Ocena wątku:
Problemy z głośnikami
18-02-2017, 12:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2017 12:39 przez kalamb.)
Post: #21
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Sorry mój błąd myślowy ;-) wesol ma racje głośniki niskotonowe połączone są rownolegle z wysokotonowymi a obydwie sekcje przód/tył między sobą szeregowo. Robiłem w zeszłym roku w lecie przeróbkę tej instalacji do funkcji Fader (przód/tył niezależnie) i wyszedł problem z "gwizdkami" bo ktoś wcześniej tam grzebał.
Co do tapicerki drzwi nie potrzebujesz żadnych dziwnych narzędzi odkręcisz (z przodu chyba trzy a z tylu dwie) śruby m10 pod klamką. Wyciągnij blokadę plastikowa od wewnętrznej strony uchwytu podważ delikatnie płaskim śrubokrętem cały panel wyskoczy z zatrzasków. Po wykręceniu śrub popchnij cała tapicerkę dość energicznie od dołu do góry. I już odcinasz kostki włącznika szyby i i cięgno klamki. Z tylu dodatkowo kostkę głośnika wysokotonowego ( jest w zaslepce obok klamki )
A tak właściwie juniorbhm jakie Ty masz właściwie auto bo instalacja szeregowa występowała w przedliftach i pierwszych rocznikach poliftow.
W przedliftach procedura zdejmowania tapicerki może się różnic
Reklama

18-02-2017, 13:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2017 13:39 przez kalamb.)
Post: #22
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
(18-02-2017 10:53)dyzioNR1 napisał(a):  Łapaj, ja też dziś będę rozbierał Smile szyba mi z prowadnicy spadła Smile

Przednie są na 70-51

Nie rób tak bo pourywasz spinki. Po prostu odkrec śruby i podbij od dołu w górę 3 minuty i po sprawie montaż odwrotnie nakładasz górna listwę przy szybie dociskasz płaszczyznę i popychacz w dół
18-02-2017, 16:19
Post: #23
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Mam wrażenie że problem nie jest w drzwiach tylko między radiem przed wejściem w drzwi. Będę musiał pociągnąć próbny kabel na krótko i sprawdzić.
18-02-2017, 16:27
Post: #24
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Problem może być w tej gumowej harmonijce między słupkiem a drzwiami lub w samej wielowtyczce w słupku. Bywa ze ktoś grzebał kiedyś i złe założył pierścień uszczelniający. Problem ze stykiem lub zanieczyszczeniem.
Jakie masz radio? Jeśli obsługuje funkcje Fader to przy okazji mogę Ci pomoc przerobić instalacje do przód/tył robiłem to u siebie
18-02-2017, 16:30
Post: #25
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Właśnie problem taki że do harmonijki gumowej już sygnał nie dociera. Radio to Clarion NX302e
18-02-2017, 16:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2017 16:46 przez kalamb.)
Post: #26
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Dlatego napisałem ze może być problem wtyka/gniazdo wielopinowe w słupku. Przerwa na kablu od radia do gniazda wielopin mało prawdopodobna choć możliwa.
Co do przeróbki przód/tył jest dość prosta rozcięcie mostka i pociągnięcie dwóch dodatkowych kabli do kostki w radiu z jednej i drugiej strony. Bez zdejmowania tapicerki ;-)
18-02-2017, 16:44
Post: #27
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Rozpiąłem gniazdo od wtyczki i sprawdzałem bez rezultatu oraz przed gniazdem sam kabel też sprawdzałem. Zapewne gdzieś się przetarł tylko gdzie tego już pewnie się nie dowiem
18-02-2017, 16:51
Post: #28
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Wbij szpilkę w ten kabel kilka centymetrów od radia i sprawdź miernikiem odcinek radio szpilka to samo zrób przy gnieździe w słupku jeśli będzie ok poprowadź nowy przewód wytnij stary zlutuj te miejsca unikniesz zarabiania końcówek wyciągania pinów :-)
18-02-2017, 17:01
Post: #29
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
tak będe musiał zrobić bo od początku o tym myślałem tylko myślałem ze może być jakieś miejsce w którym powtarza się u innych taka usterka. Idę działać ...
18-02-2017, 18:14
Post: #30
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
a więc podłączyłem na krótko od radia pod drzwi i głośnik się uruchomił ale ... tylko przedni w drzwiach i wysokotonowy przedni, a tył nie gra w ogóle więc prawdziwa przyczyna może być z tyłu ?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z głośnikami w drzwiach sailingteam 11 3,558 23-05-2020 13:56
Ostatni post: trzewik

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name