Ocena wątku:
Mody przed programem 1.8 T
20-02-2017, 13:35
Post: #11
RE: Mody przed programem 1.8 T
Jak troche i nie bedziesz lal pozadnego paliwa 98 oktana to daruj sobie. Placic ponad kafla a nawet moze i pod 1500 by pare koni zyskac. Zeby poczuc ten tuning to trzeba by zrobic ze 220 koni najmniej. Przyrosty po 30 koni sa slabo odczuwalne o ile cokolwiek odczujesz.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

20-02-2017, 22:16
Post: #12
RE: Mody przed programem 1.8 T
Kolego wpisz frazę 1.8T CHIP i wyjdą tony stron o tym zagadnieniu głównie na forach Audi, ludzie chipują na potęgę.
Kumpel miał właśnie zrobione A3 na ori podzespołach na ok. 190PS i nieźle śmigało, ale wiadomo A3 lżejsze niż SGA.
20-02-2017, 22:56
Post: #13
RE: Mody przed programem 1.8 T
osobiscie znam goscia co ma golfa 4 z silnikiem 1,8T zmapowanego w profi firmie i na 98 oktana wyszlo 210 koni bez zmian w podzespolach. A ze pracuje w branzy to tez i auto moze sobie naprawiac i hamowac dowoli. Z tym ze nawet sie nie przyznaje do tej mocy bo by mu wszyscy wyżygali ze to niemozliwe na seryjnych czasiach. Aczkolwiek zalezy tez do czego kto zuwywa auto. Jak ma to latac po drogach duzo w dlugie trasy to nie polecam wykrecac takich wynikow bo pare tras albo i nawet nie jedna i bedzie po turbo. Pamietajmy ze tu nie ma MAP sensora wiec troszke to inaczej wyglada. Poza tym bena to nie desel ze podnosi sie o 30% i nic sie nie dzieje. Po mojemu to dawac 1200 zl za program kroty da powiedzmy 30 koni to troszke lipa. Tez mi sie tak poczatkowo wydawalo ze program sam tez nie jest zly ale powiem tak. Odczucia sa mizerne. Mialem 120 koni w serii i 160 po wirusie i przelaczalem sobie to pare razy by sprawdzic jak idzie tak a jak bez. Wielkiego szalu nie bylo. Jak robic to choc wieksze turbo troche plus ewentualnie jakies drobne zmiany(zaleznie co potrzebne) i przycelowac w przyrost +60 czy +80 koni. Dobrze radze bo tak wydawac kase ostro i slabe odczucia to szkoda zachodu a pamietajmy ze bena to nie deisel jak zaczna wypadac zaplony to zbieranie motorowni na drodze nie bedzie niczym przyjemnym.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-02-2017, 23:00
Post: #14
RE: Mody przed programem 1.8 T
Moim skromnym zdaniem warto, nie tyle dla mocy, ale i dla momentu obrotowego i/lub jego krzywej.
Jeździłem chwilę takim Sharanem, sam w sobie jak na gabaryty jest żwawy, elastyczny, nie wynosi tak przodem jak teraźniejsze 2.8 na śliskiej jezdni w zakręcie.
Ja osobiście się w żadnym 1.8T, które miałem nie podjąłem dłubania, bo musi być dobry warsztat - ważne proporcje paliwo-powietrze a nie każdy z tym strojeniem da sobie radę, motor technicznie bez zarzutu, bo inaczej cyrki się dziać będą, no i hamownia - no i parę złotych. Teraz może i żałuję.
Zazwyczaj zastanawiałem się nad sensem dłubania i wtedy dokładałem i zmieniałem auto na mocniejsze.
Od ludzi, którzy mieli coś porobione w tym kierunku w 1.8T i dbali o auta - nie słyszałem złego słowa. Motory łatwo podatne na 30KM w górę, więcej, to już rzeźba za kilka kpln.
"Zhamują" Ci najpierw serię, zobaczysz jak ona trzyma parametry. Co do paliwa, nie wiem, czy noPB98 da różnicę. Ja bym stroił na 95.
Jak się w temat zagłębiałem, to nawet chwalili motory na LPG, bo gaz bardziej kaloryczny i też dało się to jeszcze wyżej stroić niż na noPb.



