Ocena wątku:
Opony całoroczne Nexen N'priz 205 60 16
30-03-2017, 20:53
Post: #11
RE: Opony całoroczne Nexen N'priz 205 60 16
A otwarcie szafy i mówienie do rzeczy bardziej przydatne ;-)
Reklama

30-03-2017, 21:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2017 21:54 przez wesol.)
Post: #12
RE: Opony całoroczne Nexen N'priz 205 60 16
Pany ja wam powiem cos co mowi moj kolega zawsze jak ladujemy tira i na niego kamienie. Niekotre plyty (slaby takie 2mx3metry o gr 2cm). i teraz sa takie co kosztuja tylko 300-400 zl za metr kwadratowy ale sa tez unikaty kruche po kilka tysiecy zl za metr kwadratowy. Ladujemy tak czasmai ze nie odrazu cala paczke 5 ton na stojak tylko czasami dokladamy jedna szuke do juz calej paczki. Kiedys mowilem do kolegi: Ty a oni beda wiedzieli ze pryz sciaganiu maja najpiwerw ta jedna odsunac i sciagnac a nie z cala paką?? Czy np ze paka wazy np 6 ton a belka suwnicy moze szarpnac np 5 ton. Kolega zawsze mi odpowiada tak: "chyba maja swoj umysl i myslec potrafia. Co ja mam ich jeszcze uczyc myslenia".
Podonie tu z tymi oponami. Racje ma kazdy owszem ale moze wyjdzie kiedyś cos innego gdzies na drodze. Kuzyn tez zawse jak kupi auto to wymienia tarcze i klocki na nowe. Pytalem czemu po co?? Ano kiedys jechalem z laweta z mondeo na niej i przed Kolbaskowem jeszcze w DE nie moglem hamowac bo hamulce mi sie zagotowaly i o włos bylem od smierci bo auto nie mialo hamulcow.

Niech kazdy robi jak uwaza.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-03-2017, 22:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2017 22:46 przez kalamb.)
Post: #13
RE: Opony całoroczne Nexen N'priz 205 60 16
Wesol dokładnie tak. Parafrazując często używane hasło "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" przez tych którzy nigdy nie spróbowali i nie znają tego z osobistych doświadczeń podstawiłbym zamiast "coś" wyraz "krytyka" ;-)
30-03-2017, 23:13
Post: #14
RE: Opony całoroczne Nexen N'priz 205 60 16
Caloroczne o ile tak to mozna nazwac nie sa zle ale tez nie porownujmy ich do opon typowo zrobionych do jazdy latem w deszczu przy duzych predkosciach i tak samo zimowe typowo na gruby snieg. Na nasze warunki zimowe a zwlaszcza jakie mamy tu w zachodniopomorskim ostatnimi czasy to mysle ze spokojnie dadza rade.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-03-2017, 23:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2017 23:46 przez kalamb.)
Post: #15
RE: Opony całoroczne Nexen N'priz 205 60 16
Przede wszystkim nie powtarzajmy bezkrytycznie mitów. Kiedyś dostęp do opon całorocznych był kiepski. Te które były dostępne tez zazwyczaj były kiepskie. Teraz jest trochę inaczej. Opona całoroczna klasy premium mająca index A odnośnie trudnych warunków na pewno lepiej się sprawdza niż "specjalistyczna zimówka" z indeksem E klasy ekonomicznej. Pomijam indeksy oporów toczenia bo nie o tym mowa. Tyle ze mało kto zwraca na te dane uwagę. Zazwyczaj ma być znośnie cenowo i "dobrze". I większość opon czy to zimowych czy letnich spełniających to kryterium plasuje się w półce warunki index E opory toczenia index C. Wiec proszę nie imputować ze opona całoroczna z indeksem A przeznaczona na warunki zimowe np północy Finlandii czy Norwegii jest gorsza od europejskiej zimowej opony z indexem E. Dla ułatwienia dodam ze indexy trudnych warunków występują od A ( najlepsze) do F ( najsłabsze).
W temacie było pytanie co sądzicie o oponach całorocznych Nexen. Pomijając fakt ze podany rozmiar nie jest właściwy do naszych aut ( powinien być 205/55r16) podzieliłem się info o oponach których używam obecnie. Nexen i Imperial plasują się w klasie ekonomicznej jednak Imperiale użytkowo stoją znacznie wyżej. Jestem póki co zadowolony bo od sierpnia "przejechały" przez różne warunki pogodowo terenowe i nie ma najmniejszego problemu. To tyle
31-03-2017, 06:38
Post: #16
RE: Opony całoroczne Nexen N'priz 205 60 16
Nie mam zamiaru dyskutować i się wymądrzać tu jest filmik do tego jak testują opony. Jeśli uważasz, że letnie lub całoroczne w tych warunkach zdadzą egzamin z takim samym wynikiem to proszę bardzo możesz ich używać i je zachwalać
https://www.youtube.com/watch?time_conti...2kuD4rEHZg
W pdf masz drogę hamowania na śniegu z 80 km/h niestety nie udało mi się ściągnąć całego artykułu.


