Ocena wątku:
Problemy z głośnikami
16-02-2017, 22:01
Post: #11
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Przerabialem to jakies dwa lata temu. Umnie strzelil kabel w tylnych lewych drzwiach w tej trabie slonia. Polutowalem i po temacie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

16-02-2017, 22:45
Post: #12
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Dziękuje za tak szybki odzew :-) jest moc. W sobotę sprawdzam po kolei i zaczynam od radia ... oby to nie było radio. Pozdrawiam
17-02-2017, 01:13
Post: #13
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Jak już będziesz musiał lutować coś w tych przelotkach to polecam użyć kabli typu "linka". To taki typowy gniotsja, nie łamiotsja i zapomnisz co to połamane kabelki w przelotkachShy.
17-02-2017, 21:09
Post: #14
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Witam ponownie, po kilku godzinach spędzonych dziś w samochodzie wróciłem i stwierdzam:
1. Sygnał z radia wychodzi na prawy i lewy kanał
2. między drzwiami a kabiną kable wszystkie ok
3. od wejścia z drzwi do kabiny a radiem nie ma jednego sygnału a powinny być dwa
kabelek brązowo-niebieski gdzieś jest strzelony :-( zostaje mi albo pociągnąć nowy jeden kabelek albo dalej szukać usterki, zaznaczam iż nawet głośnik wysokotonowy nie działa ten w podszybiu :-(

Jakie macie rady dla mnie ? jest po drodze jeszcze jakieś urządzenie np zwrotnica ?
17-02-2017, 21:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2017 21:54 przez kalamb.)
Post: #15
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Fabrycznie nie ma zwrotnic. Zastosowano tylko kondensatory elektrolityczne odcinające pasmo przy "gwizdkach".
Czy ja dobrze zrozumiałem ze masz połączone głośniki przód z tyłem i masz tylko funkcje Balance a nie masz Fader czyli przód tył ?
Idąc dalej możliwe ze uszkodzony jest kondensator lub głośnik wysokotonowy ( kabel brazowo niebieski to jego minus o ile dobrze pamietam
W których punktach mierzyłes ten "strzelony" kabel? Wyjmij kratki wykręć wysokotonowki i zamień je z lewego na prawy chyba ze masz trochę wprawy miernik i zmierz obydwa
17-02-2017, 23:15
Post: #16
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Tak mam połączony przód z tyłem i mam tylko balance ale jest to instalacja fabryczna, fader nie ma. wyciągłem wysokotonowy i widziałem tam malutki kondensator, zamienię jutro głośniki wysokotonowe i zobacze czy to zmieni.
Dziś wszystko mierzyłem miernikiem dlatego wyszło ze na tym brązowo-niebieskim nie było sygnału.

Do usłyszenia jutro.
18-02-2017, 00:54
Post: #17
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
wysokotonowy nie ma tunic do rzeczy. Moze go nie byc. masz tak w instalacji: kabel od radia(jedna zyla) do glosnika przedniego lewego potem kabelek od tego glosnika idzie do drugiego glosnika tylnego. Potem od tego tylnego wraca jedna zyla kabelka do radia. Gdzies tu masz przerwe albo te kabelki albo wsowki albo nawet uszkodozny glosnik. Masz to sprawdzic i tyle. To 10 minut roboty.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-02-2017, 08:19
Post: #18
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
No to sprawdziłem że między radiem a przednimi drzwiami jest gdzieś przerwa na brązowo-niebieskim kablu, rozumiem że może być też przerwa przy tylnych drzwiach. Ma ktoś instrukcję jak rozebrać boczek z drzwi ?
18-02-2017, 10:53
Post: #19
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Łapaj, ja też dziś będę rozbierał Smile szyba mi z prowadnicy spadła Smile

Przednie są na 70-51


Załączone pliki
.pdf  Wnętrze sharan.pdf (Rozmiar: 3.61 MB / Pobrań: 822)



150KM -> 150kW Tongue
18-02-2017, 11:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2017 12:00 przez juniorbhm.)
Post: #20
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
przepiąłem prawy do lewego wysokotonowy ale on nie ma nic do rzeczy i nadal nic nie działa. Rozumiem ze brązowo-niebieski kabelek idzie bezpośrednio z
przepiąłem prawy do lewego wysokotonowy ale on nie ma nic do rzeczy i nadal nic nie działa. Rozumiem ze brązowo-niebieski kabelek idzie bezpośrednio z radia do głośnika czy po drodze coś jeszcze się znajduje ? bo tak pomyślałem że może coś przegryzło ale żadnego zwierza nie mam w okolicy aby mi coś zjadało innego.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z głośnikami w drzwiach sailingteam 11 3,533 23-05-2020 13:56
Ostatni post: trzewik

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name