150KM -> 150kW Tongue
21-02-2017, 15:22
Post: #15
RE: Mody przed programem 1.8 T
Kurde no...
To teraz zaczynam mieć wątpliwości w ogóle co do sensu poprawiania fabryki Undecided
Najlepiej gdybym miał możliwość przejażdżki takowym Sharanem 1.8T właśnie po programie Rolleyes
Wtedy podjęcie decyzji było by dużo łatwiejsze Smile



Zawsze pali mi 6 litrów!!!
Zależy tylko na ile kilometrów Cool
21-02-2017, 16:39
Post: #16
RE: Mody przed programem 1.8 T
Myślę że poczujesz różnicę ale po chwili będzie ci za mała Smile



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
21-02-2017, 16:42
Post: #17
RE: Mody przed programem 1.8 T
Lpg bardziej kaloryczne? Od kiedy?



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-02-2017, 19:40
Post: #18
RE: Mody przed programem 1.8 T
Przepraszam Cię bardzo - wyższą liczbę oktanów.

Wszyscy zrozumieli, Ty jeden nie. Nie chce mi się Wesol, za słówka łapiesz, co by człowiek nie napisał.

Pierwszy raz mi się zdarzyło na takie Forum trafić. Jak pragnę zdrowia. Jak Ty psychicznie wytrzymujesz z nami jak my same barany, co rusz, to poprawiać trzeba...Huh

Ktoś coś napisze nie dość precyzyjnie - napisz mu na priva, poprawi, a nie na każdym kroku próbujesz udowodnić swoją nie wiem, wyższość? Wiedzę?

Każdy tu jest po to, żeby pomóc drugiemu a nie krytykować.

Odpowiadając - od zawsze LPG miało wyższą liczbę oktanów niż benzyna. Następnym razem zanim coś napiszę, to wyślę Ci do zatwierdzenia.Big Grin



150KM -> 150kW Tongue
21-02-2017, 19:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2017 19:53 przez wesol.)
Post: #19
RE: Mody przed programem 1.8 T
No ale nie zgadzalo mi sie. Potem ludzie powielaja bo tam napisali ze na gazie jest auto mocniejsze. nie wiem ale wszyscy mowia ze po zagazowaniu auto slabsze jest na lpg co nie?? jelsi cos ma mniejsza kalorycznosc to zeby wyszlo na to samo trzeba wiecej tego spalic co nie?? Moze dla przypomnienia napisze tez ze wieksza liczba oktanowa niesie za soba wolniejsze spalanie sie paliwa co nie?? Nie tak jak koledze porbowalem mu wytlumaczyc ze 98 oktanowe paliwo ma mniejsza energie co nie. Auto zwykle bierzesz na hamowni sprawdzasz i na LO 95 ma o pare koni wiecej jak na LO 98 co nie?? Potem ludzie wypisuja glupoty. Poczytac na necie mozna ze "zalalem 98 i auto lepiej idzie". Ale pewnie sie myle i na uczelni tez mi tam zle tlumaczyli.

A inie przypisuj mi rzeczy jakis dziwnych ze ja jakis jestem tu agresor czy cos. Inni juz kiedys probowali. Ja taki niespotykanie spokojny czlowiek jestem. Kulturalnie zapytałem:
"Lpg bardziej kaloryczne? Od kiedy?"



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-02-2017, 20:36
Post: #20
RE: Mody przed programem 1.8 T
Aby zrozumieć różnicę pomiędzy liczbą oktanową a kalorycznością trzeba dłużej niż trochę pomyśleć... no bo jak np. wyjaśnić, że dla oleju napędowego w zasadzie nie ma liczby oktanowej?



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name