Ocena wątku:
nawigacja do smartfona
13-07-2017, 20:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2017 21:16 przez kalamb.)
Post: #21
RE: nawigacja do smartfona
Nie, nie liczyła do innego miasta. Kikół w powiecie lipnowskim do Żukowo w powiecie kartuskim. Ta sama trasa Waze 178 km Google Maps 136 km. Dziękuje za uwagę ;-)
Nawigacja to narzędzie pomocnicze ale nie na tyle by przed wyjazdem nanosić punkty na mapy, robić obliczenia, rozwiązywać równania itp ;-)
Zawiodłem się kilka razy obecnie używam narzędzia które rzetelnie podaje odległość, wyznacza trasę i orientacyjny czas dojazdu. Dokładam swój "margines" i jest w porządku. Jest bieżący traffic, info o fadarach i fotoradarach, POI typu stacje benzynowe ( z aktualnymi cenami), restauracje, kawiarnie itp. Dodatkowo mam ustawione w radiu komunikaty drogowe TA podawane systemem RDS najczęściej się zgadzają z tym co pokazuje nawigacja. Tyle :-)
Reklama

18-07-2018, 10:35
Post: #22
RE: nawigacja do smartfona
Odgrzeję kotleta, jestem obecnie w Chorwacji, i Google Maps przyprowadziło mnie tu do wyjazdu z PL.

Po wyjeździe za granice Państwa notorycznie gubi GPS, obojętnie czy jadę on- czy offline.
Dane w roamingu włączone, fakt, co granica trzeba ponownie to poustawiać, ale moja opinia w tym momencie pokrywa się z opiniami w sklepie play.

Teraz będę wracał, pobrałem here we go, pobrałem mapy. Troszkę inaczej mnie ciągnie, bo przez Austrię z powrotem, ale z tym sobie poradzę, przecież nawigacja nie ma zastępować głowy tylko pomagać.

Nie wiem, czy tu takie chmury inne, czy faktycznie górzysty teren ma znaczenie, nawet jeśli, to niemożliwe, żeby cały czas nawi tkwiła w punkcie, z którego wyjeżdżam, nawet offline.
W radiu mam na szczęście iGO, bez szału, ale pozytywnie mnie zaskoczyła, natomiast brak map CRO, SŁO stanowi malutki problem.
Poza tym radiowy GPS też czasem gubi "zasięg".

Sam nie wiem już o co cho.

Może ktoś podczas podróży miał podobny problem, może ustawienia telefonu pomogły? Mi co zmianę sieci - granica - ustawia roaming na sieci macierzyste i blokuje dostęp do danych. Zmieniam ponownie i jest ok.



150KM -> 150kW Tongue
18-07-2018, 10:42
Post: #23
RE: nawigacja do smartfona
Hej,
A może masz w opcjach sieci wybrane: "tylko krajowy roaming" - tak się dzieje w przypadku kart SIM z Play (oni korzystają z infrastruktury innych operatorów w kraju)?
Możesz też sprawdzić ustawienia lokalizacji - powinno być "duża dokładność", albo jakoś podobnie.
Inne pomysły nie przychodzą mi do głowy, ale bardzo dziwne jest to co piszesz "fakt, co granica trzeba ponownie to poustawiać" - hmmmm, czyli na pewno coś masz źle ustawione i być może tracisz sieć nawet w obrębie jednego kraju, bo telefon przełącza się z sieci na sieć, a Ty wówczas tracisz transfer danych - ale dlaczego tak się dzieje? Nie mam pojęcia.
Pozdrawiam,
Marcin



Seat Alhambra I-Tech 2.0 TDI 177KM 6-bieg.

[Obrazek: icon1.png]
18-07-2018, 10:56
Post: #24
RE: nawigacja do smartfona
...klasyczny przykład jak mocno atechniczne staje się społeczeństwo Wink

Bez urazy - należało by zacząć od poczytania instrukcji obsługi telefonu Cool
18-07-2018, 14:08
Post: #25
RE: nawigacja do smartfona
(18-07-2018 10:35)dyzioNR1 napisał(a):  Nie wiem, czy tu takie chmury inne, czy faktycznie górzysty teren ma znaczenie, nawet jeśli, to niemożliwe, żeby cały czas nawi tkwiła w punkcie, z którego wyjeżdżam, nawet offline.

Na moją znajomość tematu, to lokalizacja po GPS powinna działać w każdych górach, jeżeli tylko widzisz niebo. I nawet roaming danych nie powinien nic do rzeczy mieć.

A sprawdź w uprawnieniach aplikacji, czy nie wyłączyłeś dostępu do lokalizacji?
18-07-2018, 18:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2018 18:57 przez dyzioNR1.)
Post: #26
RE: nawigacja do smartfona
Rychu, jakbym to do kolegi napisał, ogarniam temat, o to się nie martw, nie głupieje jeden telefon, tylko wszystkie trzy Smile a czasem i gps w aucie.

