Ocena wątku:
fotel tyłem do kierunku jazdy
24-04-2017, 21:03
Post: #11
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
No OK, jeśli pas jest w suficie to z oczywiśtych względów fotela nie można zamontować tyłem do kierunku jazdy.
Jeśli środkowy fotel ma pas biodrowy to ostatecznie można w nim jechać tyłem do kierunku jazdy czy nie?



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Reklama

24-04-2017, 23:17
Post: #12
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
Ciort wie ale niebiescy moga miec inne zdanie na ten temat.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-04-2017, 16:14
Post: #13
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
Kilku niebieskich spytaj. ;] nic innego nie poradzimy. A tez koledzy nie chca wprowadzić w błąd. :]



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
25-04-2017, 17:51
Post: #14
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
Z niebieskimi to jest tak, że mogą sami do końca nie wiedzieć :-)
W sumie pytam z czystej ciekawości, nie bardzo z chęci takiej konfiguracji bo jak kiedyś poodwracałem fotele to zajęcie w nich miejsca jest mocno utrudnione - chyba łatwiej włazić tylnymi drzwiami.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
19-09-2017, 10:36
Post: #15
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
To jaka jest ostateczna wersja. Można jeździć z fotelikiem tyłem do kierunku jazdy czy nie?
19-09-2017, 12:03
Post: #16
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
Jesli sie da normalnie przypiac pasy to moze i mozna.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
28-09-2017, 14:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2017 14:53 przez mamwi.)
Post: #17
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
No to się wypowiem: można montować fotelik tyłem do kierunku jazdy, jeżeli fotelik umożliwia takie zamocowanie. W przypadku montażu na przednim siedzeniu tyłem do kierunku jazdy poduszka powietrzna pasażera ma być wyłączona. Nie można przewozić pasażerów na przednim fotelu odwróconym oparciem do przodu - nie da się zapiąć pasa bezpieczeństwa (100 i 4 pkt Tongue).



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
28-09-2017, 15:29
Post: #18
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
@mamwi,
pytanie dotyczy chyba foteli pełnowymiarowych w rzędach 2 i 3.
Kol. @Eqick użył zdrobnienia "fotelik", ale wątek nadal dotyczy foteli "dorosłych".
28-09-2017, 16:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2017 16:16 przez mamwi.)
Post: #19
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
Jeżeli to dotyczy foteli pełnowymiarowych to nie można. Odwrócenie fotela oparciem do przodu uniemożliwia poprawne zapięcie pasa. To, że w SGA jest taka możliwość, to akurat taki fuks. Fajne to jest jak gdzieś trzeba flaszkę zrobić a na łeb pada Big Grin wtedy środkowe fotele obracasz i 5 chłopa siedzi do siebie przodem spożywając wodę ognistą Big Grin Oczywiście zaraz ktoś powie, że w autobusach komunikacji miejskiej są fotele tyłem do kierunku jazdy - ale to jest komunikacja miejska i nie ma tam pasów, a autobus ma stosowną homologację. Żaden autokar rejsowy (długodystansowy) nie ma foteli tyłem do kierunku jazdy. Są oczywiście osobowe do 9 osób (jak ktoś wcześniej napisał - Vito, T4) ale tam jest inny system montażu pasów bezpieczeństwa dla foteli tyłem do kierunku jazdy. I oczywiście jest na to homologacja.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
28-09-2017, 16:32
Post: #20
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
i tam tylem do kierunku jazdy jest caly czas chyba jak dobrze pamietam. Czyli taki T4 ma te fotele tak juz na stale w ta strone. Zeszta ze tak pwoiem sa rozne wersje T4 z roznym ustawieniem foteli i rozna iloscia miejsc.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name