Ocena wątku:
problem z czujnikiem oleju w silniku
16-03-2017, 11:43
Post: #1
problem z czujnikiem oleju w silniku
Witam,
mam następujący problem. Otóż od półtora miesiąca posiadam sharana 2.0 TDI 140 KM. Przy zakupie wymieniony został filtr oleju oraz olej. Do tej pory wszystko śmigało elegancko, ale dzisiaj przy włączeniu zapłonu zaczęła mi migać kontrolka oleju. Sprawdziłem w instrukcji i tam piszą, że "system oleju w silniku niesprawny". Samochód mam na gwarancji, więc jadę w sobotę do serwisu, żeby to sprawdzili. Mam natomiast pytanie odnośnie tego, czy mogę do tej pory jeździć samochodem (potrzebuję go do dojazdów do pracy)?
A może ktoś już miał taki problem i wie jaka może być dokładna przyczyna?

Auto jest z 2013 roku, przejechane 87 000 km.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
Reklama

16-03-2017, 12:50
Post: #2
RE: problem z czujnikiem oleju w silniku
Jeśli masz stan oleju w silniku w normie a błąd nie tyczy się niskiego ciśnienia oleju (czerwona) to możemy przypuszczać że to błąd samego czujnika lub okablowania. Tak czy siak nie ma co tego bagatelizować i sprawdzić to jak najszybciej.
Jaka informacja Ci się wyświetlana na blacie???
17-03-2017, 10:53
Post: #3
RE: problem z czujnikiem oleju w silniku
Byłem wczoraj u znajomego mechanika. Ciśnienie oleju jest ok, poziom oleju również wzorowy. Podpięliśmy go pod komputer i pokazało błąd czujnika stanu/temperatury oleju. Prawdopodobnie się wysypał.
W przyszłym tygodniu mam termin w serwisie więc mi to naprawią i wtedy wyjdzie, czy sam czujnik nie działa, czy coś na kablach się dzieje.

P.S. gdyby ktoś miał kiedyś do czynienia z podobną usterką to objawy są następujące:

1. Po włączeniu zapłonu na wyświetlaczu komputera pokładowego MIGA (nie świeci ciągłym światłem) pomarańczowa kontrolka oleju i wyskakuje na krótką chwilę komunikat: "czujnik oleju. SERWIS!"

2. nie działa cyfrowy wskaźnik temperatury oleju

3. Manualny wskaźnik temperatury oleju po prostu "spaceruje" sobie po skali do osiągnięcia temperatury 90 stopni i tam się zatrzymuje. cały proces trwa około 3-4 minuty przy założeniu, że jedziemy samochodem (bez znaczenia jest tutaj temperatura otoczenia).


po naprawieniu usterki dam znać jaka była dokładnie przyczyna i pewnie wątek będzie można uznać za zamknięty.

Pozdrawiam Kolegów
25-03-2017, 19:28
Post: #4
RE: problem z czujnikiem oleju w silniku
no więc przyczyną awarii okazał się uszkodzony kabel czujnika oleju. Kabel był nadgryziony przez jakieś zwierzę, prawdopodobnie kunę, która wieczorem podczas chłodnych wieczorów chętnie szuka schronienia przy ciepłym silniku samochodu, a przy okazji umila sobie czas gryzieniem wszystkiego co popadnie. W moim przypadku padło na kabel czujnika oleju.

Wątek do zamknięcia.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Temperatura oleju patarek 74 22,096 08-02-2024 18:00
Ostatni post: red87
  Zabierak pompy oleju popo666 1 122 03-01-2024 09:55
Ostatni post: wesol
  Problem z nagrzewaniem i ogrzewaniem motocykle_123 5 1,443 25-04-2022 20:35
Ostatni post: wesol
  2.0 TDi CFFB kontrolka ciśnienia oleju pytanie yros 0 1,158 21-10-2021 20:54
Ostatni post: yros
  olej w silniku 2.0 CR diesel norviking69 10 7,114 24-03-2017 21:58
Ostatni post: Maciej_F
  nie odpala na całkowicie ciepłym silniku Maciej_F 5 3,393 27-01-2017 16:12
Ostatni post: Maciej_F
  Wymiana oleju w silniku- co ile km? Alhambra 7N 20 17,003 30-08-2016 22:04
Ostatni post: VVMiet

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name