Ocena wątku:
Zapach benzyny w kabinie [Sharan 1.8T]
13-01-2017, 21:42
Post: #1
Zapach benzyny w kabinie [Sharan 1.8T]
Witam,

Mam nieznosny problem, czuć zapach benzyny w kabinie (dokładnie z kratek nawiewu powietrza) i nie znika. Nawet przy wlaczonej klimie czy w opcji ECON. Czy to zimne czy cieple powietrze to juz w ogole auto w srodku wypelnia sie smrodem paliwa :/
Zaglądałem pod maskę, ale tam nic za bardzo nie czuć. Przy wymianie filtra powietrza to na starym bylo czuc jakby go ktos pokropil benzyna.
Filtr kabinowy wymieniony na taki z aktywnym weglem i nie pomoglo. Dodam, że nawet na LPG czuć benzynę.
Gdzie szukać przyczyny? Huh
A woze male dzieci w aucie i to juz robi sie malo zdrowe, jak czuje powoli na rzeczach zapach benzyny...
Reklama

13-01-2017, 23:13
Post: #2
RE: Zapach benzyny w kabinie [Sharan 1.8T]
Ewidentnie masz gdzieś przeciek. W benzynie pewnie jest tak samo jak diesel-u - przewody paliwowe idą prawą stroną przy progu, a potem wychodzą wysoko aż na ścianę grodziową, pod tą osłonę wlotu powietrza, tam gdzie jest filtr. Tam bym zaczął szukać. Wcale to nie musi być przerwany przewód, wystarczy że się poci i już będzie śmierdziało. Kilka kropli, a przesiąknie cały środek.
Na gazie pompa paliwa też pracuje, dlatego czujesz zapach.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
14-01-2017, 13:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2017 13:53 przez pablos.)
Post: #3
RE: Zapach benzyny w kabinie [Sharan 1.8T]
mamwi: czyli obstawiasz że przewody paliwowe do wymiany?? Również te zwrotne...??
Ewentualnie wymiana do tego filtra paliwa przy okazji?
14-01-2017, 19:50
Post: #4
RE: Zapach benzyny w kabinie [Sharan 1.8T]
Miałem podobnie przy awarii pieca dogrzewacza - dmuchał spalinami w próg, a z progu do samochodu przechodziło. Zapach niedopalonego paliwa (paliwo "surowe" a spalone to jest inny zapach). No ale nie szło to z kratek wentylacji.

Teraz jest sezon grzewczy, więc poszukaj, czy to nie dogrzewacz.
14-01-2017, 20:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2017 20:18 przez mamwi.)
Post: #5
RE: Zapach benzyny w kabinie [Sharan 1.8T]
Słuchaj, przez internet ciężko postawić jednoznaczną diagnozę. Nie wymieniaj od razu przewodów, tylko poszukaj przecieku. Może gdzieś na złączce się sączy benzyna, może przewód paliwowy był kiedyś uderzony/przygnieciony przy okazji jakiejś naprawy i zaczął delikatnie popuszczać. Przewody paliwowe i układ wtrysku to jedyna miejsca, którędy płynie paliwo. A skoro piszesz że czuć z nawiewów, to raczej szukanie awarii rozpocząłbym od komory silnika. Zdejmij wszystkie osłony, uruchom silnik i wąchaj, macaj, czy gdzieś się paliwo nie pojawia. Jeżeli nic nie odkryjesz, to sprawdzaj pod samochodem.
Nie wiem gdzie w 1.8T jest filtr paliwa, ale raczej nie w przedziale silnika - w/g mnie to troszkę ryzykowna lokalizacja przy benzynowym silnikuTongue A włączenie klimatyzacji nic ci nie da w pozbyciu się smrodu, bo powietrze dalej leci tą samą drogą i przez ten sam filtr. Pamiętaj, że jak znajdziesz i usuniesz usterkę żeby filtr kabinowy wymienić.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
15-01-2017, 00:28
Post: #6
RE: Zapach benzyny w kabinie [Sharan 1.8T]
(14-01-2017 19:50)Czerwony napisał(a):  Miałem podobnie przy awarii pieca dogrzewacza(...)

Dzięki Czerwony za radę, ale czy aby na pewno mam dogrzewacz w benzynie 1.8T?? Z tego co się orientuje to w dieselu to występuje...
15-01-2017, 08:56
Post: #7
RE: Zapach benzyny w kabinie [Sharan 1.8T]
Dogrzewacze wystepowaly tylko w dieslu. Aczkolwiek forme dogrzewacza u ciebie robi turbina chlodzona woda. Wydatek tez jej ejst dosc dobry.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-01-2017, 17:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2017 17:13 przez mamwi.)
Post: #8
RE: Zapach benzyny w kabinie [Sharan 1.8T]
Niestety, chłodzenie turbiny nie produkuje zapachu benzyny SadBig GrinBig Grin



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
15-01-2017, 17:38
Post: #9
RE: Zapach benzyny w kabinie [Sharan 1.8T]
Zapach jest paliwa "surowego" czy spalonego?
15-01-2017, 23:31
Post: #10
RE: Zapach benzyny w kabinie [Sharan 1.8T]
(15-01-2017 17:38)Czerwony napisał(a):  Zapach jest paliwa "surowego" czy spalonego?

"Surowego" Undecided




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  1.8T dławi sie od 2400 obrotów i dziwny zapach w kabinie djdarek 5 2,906 11-10-2017 14:59
Ostatni post: Ars

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name