Ocena wątku:
fotel tyłem do kierunku jazdy
07-03-2017, 22:47
Post: #1
fotel tyłem do kierunku jazdy
panowie czy przerabialiście temat środkowego fotela pierwszego rzędu fizycznie da się go ustawić tyłem do kierunku jazdy jak się ma do tego prawo bo takie ustawienie było by idealne na wyjazd na urlop
Reklama

08-03-2017, 00:03
Post: #2
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
Raczej lipa i nie chodzi o ubezpieczenie tylko o brak pasów bezpieczeństwa bo one wychodzą z sufitu - chyba że w niektórych fotelach było inaczej.
Jeżeli siedzenie ma pasy to nie ma problemu, przecież w niektórych samochodach są montowane tak fotele.



klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
08-03-2017, 00:08
Post: #3
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
Tylko fotele kierowcy(oczywiste) i pasażera obok (poduszka w kokpicie uderzyła by w fotel a boczna mogła by uderzyć kierowcę) nie mogą być ustawione podczas poruszania się pojazdem tyłem do kierunku jazdy. Reszta w zależności od systemu zapinania pasów. Z biodrowym można ale sufitowy raczej już nie spełniałby swojego zadania. W książce obsługi Twojego pojazdu powinna być informacja na ten temat.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
08-03-2017, 19:01
Post: #4
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
Koledze chodzi o rząd za kierowcą? Ja tak to rozumiem. Środkowy ma biodrowe pasy. Ale co na to prawo nie wiadomo



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
08-03-2017, 19:11
Post: #5
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
Jak jest pas biodrowy (lub inny zintegrowany z fotelem) to nie ma problemu.



klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
22-04-2017, 10:15
Post: #6
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
Masz 100% pewność. Przepraszam, że dodatkowo pytam, ale mam powód. Liczę na zrozumienie.



Myślisz o tym, co ja? Ciemna uliczka, kastety i prawo dżungli?
22-04-2017, 22:28
Post: #7
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
(22-04-2017 10:15)sporttrans napisał(a):  Masz 100% pewność. Przepraszam, że dodatkowo pytam, ale mam powód. Liczę na zrozumienie.

W T4 multiwanie siedzenia są tyłem do kierunku jazdy więc myślę że chyba można.



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
23-04-2017, 23:05
Post: #8
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
w Vito też.



klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
24-04-2017, 14:43
Post: #9
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
Multivan i Vito mają pasy montowane do foteli, nie do samochodu. Też mi się to podoba.
24-04-2017, 17:02
Post: #10
RE: fotel tyłem do kierunku jazdy
Osobiscie mi sie wydaje ze raczej nie mozna w sga odwrotnie siedzej ustawiac do jazdy. O ile ten srodkowy z pierwszych wypustow mial faktycznie tylko biodrowy tak juz te pozniejsze mialy go w suficie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name