Ocena wątku:
Laptop do diagnostyki i nie tylko ??
27-01-2017, 12:11
Post: #1
Laptop do diagnostyki i nie tylko ??
Witam.

Ponieważ nie znalazłem nowego tematu więc zakładam nowy wątek. Niebawem zacznę przygodę z diagnostyką komputerową i pomału zbieram potrzebne do tego narzędzia.

Poszukiwania zacznę od laptopa w pierwszej kolejności. Poszukuję laptopa w rozsądnych pieniądzach w małym budżecie, który oprócz diagnostyki VAG-iem ma również służyć do surfowania po Internecie płynnego oglądania filmów oraz od czasu do czasu pracy w MS Office.

W co taki laptop do diagnostyki powinnien być wyposażony w jakie porty ?
Oczywiście interesuje mnie tylko sprzęt używany Smile.

Jakieś typy, marka ?

Pozdrawiam Smile



Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Uczę się, daj mi szansę.
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste.
Reklama

27-01-2017, 12:39
Post: #2
RE: Laptop do diagnostyki i nie tylko ??
(27-01-2017 12:11)Mapet napisał(a):  Poszukiwania zacznę od laptopa w pierwszej kolejności. Poszukuję laptopa w rozsądnych pieniądzach w małym budżecie, który oprócz diagnostyki VAG-iem ma również służyć do surfowania po Internecie płynnego oglądania filmów oraz od czasu do czasu pracy w MS Office.
Zastanów się pierwsze jakiego typu programów diagnostycznych będziesz używał. orginał czy ekonomy???? dobrego lapka to juz kupisz za 300-400 zl ktore spokojnie do garazu wystarcza
27-01-2017, 16:50
Post: #3
RE: Laptop do diagnostyki i nie tylko ??
Jakiś używany dell będzie ok.. teoretycznie wystarczy Ci USB... TEORETYCZNIE czasm się lubi przydać com ale znajdź takiego laptopa teraz Big Grin



Diagnostyka VAG - Potrzebujesz kluczyka/pilota? napisz Smile
27-01-2017, 20:10
Post: #4
RE: Laptop do diagnostyki i nie tylko ??
(27-01-2017 16:50)alxxx napisał(a):  Jakiś używany dell będzie ok.. teoretycznie wystarczy Ci USB... TEORETYCZNIE czasm się lubi przydać com ale znajdź takiego laptopa teraz Big Grin

Mój ma coma Big Grin ale nie sprzedaję Big Grin
Po za tym to możesz popatrzyć tu na kompy
http://www.sck.pl/
27-01-2017, 21:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2017 21:21 przez mamwi.)
Post: #5
RE: Laptop do diagnostyki i nie tylko ??
Jeżeli przyłożysz się na alledrogo, to naprawdę da się znaleźć na licytacjach fajny egzemplarz. Parę dni temu kupiłem Fujitsu Siemens 15", i3 z 2GB DDR2 za 152 zł. Win 7 64 śmiga jak wściekły, wszystko działa, bateria 1,5 godziny, nawet Bluetooth jest. A za 200 - 250 zł to naprawdę można mieć przyzwoity sprzęt. Wszystko zależy od tego, ile kasy chcesz przeznaczyć. Żeby kupić lapka z COM-em to trzeba znaleźć egzemplarz "kolekcjonerski" - mocno stary i mało wydajny, nadający się tylko do diagnostyki, jest takich dużo.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
27-01-2017, 22:01
Post: #6
RE: Laptop do diagnostyki i nie tylko ??
Jakie dokladnie oznaczenie ma ten procek i3 w tym lapku. Oznaczenie konczace sie literka .



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
28-01-2017, 08:17
Post: #7
RE: Laptop do diagnostyki i nie tylko ??
(27-01-2017 21:17)mamwi napisał(a):  Jeżeli przyłożysz się na alledrogo, to naprawdę da się znaleźć na licytacjach fajny egzemplarz. Parę dni temu kupiłem Fujitsu Siemens 15", i3 z 2GB DDR2 za 152 zł. Win 7 64 śmiga jak wściekły, wszystko działa, bateria 1,5 godziny, nawet Bluetooth jest. A za 200 - 250 zł to naprawdę można mieć przyzwoity sprzęt. Wszystko zależy od tego, ile kasy chcesz przeznaczyć. Żeby kupić lapka z COM-em to trzeba znaleźć egzemplarz "kolekcjonerski" - mocno stary i mało wydajny, nadający się tylko do diagnostyki, jest takich dużo.

W tych pieniądzach taki nabytek to faktycznie dobra okazja. Budżet jak dla mnie to max 300 zł. Jeszcze bywają te lapki z COM-em ale tak jak mówisz są to stare mało wydajne ale i trwałe sprzęty !
Udam się chyba do komisu gdzie sprzedają laptopy. Polecali mi markę DELL bądź IBM.

Bogos - stawiam na programy w wersji ekonomy z uwagii na to, że za wersje originał trzeba zapłacic a ja profesjonalnie nie chcę się tym zajmować tylko do bieżącej diagnostyki samochodu Smile.



Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Uczę się, daj mi szansę.
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste.
28-01-2017, 11:19
Post: #8
RE: Laptop do diagnostyki i nie tylko ??
(28-01-2017 08:17)Mapet napisał(a):  Polecali mi markę DELL bądź IBM.


Dobrze kombinujesz te marki są ok ale pod warunkiem że mówimy o odpowiednich modelach, a te odpowiednie modele to dla IBM T.. a dla DELL np Latitude

mam IBM T42 który kupiła mi firma 11 lat temu, ciągle śmiga choć właśnie padła bataria.

generalnie właśnie te modele używają firmy jak IBM czy fujitsu (Delll) które dostarczają sprzet dla dużych korporacji w formie outsorcingu a samo to świadczy że to są dobre sprzęty

taki nowy sprzęt kosztuje 6 tys i więcej i takie modele trzeba brać

Pozdrawiam
31-01-2017, 12:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2017 12:29 przez Rysiekkk.)
Post: #9
RE: Laptop do diagnostyki i nie tylko ??
o widzisz przypomniałem sobie, że mam Dell`a Latitude D820
leży i... zbiera kurz Dodgy

Kiedyś kupiłem go z myślą o diagnostyce (bo ma COM`a). Użyłem kilka razy i powędrował w kąt.

Jak coś to chyba go wystawię na sprzedaż na dniach Cool
01-02-2017, 11:51
Post: #10
RE: Laptop do diagnostyki i nie tylko ??
(31-01-2017 12:28)Rysiekkk napisał(a):  o widzisz przypomniałem sobie, że mam Dell`a Latitude D820
leży i... zbiera kurz Dodgy

Kiedyś kupiłem go z myślą o diagnostyce (bo ma COM`a). Użyłem kilka razy i powędrował w kąt.

Jak coś to chyba go wystawię na sprzedaż na dniach Cool

Napisałem na PW.



Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Uczę się, daj mi szansę.
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name