Ocena wątku:
Rurki/przewody hamulcowe
19-11-2013, 00:49
Post: #11
RE: przewody hamulcowe - POMOCY
poszukane na necie od galaxy ale producent powiedziałże pasuje do sharika

ZESTAW ZAWIERA PRZEWODY:

PL - 700 mm

PP - 2050 mm

TL - 800 mm

TP - 800 mm

SPL - 2950 mm

SPP - 3000 mm

STL - 1800 mm

STP - 1800 mm


OZNACZENIA:



PL/PP - PRZÓD LEWY / PRAWY

TL/TP - TYŁ LEWY / PRAWY

ZTL/ZTP - ZEWNĘTRZNY TYŁ LEWY / PRAWY

CC - CENTRALNY

CL/CP - CENTRALNY LEWY / PRAWY

SP - ŚRODKOWY PRZÓD

ST - ŚRODKOWY TYŁ

SPL/SPP - ŚRODKOWY PRZÓD LEWY / PRAWY

STL/STP - ŚRODKOWY TYŁ LEWY / PRAWY
Reklama

30-01-2015, 00:18
Post: #12
RE: przewody hamulcowe - wymiary
Witam byłem w tamtym roku na przeglądzie i diagnosta też mi się doczepił do tylnych przewodów. Dajcie jakieś informacje na temat części i wskazówki co do ich wymiany
30-01-2015, 07:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2015 07:48 przez grzesiekm.)
Post: #13
RE: przewody hamulcowe - wymiary
Witam w tamtym roku wymieniałem wszystkie przewody hamulcowe na miedziane w warsztacie docinali mi z kręgu nawet taniej wyszło niż bym miał szukać odpowiednich długości co do ceny to już nie pamiętam ale chyba około 200 zł.godzina pracy wraz z odpowietrzeniem robili to na wciśniętym pedale nawet pompy odpowietrzać nie trzeba było bardzo sprawnie im to poszło pozdrawiam
Dodam że jak sam miałbym to robić to zeszło by się z dzień pewnie bym śruby pourywał i totalnie go zapowietrzył a hamulec to podstawa
25-01-2017, 18:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2017 18:51 przez dar3k369.)
Post: #14
Rurki/przewody hamulcowe
Witam dzis podczas jazdy zrobil sie miekki pedal hamulca, a takze zaczela migac kontrolka od recznego co swiadczy
o niskim stanie plynu hamulcowego. Wjechalem na kanal okazalo sie ze mam wyciek z jednej z rurek idacej na tylne kolo mniej wiecej na srodku auta. I teraz pytanie do Was gdzie kupic te miedziane rurki i jaka dlugosc? Bo z tego co sprawdzilem one ida od pompy abs, przy okazji zmienie na oba kola. Dzieki za wszelkie informacje

Troche poczytalem i wydaje mi sie ze 10m powinno wystarczyc? A moze powiecie jaka tam koncowka powinna byc na zakoczeniach.
08-03-2017, 16:30
Post: #15
RE: Rurki/przewody hamulcowe
i jak zrobiłeś ? tutaj znalazłem temat z podanymi długościami http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=4605 , a u ciebie jak wyszło ?
08-03-2017, 17:46
Post: #16
RE: Rurki/przewody hamulcowe
Wymiana calosci a nawet poszczególnych odcinkow przewodow to niepotrzebne robienie sobie problemow. Przewody w niekotrych miejscach sa nadal jak nowe i robie nie sobie problemu a problem bedzie na 100% to niepotrzebna sprawa. Akurat w SGA przeowdy tylne ulegaja korozji i na dodatek tylko ta tylna czesc koroduje. Tak wiec kupujemy maszynke do zarabiania przewodow plus koncowki do skrecania. Tniemy tam gdzie przewod jest juz zdrowy i jest dobry dostep i tam zarabiamy jedna koncowke. Dorabiamy potem kawalek ktory musimy wymienic. Skrecamy w calosc i po problemie. Nasze ori przewody sa stalowe a dorabiane zazwyczaj sa miedziane ale to nie ma znaczenia. Tak wiec np przewod 300 cm zamiast wymieniac w calosci to wymieniamy powiedzmy tylko 200 cm i sztukujemy tymi zlaczkami. Tak robilem wiele razy. Po pierwsze spokojnie sie to robi bez nerwów jak i nawet mniejszym kosztem bo nawet rurki gotowe mozna sobie zamowic nanecie gdzie wybiera sie koncowki i dlugosc przewodu w mm.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-03-2017, 18:00
Post: #17
RE: Rurki/przewody hamulcowe
Z tego co wiem to miedz zezre stal
08-03-2017, 18:19
Post: #18
RE: Rurki/przewody hamulcowe
90% zakladow wymienia na miedziane wiec chyab nie jest zle co nie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-03-2017, 18:40
Post: #19
RE: Rurki/przewody hamulcowe
Trzeba tylko dołożyć większej staranność przy zarabianiu końcówki na stalowej rurce.Ja zawsze oczyszczam końcówkę rurki ok.2cm z tej zielonej izolacji aby zarabiarka lepiej się trzymała i nie zjechała z rurki.
08-03-2017, 19:09
Post: #20
RE: Rurki/przewody hamulcowe
Ktos ma maszynke do zarabiania przewodow godna polecenia? Nie chodzi o 1 lepsza z neta ale cos porzadnego sprawdzonego nie bojacego sie pracy.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tarcze hamulcowe Robak_20 73 39,185 20-02-2018 13:05
Ostatni post: szybki83
  [MK1] Przewody ham. do pompy ABS kretto077744 2 4,588 09-12-2013 14:28
Ostatni post: kretto077744

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name