Ocena wątku:
piła ukośnica
28-02-2017, 22:27
Post: #1
piła ukośnica
Szanowni,
poszukuję dobrej i nie drogiej piły ukośnicy do zastosować typowych przy pracach domowych. Taką do przecięcia panela czy deski max do 6 cm głębokości.
Niestety musi być to zakup w miare budżetowy.
Ew. ze stołem choć niekoniecznie.


pozdr,
minik.
Reklama

28-02-2017, 23:09
Post: #2
RE: piła ukośnica
Może lepszym rozwiązaniem do zastosowań domowych będzie wyrzynarka?



http://www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
28-02-2017, 23:16
Post: #3
RE: piła ukośnica
mam wyrzynarkę , mam również pilarkę ręczną ale jest to trochę męczące.
Stąd moje poszukiwania.
28-02-2017, 23:30
Post: #4
RE: piła ukośnica
Zawsze wydawało mi się, że łatwiej manewrować wyrzynarką nad deską niż deską nad piłą Wink
Do zastosowań domowych polecam produkty z Castoramy (McAlister czy jakoś tak), ten sprzęt znajduje zastosowanie w codziennym użytku na budowach i nawet długo działa. Pewnie "jak się trafi", ale za te pieniądze...



http://www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
28-02-2017, 23:33
Post: #5
RE: piła ukośnica
Powiem tak, ja mam piłę stołową, wyrzynarkę, i tarczówkę jak i ukośnice.
Ja mam taką do moich prac wystarcza
       
robiłem między innymi taką sztalugę
   
Jak się przedstawia cenowo to nie wiem kupowałem kilka lat wstecz.
28-04-2017, 23:40
Post: #6
RE: piła ukośnica
Castorama, czy Praktiker? Gdzie się udać po piłę?
29-04-2017, 06:28
Post: #7
RE: piła ukośnica
(28-04-2017 23:40)zawszetutaj88 napisał(a):  Castorama, czy Praktiker? Gdzie się udać po piłę?

Musisz wybrać gdzie taniej i jaki masz dojazd, ale Ty masz chyba jeszcze wybór w postaci Jula. Po za tym są jeszcze sklepy specjalizujące się typowo w elektronarzędziach. A jeśli masz czas i możesz poczekać to popatrz za takimi sklepami w necie.
29-04-2017, 10:05
Post: #8
RE: piła ukośnica
Moj ojciec jako zawodowy stolarz ktory dziala juz w tej branzy chyba ze 30 lat to powiem wam ze sporo maszyn ma slabych firm jak toya itp. Oczewiscie nie wszystkie. Sporo mu kupilem dalem tez. Jakies ram wkretarki b&d to ma chyba ze tezy flexy bischa tez ze 3-4. Wuertarki bosch metabo itp. Akurat chyba taka ukosnice to ma jakiejs chyba lichej firmy juz chyba 2 albo 3 sztuke ale sporo wytrzymaly. Pamietajmy ze robi tylko w drewnie debowym schody porecze balystrady itp. Frezarki takie reczne przenisne ma dwie toya i w jednej to lozysko stanelo deba to rozebralem i naprawilem mu. Druga juz tez z miala problemy z lozyskami. Naprawione smigaja dalej. Zalezy jakie prace beda robone to mozna sprzet slabszy kupic. Ja profilaktycznie swoje sprzety rozbieram czyszcze dosmarowuje. Czemu? A czemu bron sie czysci i smaruje? To tez urzadzenie mechaniczne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-04-2017, 01:48
Post: #9
RE: piła ukośnica
Kolega @Wesol ma rację. Wszystko zależy jak narzędzie mocno będzie eksploatowane takiej firmy kupujemy. Ja prowadząc firmę budowlaną też miałem narzędzia różnych firm. Były Makita, Bosch ale też Eurotec czy Einhell..... Wszystko zależy od dobrej konserwacji to i urządzenia będą sprawne przez długi czas użytkowania.Smile



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
30-04-2017, 01:59
Post: #10
RE: piła ukośnica
Einhella ojciec ma mlot do kucia i wiercenia z udarem ale takim konkretnym. Caly czas w uzyciu i chodzi bezawaryjnie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name