Obojętnie czy jest włączony tylko gps, czy razem z wifi i bluetooth, nawi w samochodzie też czasem pokazuje mniej niż 4 satelity.

W drugim aucie zrywa 3 na 4 telefony... działa tylko ten najstarszy i to właśnie też w Play, na który już wiadro pomyj pod nosem wylałem.
Kiedyś nie było trzeba od nowa konfigurować karty, żeby działał roaming międzynarodowy a nie tylko krajowy, bo krajowego kiedyś nie było (może nie w takim zakresie jak teraz)
Zastanawia mnie czy wiadomości konfiguracyjne z playa nie ustawiły właśnie tak telefonu.

Ustawienia roamingu zmieniam inaczej one same się zmieniają po rejestracji w nowej sieci (kraju) na roaming macierzysty a ja zmieniam na międzynarodowy, bo w ciągu 20min zmieniam granice Chorwacką na Słowenię a za chwilę Słowenię na Węgry.

Zastanawiam się, czy przypadkiem jak nie wyrażałem na "coś" zgody jak to robi stado nie wykluczyłem się z pewnych opcji.

To też sądze, że na płaskim terenie, a przecież przezeń przejeżdżam co jakiś czas powinno być wszystko ok...

zainstalowałem nawet gps testera i faktycznie czasem satelit brak, co prawda teren górzysty, ale lasu cały czas nie ma.

Huh

...dodałem aplikacji trochę uprawnień omijając kontakty i sms... zobaczymy po trasie.



150KM -> 150kW Tongue
18-07-2018, 20:54
Post: #27
RE: nawigacja do smartfona
Ale roaming dotyczy tylko połączeń głosowych i transmisji danych.
Dostęp do GPS nie jest limitowany terytorialnie, telefon powinien przynajmniej identyfikować gdzie jest.

Oczywiście telefon jest umieszczony tak, żeby niebo widział?
18-07-2018, 23:10
Post: #28
RE: nawigacja do smartfona
Taaa, już nawet na dachu jechał Wink

Tak jak dopisałem, dodałem mapom G dodatkowe uprawnienia, może tu pies pogrzebany.

Jak nie to pies to trącał, droga trudna nie jest a mapa w schowku leży.
Napisałem, bo może ktoś miał taki problem, może jest na to rozwiązanie, to by się potomni cieszyli a nie wrukwiali na minięty zjazd, bo mapy poszły spać Smile

Jutro lecę do Polandii, jak wstanę po podróży i nie zasypie mnie grad telefonów, to napiszę Smile



150KM -> 150kW Tongue
20-07-2018, 12:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2018 12:21 przez dyzioNR1.)
Post: #29
RE: nawigacja do smartfona
W telefonie aplikacje Mapy Google otrzymały uprawnienia do: telefon i pamięć oprócz lokalizacji

W radiu dodatkowo: telefon, pamięć i chyba dodatkowe czujniki zewnętrzne (coś w ten deseń - jak noszone na ciele czy coś jakoś tak zewnętrzna antena GPS???)

Telefonu nie wyłączałem co granica i ustawienia się nie przestawiały na roaming tylko krajowy, w międzyczasie opieprzyłem Play o dziwne przypadki dotyczące transmisji danych i dojechałem do PL z tylko raz i to w telefonie zgubioną nawigacją - w radiu nie gubił.

Raczej obstawiam dane komórkowe, ale i dostępność aplikacji do telefonu i pamięci też bym rozważył.

dzięki za zainteresowanie i owocnych podróży SmileBig Grin



150KM -> 150kW Tongue
20-07-2018, 12:51
Post: #30
RE: nawigacja do smartfona
No ale właśnie lokalizacja jest kluczowa.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nawigacja RNS315 krychu33 0 1,047 16-03-2019 10:26
Ostatni post: krychu33
  radio/ nawigacja dotykowa do sharana mk1 lift3 jtg112 2 1,607 31-05-2017 17:02
Ostatni post: wesol
  Nawigacja dla seniora - jaka ? zdroyek 10 5,754 05-04-2017 13:24
Ostatni post: zdroyek
  Po dachowaniu nie działą nawigacja w Sharan MK II z 2014 roku jul-mac 2 1,450 06-10-2016 15:15
Ostatni post: Bogos
  tablet 10-calowy jako nawigacja cierny 20 15,905 19-04-2016 22:21
Ostatni post: Maciej_F
  nawigacja mfd wersja D a DX - różnica deredas 10 8,373 19-01-2016 21:22
Ostatni post: jani68
  Radio- Nawigacja bartekb14 1 1,769 09-04-2015 21:33
Ostatni post: stasio59
  Zakodowana nawigacja mcd shaq34 3 3,005 18-12-2014 03:19
Ostatni post: sp6qkx
  jaka nawigacja do sharana? szczepan997 4 3,395 03-11-2014 21:05
Ostatni post: marcyb3
  Problemy z nawigacją MFD Baikal 1 3,686 29-07-2011 10:03
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name