagrzewniczka ? Mam dwustrefowy klimatronik.
05-06-2013, 22:11
Post: #28
RE: Nagrzewnica
przeczytaj wątek i się dowiesz... ponadto opcja szukaj tez dziala na forum.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
05-03-2018, 15:27
Post: #29
RE: Nagrzewnica
wymieniał ktoś nagrzewnice w po lifcie zdejmując tylko górna cześc ?w ogóle da sie ? tak na chłopski rozum powinno wystaczyc zdejce tylko górnej deski
06-03-2018, 00:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2018 01:01 przez Stefano.)
Post: #30
RE: Nagrzewnica
Oj wymienaiłem parę razy te nagrzewniczki, robota niewdzięczna.
Górnej deski nie zdejmiesz jak nie odkręcisz dolnej, poczynając od radia, klimatronika, póniej demontujesz schowki i górną dechę, a dalej pod nią jest następna, czyli rozdzielacz powietrza. Pod maską silnika trzeba odkrecić rynnę pod wycieraczkami i zdemonrować mechanizm wycieraczek. Przez osłonę przy rurkach nagrzewnicy wkładasz długiego torxa 25 i próbujesz odkęcić połaczenie nagrzewnicy z dwoma plastikowymi króćcami, I tutaj największy kłopot; śrubki są podkorodowane i nie dają sie odkręcić, bo zaczynają obracać się nakrętki w plastiku. Oby nie !!!
Ostanio zamawiałem nagrzewniczki z tymi króćcami, co przechodzą do komory silnika, wtedy stare można odciąć i nagrzewniczka idzie do góry.
Sukcesów i spokojnej pracy...Confused



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nagrzewnica Chmielu 4 1,130 06-10-2019 21:34
Ostatni post: Chmielu
  Nieszczelny wymiennik(nagrzewnica)?? sirblob 4 2,069 30-10-2015 12:12
Ostatni post: mamwi

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name