Ocena wątku:
Problemy z głośnikami
04-07-2017, 22:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2017 23:06 przez kalamb.)
Post: #41
RE: Problemy z głośnikami
Jest kilka możliwości. Trzeba by sprawdzić "drożność" przewodów + i - od radia do wielopinowej kostki w środkowym słupku (piny chyba 19 i 20, trzeba odkręcić mocowanie pasa na dole i zdjąć plastikowa osłonę ) lub do głośnika niskotonowego w tylnich drzwiach ( co wymaga zdjęcia tapicerki drzwi i odkręcenie głośnika). Sprawdź tez w kostce ISO ( głośnikowej zazwyczaj brązowa) czy nie masz zdeformowanego bądź zabrudzonego (patyna) pinu 1 lub 2 ( 1 to plus a 2 to minus tylnego prawego głośnika) może w takiej sytuacji nie łączyć choć zdarza się to rzadko. Nie mam schematu a nie pamietam czy głośnik ( średnio-wysokotonowy ) w bagażniku jest połączony z tylnymi drzwiami rownolegle czy szeregowo ( raczej to drugie i wtedy przerwanie tego obwodu powoduje "milczenie" całości czyli tylnich drzwi i bagażnika). Może być też, że rozszczelniła się wielopinowa wtyczka z kablami idącymi w harmonijce drzwi, dostała się woda, zapatynowalo piny i nie łączy. Sprawdź czy wtyka okrągła w słupku nie jest luźna. Sprawdź tez raz jeszcze kable w harmonijce czasem jest przełamany w środku a izolacja nie wyglada na przerwaną.
Reklama


Madison - Trade and service company MADISON offers boxes and cartons for customers from all over Europe. They can be use for packaging Manufactured goods, Groceries, Cleaning supplies, household appliances.
Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name