Ocena wątku:
wkrętarka akumulatorowa
21-02-2017, 16:25
Post: #1
wkrętarka akumulatorowa
witajcie,

chciałbym zasięgnąć opinii w ww temacie.
Poszukuję 18v wkrętarki z udarem (najchętniej). Czy posiadacie sprawdzone sprzęty? Chciałbym używać to do budowy domku drewnianego - zaczynając od skręcenia szalunku pod ławy fundamentowe kończąc na przymocowaniu elewacji.


pozdr,

D.
Reklama

21-02-2017, 16:41
Post: #2
RE: wkrętarka akumulatorowa
to do czego udar?
21-02-2017, 16:50
Post: #3
RE: wkrętarka akumulatorowa
Ja tam nie ulegam tym wszystkim trendom. Mam chyba dwie boscha 12v i chyba trzy b&d. Pare ma udar ale hakos tego nie uzywalem. Do takich rzeczy trzeba sprzet na sds i na 230v. Przy wkretarkach wazne sa akumulatory. Tanie maja mala pojemnosc wiec slabe sa i dlugo na ladowaniu nie podzialasz.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-02-2017, 17:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2017 17:13 przez bialekmleko.)
Post: #4
RE: wkrętarka akumulatorowa
(21-02-2017 16:25)minik napisał(a):  witajcie,

chciałbym zasięgnąć opinii w ww temacie.
Poszukuję 18v wkrętarki z udarem (najchętniej). Czy posiadacie sprawdzone sprzęty? Chciałbym używać to do budowy domku drewnianego - zaczynając od skręcenia szalunku pod ławy fundamentowe kończąc na przymocowaniu elewacji.


pozdr,

D.

Niedawno miałem okazję używać takiej
https://www.hilti.pl/technika-akumulator...arki/r5405
ale ona jest na 22V i ma SDS zanim rozładował się jeden akumulator to drugi się nam naładował. Co do wkrętarek to sam mam kilka B&D i tak jak napisał Wesol na dłuższą metę to lepsze narzędzia na 230V.
21-02-2017, 18:15
Post: #5
RE: wkrętarka akumulatorowa
polecam DEWALT 18v 5ah sprzet 1 klasa akumulatory mega mocne . Cena tez mega ale jak kupic to porzadnie ja uzywam i jestem zadowolony mam tez sdsa dewalta na aku 18v wywiercilem 120 otworow wiertlem 6 w betonie na 1 akumulatorze 4ah
21-02-2017, 18:17
Post: #6
RE: wkrętarka akumulatorowa
hilti to wysoka liga. poza tym to jest mlotowiertarka a kolega pyta niby o wkretarke. Ja powiem tak: Kupilem kiedys tam juz pare wkretarek bosch i b&d za jakies smieszne pieniadze bo uzywki po 20-30 zl akumulatory roznie bywaly bo albo jakies uzywki albo nawet i nowe bralem z zamiennika. Czasami nawet sam sobie zregenerowalem. Aktualnie to wlasnie musze zakupic jakis aku bo ojcu tez dalem pare wkretarek b&d i pare aku bo on glownie uzywa tego. Ja mam swoje albo przerobione na kabel z aku jakims starym samochodowym albo na jakims akumualtorku juz troszke leciwym. Ale tak naprawde to mozna sobie kupic aku za 80-90 zl i mozemy sobie pokrecic troszke tym sprzetem. zalezy kto do czego uzywa tych sprzetow no i ile kasy chce wydac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-02-2017, 18:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2017 18:40 przez slawiec.)
Post: #7
RE: wkrętarka akumulatorowa
Wesol jak bys uwaznie czytal Tongue to napisalem ze mam tez sdsa. Wiem ze chodzi mu o wkretarke posiadam taka i jestem mega zadowolony . Pracowalem na sprzecie hilti jest ok ale jakos bardziej wole dewalta
a akumulatory dewalta sa drogie 400 zl za sztuke.
21-02-2017, 19:34
Post: #8
RE: wkrętarka akumulatorowa
to wszystko zalezy od tego ile kto chce kasy wydac. Mnie by zona zabila za wkretarke za 1500 czy 1999 zl. Poza tym bedziesz ta wkretarke uzywal codziennie albo choc co trzeci dzien to okej. Ja uzywam sporadycznie. Aku lezakujacy sie nawet szybciej psuje jak taki uzywany i wytrzyma moze ze 3-4 lata moze nieco wiecej. Czemu jezdzimy SGA a nie np maseratti?? No ja napewno dlatego ze mnie nie stac.
Wpierw trzeba okreslic ile kasy jest do wydania choc wiadomo ze zawsze jak najmniej i co bedzie tym robione. ja tylko podalem ze ojciec jest zawodowym stolarzem i robi schody dębowe i taka wkretarka b&d mu styka. W diagnostyce tez mi styka vcds i niemusza miec sprzetu za 8 tys zl czy cos kolo tego. Choc kiedys moze i by sie takowy przydal. Moja wkretareczka b&d ma na pierwszym biegu obroty 250 a na drugim 1200 i powiem tak- na drugim fajnie sie wierci otworki a na jedynce to mozna trzymac obiema rekoma a druga osoba zalacza wkretarke to nie dam rady utrzymac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-02-2017, 19:55
Post: #9
RE: wkrętarka akumulatorowa
witam my w pracy używamy b&d na litowo-jonowym aku i używana jest prawie 7 dni w tygodniu nie pracuje cię[/i]
21-02-2017, 20:45
Post: #10
RE: wkrętarka akumulatorowa
Wesol ja polecałem Hilti bo tym aktualnie miałem okazje popracować, a Dewalt też jest z tej samej półki jakościowej i w obydwu możma wymienić główkę SDS na futerko do zwykłych wierteł.
A jeśli kolega chce na fundamentach mocować elewacje(ocieplenie) to dla mnie w grę wchodzi jeszcze tylko Bosch lub Kress.
I to jest moja opinia.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name