Ocena wątku:
zacinająca się turbina?
20-04-2017, 09:46
Post: #11
RE: zacinająca się turbina?
Witam! Dziękuje za podpowiedzi. Myślę że mój problem to chyba naturalnie zużywające się elementy ruchu kierownic (230kkm) - luzy będą powodować zmniejszenie oporów spalin (zwiększenie wydajności) - zastanawiam się nad niewielką korektą regulacji max (zmniejszeniem) kąta dźwigni oraz sprawdzeniem ruchu sztangi tzn. podciśnień w skrajnych położeniach. Jeżeli ktoś może potwierdzić to dla kkk początek ruchu -0,1bar, koniec -0,55bar całkowity ruch ok1,5cm.
Dołączam jeszcze loga jazdy na tempomacie.


Załączone pliki
.xlsx  tempomat.xlsx (Rozmiar: 16.32 KB / Pobrań: 3)
Reklama

20-04-2017, 11:06
Post: #12
RE: zacinająca się turbina?
Gdzies mialem te cisnienia ale generalnie wazne jest wysterowanie n75. Mysle ze z racji tego ze te turbiny i tak sa zamienne miedzy soba na garretta a tam jest-0.65 b to tak bym to ustawial. Z tym ze jak jest luz to nic to nie pomoze. Jesli masz na -0.50 ustawione to ja bym wydluzyl sztange. Generalnie gruszke przeropowal bo ostatnio robilem w leonie arl to grucha troche sie zacierala.
Turbo wyciagnac i zrobic z nim pozadek i bedzie dobrze. Tak samo z egr.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
22-04-2017, 19:08
Post: #13
RE: zacinająca się turbina?
Witam! Dziś przeregulowałem było -0,55 nastawiłem zgodnie z sugestią Wesol -0,65 oraz założyłem krezę na EGR. W zał log na czwórce. Jak pojeżdżę to zobaczymy czy będzie "czkawka". Dzięki za rady.


Załączone pliki
.xlsx  czwórka h.xlsx (Rozmiar: 36.18 KB / Pobrań: 6)
22-04-2017, 19:56
Post: #14
RE: zacinająca się turbina?
Tak z dolu widac falowanie. Luzy raczej nie sa duze bo pozniej juz sie stabilizuje. To wynika z tego ze kierowniczki juz sie otwieraja dosc mocno i o ile z dolu zamkniecie ich z 5% maxa na np 10% maxa to duza zmiana tak przy duzych obrotach 70 czy 80% to zadna roznica.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Turbina przeładowuje na 1 biegu marti 6 3,779 10-09-2015 08:51
Ostatni post: marti

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name