Ocena wątku:
Holowanie, faktura.
04-02-2017, 07:45
Post: #1
Holowanie, faktura.
Cześć czytającym mam pytanie czy ktoś wie jak dokładnie jest napisana faktura za holowanie pojazdu po stłuczce- kolizji, faktura ma być wysłana do TU z wnioskiem o zwrot kaski.Chodzi o to że auto które uczestniczyło w kolizji cholował mi kolega a robił to pierwszy raz i na fakturze widniało -transpost i zabezpiecz. auta Łódż-Kielce, data, podpis.Faktura wysłana do TU nieuznana żadają uzupełnienia ile zaladunek ile rozładunek jaka stawka za km ile zabezpieczenie poj.Dwa razy już wysylałem pisma że ja jako odbiorca faktury ustaliłem i wypłaciłem kwotę zryczałtowaną i nie obchodziły mnie jakieś pokątne sumy , każą uzupełnić.Jak taka faktura wygląda?
Reklama

05-02-2017, 00:27
Post: #2
RE: Holowanie, faktura.
Witaj. Znalazłem fakturę Vat jak zwozili mi Sharana W 2013 z wypadku.
Jest to normalna faktura na druczku samokopiującym. Są dane firmy na pieczątce oraz podpis wystawiającego. Moje dane oraz wpis ,,Transport Vw Sharan Nr rej BKL 07849 z ...... do ...... Szt 1, cena jedn. bez vat i z vat-em. Widnieje pieczęć zapłacono gotówką."

Fakturę początkowo PZU zagubiło i dopiero przy wycenie okazało się że nie zwrócili mi za lawetę. Po moim zgłoszeniu o nieprawidłowości odnaleźli fakturę. Zadzwonili do mnie z PZU i wypytywali ile przejechała laweta i skąd przyjechała i dokąd się potem udała. Dziwne pytanie? A skąd mam wiedzieć czy przyjechała z bazy czy z innego miejsca. Tak samo nie mogłem im udzielić odpowiedzi gdzie pojechała laweta z mojego podwórka po przywiezieniu auta bo niby skąd mam to wiedzieć.Huh



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
05-02-2017, 02:20
Post: #3
RE: Holowanie, faktura.
Zapomniałem dodać że takich faktur mam dwie sztuki. Przed chwila znalazłem z sierpnia 2015 roku. Jest identycznie wypełniona jak poprzednia. Vat 23 %.Wink
Wygląda na to że chcą uniknąć wypłaty za lawetę.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
05-02-2017, 05:02
Post: #4
RE: Holowanie, faktura.
Też mi to chodzi po głowie już tak kombinowali z autem zast. według PZU należało mi się tylko 1 tydz a ostatecznie jeżdziłem 5 tyg.Z fakturą już walczę z nimi ponad miesiąc, 2 x pisma 2 x e-mail.Dzięki andrew




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name