Ocena wątku:
Czas nagrzewnia silnika???
09-10-2018, 23:14
Post: #21
RE: Czas nagrzewnia silnika???
witam kolegow. od 2 tyg jestem szczesliwym posiadaczem pelnego ogrzewania postojowego Smile przerabialem u Jarrego, zamontowany fabrycznie nowy piec!!
w zwiazku z tym mam pyt, kiedys jak dogrzewacz sie zalaczal <5st to automatycznie rosly obroty silnika do okolo 1000/min a teraz gdy wlaczam webasto obroty nawet nie drgną... czy to normalne??
Reklama

09-10-2018, 23:49
Post: #22
RE: Czas nagrzewnia silnika???
Praca pieca nie ma nic wspólnego z obrotami. Załącza się w seryjnie zaprogramowanym piecu równo poniżej +5 stopni. Można to przekodowac. Włączenie postojowego też nie ma tu nic do rzeczy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-10-2018, 00:56
Post: #23
RE: Czas nagrzewnia silnika???
no teraz zalaczanie sie pieca faktycznie nie ma nic wspolnego z obrotami. ale przed przerobka za kazdym razem jak wlaczal sie piec obroty silnika wzrastaly.
10-10-2018, 06:26
Post: #24
RE: Czas nagrzewnia silnika???
Praca pieca nie ma wspólnego nic z obrotami silnika. Jak działał jako dogrzewacz czy teraz drugi pięć jako postojowe to w sumie tylko różnicą w oprogramowaniu w piecu bo konstrukcja jest jeden do jednego.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-10-2018, 11:12
Post: #25
RE: Czas nagrzewnia silnika???
Czy między czasie nic nie działałeś z akumulatorem ( chociaż podładowałeś z prostownika ) lub alternatorem ?
To sterownik silnika ( lub BCM ??? ) określa ,że jest ''za mało prądu'' i podwyższa ładowanie . Może coś innego było jeszcze wąłczone ze starym dogrzewczem ? Pobory prądu dogrzewacza i postojowego będą bardzo podobne . To te same elemeny elektyczne .
10-10-2018, 22:01
Post: #26
RE: Czas nagrzewnia silnika???
jezdze tym autem od 4 lat, i znam je na wylot. przy starym piecu zawsze powtarzam zawsze gdy wlaczal sie dogrzewacz obroty wzrastaly, nawet po wymianie akumulatora na nowke rowniez (centra futura 72Ah 720A)
dlatego tak dopytuje poniewaz przy tym nowym piecu obroty nawet nie drgną(dodam jeszcze tylko ze stary piec chodzil glosniej ze tak powiem bardziej szumiał)
20-02-2019, 00:37
Post: #27
RE: Czas nagrzewnia silnika???
witam, zdecydowalem sie na wymiane termostatu poniewaz przy tem -5st auto bardzo ciezko sie nagrzewalo, malo tego jak juz osiagnelo temp 90st to przy zatrzymaniu sie na swiatlach spadalo do 75-80st.
tak naprawde teraz rece juz mi opadly...nast dnia rankiem odpalilem auto temp na zew 8st, przejechalem 15km i nawet nie doszlo do 90. dzisiaj przy temp zew 2st zalaczylo sie webasto zrobilem 15km 90st ale na postoju zaczyna spadac!! o co chodzi?? czy mozliwe zeby nowy termostat byl uszkodzony??
20-02-2019, 10:11
Post: #28
RE: Czas nagrzewnia silnika???
Ja mam dokładnie tak samo i zawsze tak miałem. Jak masz temperaturę w samochodzie ustawioną na 22 i stoisz to normalne, że temperatura spadnie ponieważ dwie nagrzewnice ciągną ciepło niemiłosiernie, weź pod uwagę, że to jest duża buda, którą trzeba nagrzać. Ustaw sobie na próbę temperaturę w samochodzie na 18 i zobaczysz różnicę.
Kiedyś miałem Galaxy Mk1 i tam jak dogrzewacz nie działał to przy -10 zapomnij, że silnik się nagrzał no chyba, że po 25km szybkiej jazdy.
20-02-2019, 13:59
Post: #29
RE: Czas nagrzewnia silnika???
noo tak, ja wszystko rozumiem. ale przy +2 stopniach na zewnatrz i zalaczonym webasto na raczej nie powinno spasc nawet do 89st. tylko stale trzymac 90. to co by bylo przy -30?? chyba wogole by sie nie nagrzal. u żony w golfie 7 bez dogrzewacza 2,0 tdi 150km przy minusowych temp cieplo leci po przejechaniu 1 kilometra
20-02-2019, 14:43
Post: #30
RE: Czas nagrzewnia silnika???
Masz DSG ?? Jest jeszcze temostat od DSG . Ja mam znowu zabawę w drugą stronę . Silnik trzyma 90 C jak drut ale z przedniej nagrzewnicy słabiutko grzeje Huh .




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głośne stuki dogrzewacza po zgaszeniu silnika. beny1 2 345 12-03-2023 22:35
Ostatni post: beny1
  Praca wentylatorów po wyłączeniu silnika kolkus 4 786 14-11-2021 23:46
Ostatni post: bialekmleko

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name