Ocena wątku:
Problemy z głośnikami
09-11-2015, 09:58
Post: #1
Nie działają głosniki lewa strona
Witam,
Od piatku jestem szczęśliwym posiadaczem sharana 2002r.
Mam mały problem, nie działają mi głośniki po stronie kierowcy wszystkie 3 sztuki. Zacząłem sprawdzać co jest przyczyną udało mi się sprawdzić, że radio działa poprawnie (działa L i P strona), głośniki są sprawne. więc zacząłem dzwonić przewody, okazało się że jest przerwa podajże na "-".
moje pytanie:
Czy okrętuje się ktoś gdzie jest jakiś rozgałęziacz przewodów na poszczególne głośniki? a może ktoś posiada jakiś schemat elektryczny głośników?
Reklama

09-11-2015, 10:40
Post: #2
RE: Nie działają głosniki lewa strona
Głośniki są w szereg spiete więc nie ma rozgaleziacza



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-11-2015, 10:46
Post: #3
RE: Nie działają głosniki lewa strona
A orientujesz się jaka kolejność jest? i jak się dobrać aby nie zniszczyć zaślepki głośnika ?
09-11-2015, 11:51
Post: #4
RE: Nie działają głosniki lewa strona
Żeby dojść do głośnika musisz ściągnąć boczki drzwi



[Obrazek: laweta-olx.jpg?w=50&h=35&zoom=2] Pomoc drogowa - przewóz aut, przyczep, maszyn, minikoparek itp. 509-415-653
10-11-2015, 15:56
Post: #5
RE: Nie działają głosniki lewa strona
a czy zna ktoś kolejność głośników? albo czy jest jakieś neuralgiczne miejsce przerwy w przewodach?
10-11-2015, 16:51
Post: #6
RE: Nie działają głosniki lewa strona
przewody pękają najczęściej w przelotkach drzwi
16-02-2017, 20:06
Post: #7
VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Witam serdecznie, co może być powodem że nie działa mi cała lewa strona głośników ani przód ani tył, głośniki mam stereo czyli tył jest spięty fabrycznie z przodem. Resetowałem radio i wyciągałem je aby docisnąć kostki ISO i bez zmian. Możliwe że w gumie przy wejściu do drzwi przetarł się kabel ? tylko dlaczego tylny głośnik też nie działa ? Jeżeli wypiął się kabel przy głośniku to czy możliwe jest aby tył też nie działał ? jeżeli odepnę miernik pod kostkę ISO jestem w stanie zbadać czy idzie na głośnik prąd ? wiem ze będzie to zmienny prąd.
16-02-2017, 20:25
Post: #8
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Jeżeli posiadasz miernik to sprawdź na kostce do głośników czy jest przejście ,może przyczyną wcale nie jest przerwa w przewodach a uszkodzone radio.
16-02-2017, 20:48
Post: #9
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Jeśli masz spięte szeregowo przód z tyłem to jakiekolwiek przerwanie obwodu spowoduje ciszę. Przetarcia lub przełamania kabli w przelotach drzwi to dość częste zjawisko
16-02-2017, 21:13
Post: #10
RE: VW Sharan brak dźwięku na lewe głośniki.
Przelotka w przednich lewych drzwiach - rozerwane kable na 99,99%.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z głośnikami w drzwiach sailingteam 11 3,531 23-05-2020 13:56
Ostatni post: trzewik

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name