Ocena wątku:
Problemy z głośnikami
18-02-2017, 18:46
Post: #31
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
A na pewno nie gra wysokotonowy z tylu? Z pozycji kierowcy możesz tego nie usłyszeć
Reklama

18-02-2017, 18:48
Post: #32
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
sęk w tym ze specjalnie zawołałem drugą osobę aby mi sprawdziła czy grają głośniki w tylnych drzwiach. Cisza ... a może być tak ze problem jest w tylnych drzwiach tzn w tej gumie ?
18-02-2017, 18:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2017 19:41 przez kalamb.)
Post: #33
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Właśnie to jest dziwne generalnie szeregowe połączenie powinno wyglądać tak z przodu i z tylu głośniki wysokotonowe połączone rownolegle z wooferami plus z radia do plusa woofera w przednich drzwiach minus przez przelotke do przelotki środkowego słupka i do plusa woofera drzwi tylnych minus wraca do radia. Przerwanie obwodu w jakimkolwiek miejscu powoduje milczenie owiec. Przy założeniu ze brązowo niebieski jest minusem i zwarles w drzwiach kabel łączący minus z drzwi przednich do woofera z tylu to mógł zagrać przód. Minus z tylnego głośnika nie trafia do przelotki z przodu tylko bezpośrednio do radia. Mogły zmylić Cię kolory bo z przednich drzwi wychodzi (o ile dobrze pamietam ) brązowo niebieski do głośnika wysokotonowego na podszybiu. Wskazuje to na uszkodzenie z tylu. Podaj kolory kabli z kostki ISO radia przy założeniu ze górny rząd to plus a dolny minus. I ponawiam pytanie bo w roczniku auta który podajesz w profilu nie było już połączeń szeregowych.
18-02-2017, 20:39
Post: #34
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Kolego do sprawdzenia przewody w przelotkach między drzwiami a karoserią, 99% nie działających przeczy w drzwiach to jest wina przewodów w przelotkach.robota prosta i szybka a ile radości daje



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
18-02-2017, 20:44
Post: #35
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
w poniedziałek po pracy będę działał w temacie tym razem tył.

Któryś z kolegów proponował pomoc przy rozdzieleniu przód i tył.
18-02-2017, 20:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2017 21:05 przez kalamb.)
Post: #36
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Tak zrobiłem to u siebie :-) czy KR 1 w profilu sugeruje Krakow ?
Dla ułatwienia dodam ze poszukiwania dotyczą pinu nr 4 w słupkach przednich i pinu 19 w słupkach tylnych, przejścia z minusa woofera przedniego z plusem tylnego i minusa tylnego z radiem, później zajmiemy się opcją przód/tył
19-02-2017, 17:50
Post: #37
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Tak KR oznacza Kraków, ty skąd jesteś ? gdzieś okolice ?
Jeżeli chodzi o zmianę na 4 kanały to pewnie będę zmieniał ale na wiosnę jak się cieplej zrobi :-) a na razie muszę uruchomić ten tył.
19-02-2017, 18:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2017 18:17 przez kalamb.)
Post: #38
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Stacjonuje w Borku przy Żywieckiej :-) przeróbka na cztery kanały prostsza jest niż Twoje obecne poszukiwania. Nawet z auta nie trzeba wysiadać ;-) korektorki ISO trochę kabla 0,75 lub 1,0 zaciskarka lutownica i termokurczki.
19-02-2017, 21:33
Post: #39
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Można się z Tobą jakoś ustawić kiedyś na pogadanie itp ... szukam kogoś własnie z Krakowa lub okolic aby móc pokazać własne pomysły itd ... napisz do mnie na PW to może się zgadamy o ile masz chęć.
03-07-2017, 21:57
Post: #40
problem z głośnikami
Witam posiadam zmienione wszystkie głośniki oraz radio wszystko chodziło ok. od kilku dni nie działają mi głośniki prawy tył (bagażnik i tylni ) przedni prawy chodzi. sprawdzałem głośniki. są ok. radio zmieniałem tez ok. kable w drzwiach ok. nie wiem co jeszcze moge sprawdzić . prosze o podpowiedz. pozdrawiam




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z głośnikami w drzwiach sailingteam 11 3,557 23-05-2020 13:56
Ostatni post: trzewik

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name