Ocena wątku:
Rurki/przewody hamulcowe
09-03-2017, 01:33
Post: #21
RE: Rurki/przewody hamulcowe
(08-03-2017 17:46)wesol napisał(a):  Wymiana calosci a nawet poszczególnych odcinkow przewodow to niepotrzebne robienie sobie problemow. Przewody w niekotrych miejscach sa nadal jak nowe i robie nie sobie problemu a problem bedzie na 100% to niepotrzebna sprawa. Akurat w SGA przeowdy tylne ulegaja korozji i na dodatek tylko ta tylna czesc koroduje. Tak wiec kupujemy maszynke do zarabiania przewodow plus koncowki do skrecania. Tniemy tam gdzie przewod jest juz zdrowy i jest dobry dostep i tam zarabiamy jedna koncowke. Dorabiamy potem kawalek ktory musimy wymienic. Skrecamy w calosc i po problemie. Nasze ori przewody sa stalowe a dorabiane zazwyczaj sa miedziane ale to nie ma znaczenia. Tak wiec np przewod 300 cm zamiast wymieniac w calosci to wymieniamy powiedzmy tylko 200 cm i sztukujemy tymi zlaczkami. Tak robilem wiele razy. Po pierwsze spokojnie sie to robi bez nerwów jak i nawet mniejszym kosztem bo nawet rurki gotowe mozna sobie zamowic nanecie gdzie wybiera sie koncowki i dlugosc przewodu w mm.

Dokładnie tak mam zrobione działa i przegląd przeszedł bezproblemowo
Reklama

09-03-2017, 09:23
Post: #22
RE: Rurki/przewody hamulcowe
Moim zdaniem to ciemna strona auta jest. W ogole nie powinno sie dyskutowac o tym ze rurka Od hamulca zgnila. Powinna byc zrobiona z materialu ktory auto przezyje. Zagraza to zyciu I bezpieczenstwu. Nigdy do konca nie wiadomo kiedy bedzie przeciek I wypadek gotowy. Kiedys umieli wszystko zrobic I chodzilo lata. A dzis aby lipne dziadostwo robia.I chwala sie ze w cosmos lataja. Jak glupiej rurki nie moga zrobic na 30 lat. Temat rzeka do dyskusji. Wlasnie dzis rano tez jestem swiadkiem nastepnej patologii. Laduja mnie 20t.zuzytego przed wczesnie sprzetu agd,rtv. Gdzie to idzie ? To krajow mniej rozwinietych aby Im troche krajobraz zmienic. Czlowiek dla kasy jest zwierzeciem. Gdzie tu maja miejsce zasady moralne ?



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
09-03-2017, 09:31
Post: #23
RE: Rurki/przewody hamulcowe
Odkąd Fenicjanie "wynaleźli" pieniądz zasady poszły się "paść". Powstała polityka finansowa z dorobiona ideologią. Teraz samochody (i nie tylko) "projektują" księgowi a nie specjaliści.
18-06-2017, 21:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2017 06:28 przez wesol.)
Post: #24
RE: Rurki/przewody hamulcowe
a czy da rade kupic gotowe przeewody na tyl? ma ktos sprawdzone? , te co ida po belce?, czy bedzie to taniej? bo nie mam zagniatarki ,a i przewod i tak trzeba kupic, a robote bym ogarnol sam
19-06-2017, 06:30
Post: #25
RE: Rurki/przewody hamulcowe
da rade.
ja kupilem gdzies nanecie wysylkowo. Wklepujesz im dlugosc przewodu co do mm i umnie w podwoziu trzeba bylo 3000 mm czyli 300 cm czyli 3 metry. jakie koncowki maja byc i koszt okolo 30-35 zl plus przesylka. Odkrecasz stary ukladasz nowy przykrecasz i po temacie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-06-2017, 10:51
Post: #26
RE: Rurki/przewody hamulcowe
Kilka lat temu, będąc na okresowym przeglądzie technicznym, zasugerowano mi wymianę przewodów sztywnych.
Po rozmowie z "moim" mechaniorem dostałem namiar na sklep, w którym tną i zarabiają przewody na podany wymiar. Wszedłem sobie do sklepu z częściami, powiedziałem co chcę kupić i po kłopocie.

Zorientuj się w najbliższych sklepach, który oferuje takie przewody i zakasuj rękawy Big Grin



Pozdrawiam, Darek.
19-06-2017, 16:00
Post: #27
RE: Rurki/przewody hamulcowe
poki co chce wymienic tylko te na samym koncu ,te co ida po belce ,reszta jest ok , jeden ma moze kolo 50 cm, orientuje ecie sie jakie koncowki musze tam zarobic czy musze je jakos zmierzyc i podac w sklepie wymiar?
25-06-2017, 21:01
Post: #28
RE: Rurki/przewody hamulcowe
problem wrocil wymienilem tylne , zalozylem gotowe , na strone 75 cm pasuje idealnie, teraz polecial mi gdzies na srodku przewod , tez bym kupil gotowce lecz nigdzie nie ma wymiarow ,moze ktos to mierzyl?
25-06-2017, 22:26
Post: #29
RE: Rurki/przewody hamulcowe
Pisaem ze 300 cm ale polecam kupic maszynke i zarobic gdzies w polowie podwozia bo przeklniesz ta wymiane.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-03-2018, 20:27
Post: #30
RE: Rurki/przewody hamulcowe
nie wiem czy dobrze trafiłem ale mam pytanie ile jest przewodów gietkich na strone przod i tył w sharanie z 95-00?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tarcze hamulcowe Robak_20 73 39,185 20-02-2018 13:05
Ostatni post: szybki83
  [MK1] Przewody ham. do pompy ABS kretto077744 2 4,588 09-12-2013 14:28
Ostatni post: kretto077744

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name