Załączone pliki
.pdf  test opon.pdf (Rozmiar: 890.92 KB / Pobrań: 635)
31-03-2017, 10:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2017 11:35 przez kalamb.)
Post: #17
RE: Opony całoroczne Nexen N'priz 205 60 16
Niczego nie mam zamiaru zachwalać. Natomiast ubolewam nad zjawiskiem braku zrozumienia przy czytaniu. Powiem prosto raz jeszcze. W Polsce ze zrozumiałych powodów w eksploatacji dominują opony klasy ekonomicznej czyli tanie i średnie. Jeśli chcesz mnie przekonać ze nie ma różnicy między całorocznym Michelinem Cross Climate a zimówką Nankang a wręcz ta druga jest lepsza bo "specjalistyczna" to wybacz ale coś chyba nie do końca jest tak jak powinno ;-) osobiście mam opony klasy ekonomicznej i nie mam zamiaru porównywać ich do opon zimowych czy letnich klas wyższych bo to bez sensu. Moje porównanie Michelinow do Nankanga skierowane było i jest do tych co za każdym razem w takim temacie piszą tylko jedno "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" zazwyczaj nie mając żadnych doswiadcżen z tym typem opon

Ps. Zapewne wkradł się błąd w Twojej wypowiedzi odnośnie opon letnich testowanych w tych warunkach z filmu ;-)

Podsumowując
Porównanie opon całorocznych z zimowymi i letnimi podobnych klas jakości tu przewaga jest po stronie tych drugich
W przypadku opon klasy premium z oponami zimowymi i letnimi klasy ekonomicznej zdecydowana przewaga jest po stronie całorocznych.
Konkluzja jest taka jeśli ktoś chciałby założyć całoroczne to najlepiej klasę premium lub wyższa średnią. Ja zdecydowałem się na całoroczne klasy ekonomicznej bo Imperial w testach zdecydowanie się w tej klasie wyróżnia. Nie mamy obecnie zim porównywalnych z latami 70-80
Obecne opony od sierpnia spisują się całkiem dobrze w swojej klasie. Nie uważam ze są cudowne i można je porównać z Michelinami ;-)
Imperial to jednak Belg z tradycją tylko produkujący w Chinach i jednak zachowuje zdecydowanie większy reżim produkcyjny niż całkowicie chiński Nexen. Dlatego i z własnego doświadczenia mogę polecić komuś kto rozważa zakup takich opon a nie dysponuje grubym portfelem.
Nie demonizujmy produktów made in china. Są dwie kategorie tanich podrabiaczy wszystkiego i światowi producenci mający swoje fabryki w Chinach. Wielu z Was zapewne używa produktów Apple ( iPhone ). Gdzie jest produkowany? A popularny bardzo Samsung? Nie powinniście używać telefonów, telewizorów, laptopów, tabletów itd. zdecydowana większość produkowana jest w Chinach, Wietnamie, Taiwanie etc. Taki przykład ;-)
Dziękuje za uwagę ;-)
31-03-2017, 14:20
Post: #18
RE: Opony całoroczne Nexen N'priz 205 60 16
I wszystko się o kasę rozbija i doprecyzować trzeba o jakich oponach mówimy. Do tej pory miałem zimówki Dunlop WinterSport 3D - firma uznana, bieżnik spory tylko stary... podobnie letnie Firestone TZ 300Alfa. Jak widzę te komplety to z całą pewnością mogę stwierdzić, że przez najbliższe powiedzmy 3 lata całoroczne Nexeny będą się lepiej sprawowały niż te komplety opon które mam teraz. Skwitować to można chyba jednym zdaniem, że lepsze nowe całoroczne niż stare firmówki.
31-03-2017, 15:01
Post: #19
RE: Opony całoroczne Nexen N'priz 205 60 16
Grześ założyłeś podany w temacie rozmiar?
31-03-2017, 15:27
Post: #20
RE: Opony całoroczne Nexen N'priz 205 60 16
Tak, specjalnie chciałem nieco wyższe, choć ostatecznie wg. kalkulatora różnicy większej nie ma.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opony zimowe sharanista 317 195,579 21-02-2024 18:55
Ostatni post: raventes
  Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar sharanista 831 484,024 07-03-2022 19:31
Ostatni post: wesol
Star Opony wielosezonowe Sebastian_Z_Mazur 37 24,475 26-11-2021 21:03
Ostatni post: adrianb
  opony holand123 5 1,723 07-02-2021 19:22
Ostatni post: kalamb
  OPONY LETNIE WYPRZEDAŻ CO KUPIĆ 1per 60 34,943 30-10-2017 10:00
Ostatni post: kalamb
  opony goodyear ultragrip ice 2, używa ktoś? dobra cena jest... m-blue 26 13,855 11-10-2016 13:19
Ostatni post: kriss
  opony 16 a 15 do sharana Ramzes79 2 2,910 11-08-2013 17:44
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name